IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
samodzielna edycja GRUB, prośba o pomoc i opowieści z własnych doświadczeń
condylus
dodano 29-03-2012, 18:26
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 27
Nr użytkownika: 46 964
Laptop: MSI GT780DX-608XPL

Witam, bo to mój pierwszy post na tym forum, choć czytam je od dawna.

Mam MSI GT780DX z Windows 7, zainstalowałem sobie też linuxa, dla internetu, aplikacji biurowych i innych codziennych (nie związanych z grami ani robieniem muzyki) czynności. Dokładniej to Magei'ę, a jeszcze dokładniej Magiczny Remix.
Mam GRUBa z graficznym interfejsem, takiego, którego domyślnie instaluje mi Mageia. Chciałem go trochę zmienić, tzn. zmienić mu grafikę w tle, może też rozdzielczość, kolory czcionek itp. Zrobiłem kopię zapasową gfxmenu, rozpakowałem go i zmieniłem tło na początek. Niestety nie za bardzo mi to wyszło. Inna grafika wprawdzie się pojawia, ale nie widać żadnych pozycji do wyboru. Myślę, że coś się popsuło w trakcie kompilowania tego nowego archiwum gfxmenu, nie wszystkie pliki tam się wgrały, czy coś. Obecnie jest tak: pojawia się grafika, którą wrzuciłem jako back.jpg, nie można nic wybrać, daję Esc Enter i wtedy pojawia się tekstowa wersja, w której mam do wyboru tak jak normalnie linux i windows.
Mogę podmienić gfxmenu i wrócić do starej wersji, ale chciałem spróbować tej zabawy z edytowaniem. Czytałem o tym trochę na necie, ale niektórych rzeczy nie rozumiem ani nie umiem zrobić, bo jestem unixowym nowicjuszem.
Ktoś ma jakieś doświadczenia, porady, którymi może się podzielić? Będę bardzo wdzięczny.
Go to the top of the page

+Quote Post
condylus
dodano 1-04-2012, 19:00
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 27
Nr użytkownika: 46 964
Laptop: MSI GT780DX-608XPL

Nie widzę opcji edytuj (nieaktywna po jakimś czasie?), dlatego post pod postem.

Za pomocą gfxboot zrobiłem większość rzeczy tak jak chciałem. Gfxboot edytuje /boot/message a w Magei wszystko jest w /boot/gfxmenu, więc skopiowałem gfxmenu do /boot jako message, później kopiowałem z powrotem. Wiem, że trochę na około, ale dało radęsmile.gif.
Nie udało mi się jedynie ustawić rozdzielczości 1920x1080 tak, żeby wczytywał obraz z tła. Były wszystkie napisy, menu itd., ale tło black. Przy 800x600 działa bardzo dobrze. Nie próbowałem też zmiany czcionki, ale chyba tego nie potrzebuję.

Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki co do zmiany rozdzielczości i wczytywania w FullHD tapety, to będę wdzięczny.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 18-06-2019 - 18:37