IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

3 Strony: V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Polecane gry
Need help
dodano 30-04-2012, 12:49
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 136
Nr użytkownika: 41 230

Nie widzę tu takiego tematu, więc postanowiłem założyć. Wątek o tym w jakie gry gracie/polecacie.
Nazwa:........
Typ:.......
Opcja gry multiplayer:......
Krótki opis:........
Grafika:........
Dlaczego polecamy:.....

Ja polecam:
Empire Total War
Strategia turowa/rts
Tak - opcja bitw przez internet
Gra strategiczna w prawdziwym świecie, rozgrywa się w czasach przed rozbiorami. Do wyboru: kampania(vs komputer) i bitwy (przez neta). Kampania dzieli się na dwie części
a) Turowa - wybieramy jedno z wielu krajów(do wyboru również Polska wink.gif ) - zajmujemy się dyplomacją, rozbudową miast, rządem(sami jesteśmy ponad wszystkim biggrin.gif ), rekrutacją wojsk, dowodzeniem armii
b ) W czasie rzeczywistym - w trakcie ataku na dane wojsko/miasto w offline lub normalne sterowanie wojskami w trakcie bitw online. Sterujemy wszystkimi oddziałami o różnych "parametrach"(zasięg, celność, przeładowania, atak wręcz, obrona wręcz, premia szarży, morale).
Grafika na dobrym poziomie (gra z 2009r.)
Polecam ze wzg na to, że jest to gra wymagająca pomyślenia. Po przejściu kilku trybów kampanii różnym państwami nadchodzi moment gry przez internet smile.gif Na zwycięstwo składa się wiele czynników, a o wszystkich trzeba pomyśleć. Naprawdę polecam !
Go to the top of the page

+Quote Post
lothar
dodano 3-05-2012, 18:37
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 1 838
Z: Gdynia
Nr użytkownika: 40 973
Laptop: Samsung RF511

Generalnie cała seria Total War jest świetna (mi szczególnie przypadły do gustu Medievale).
A te bitwy - coś pięknego smile.gif.

--------------------
Samsung RF511: Core i3-2310M, 4 GB RAM, GT 540M, HDD 500 GB
Samsung RF511 disassembly
GenericLogViewer - wizualizacja logów

+Quote Post
DlugiLuk
dodano 3-05-2012, 22:07
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 432
Z: Śląsk
Nr użytkownika: 12 727
Laptop: Lenovo Y500 | Compal JHL90

Jagged Alliance 2 (1999r)
Taktyczna gra turowa (już takich nie produkują sad.gif )
Brak Multi
Gracz otrzymuje zadanie odzyskać kontrolę nad państewkiem, któym rządzi "zła kobieta" Deidrana. Posiadając początkowy niewielki budżet lądujemy w wiosce rebeliantów (ostatniej rubieży obrony ludności wiernej staremu władcy). Po jej oczyszczeniu tylko od nas zależy czy na hurra rzucimy się z atakiem na stolicę państwa by usiłować usunąć kawał babska, czy jednak wybrać opcję powolnego zdobywania sektorów mapy (miasta, kopalnie z których otrzymujemy $ na wykupienie nowych najemników).
Grafika: przedpotopowa (640 x 480), ale z instalacją dodatkowych modów (polecam mod "JA2 v1.13") można wyciągnać do 1024 x 768.
Początkowo gracz może czuć się przytłoczony ilością broni (z modem około 80 rodzajów samych karabinów, do tego 30 snajperek, 50 pistoletów oraz inna broń: ciężka). Podobnie sprawa ma się ze sprzętem dodatkowym (pancerze, dodatkowe przedmioty <np. noktowizory>).

Dlaczego polecam?
Gra strasznie długa (jeżeli ktoś postanawia zdobyć wszystkie sektory wyspy, jedna mapę gra się conajmniej godzinkę). Gra się w nią naprawdę wiele godzin (ja tam lubie wielogodzinne potyczki). Młodsze pokolenie woli szybkie, dynamiczne akcje których w tej grze nie uświadczy. Ale ich wybór.
Nieliniowość gry opiera się na tym że do gracza należy wybór co będzie robił za chwilę. Oczywiście poboczne zadania w każdym z miast są oskryptowane, ale nie raz można zadanie wykonać na wiele sposobów (np. zadanie oddania kielicha tubylcom - można im go oddać <co skutkuje zwiększeniem produkcji w kopalni złota>, a można też go odsprzedać miejscowemu bandziorowi dzięki czemu możemy wejść w szeregi gangu)
Galeria z gry dostępna pod adresem: http://jagged-alliance.pl/album9/

Z nowszych gier poleciłbym World in Conflict
Strategia czasu rzeczywistego, ale bez opcji kupowania sprzętu podczas misji (dla gry single player)
W tej grze Multi występuje i jest w miarę rozbudowany. Można z kolegą się ugadać i pograć w formie: 2 ludzi przeciw grupie 8 komputerów - botów.
Krótki opis.
Skupię się na multi. Jako dowódca niewielkich batalionów (4-5 czołgów, do 6-8 drużyn piechoty w zależności od profesji*) mamy za zadanie zdobyć punkity kluczowe na mapie i wytrzymać z nimi tak długo, żeby uzbierać sporo punktów dominacji i wygrać mapę.
Profesje - do wyboru: pancerna, piechota, lotnictwo (helikopterami), wsparcie (artyleria, broń p-lot)
Wybór jednej profesji daje nam możliwość zakupu każdego sprzętu z tej profesji, jednocześnie dając dostęp do mocno ograniczonego wyboru zakupu sprzętu dla innych profesji (i po zawyżonych cenach). Dynamiczna gra, w której nie zawsze do końca można ogarnąć co się dzieje bo przy potyczcce 8 ludzi vs 8 ludzi naprawdę wiele się dzieje na mapie.
Grafika: roku ~2009, całkiem niezły silnik graficzny - można przeorać bombami całe miasto do fundamentów.
Dlaczego polecam: zmusza do myślenia. Dobrze zbalanzowane siły jednostek: jest! kupiłem sobie 4 czołgi ciężkie, pojawią się na mapie w formie posiłków, wysyłam je do pobliskiego miasta. Na drodze przeciwnik ustawił atak samolotów A-10 i już mam po 4 czołgach... ahh ta nerwówka. smile.gif
Komputer już na normalu wymagający, a co dopiero na wyższych poziomach. Czasami potoczyki rozstrzygają się po 2 minutach, a czasem "ustawowe" 20 nie wystarcza.

--------------------
Main: Lenovo Y500
i7-3630QM@2,4 GHz, 8GB RAM, 1TB HDD, 2xGF650M

Backup: Compal JHL90
Intel Core2Duo T9400@2,53 GHz, 4GB RAM, 250GB HDD, GF9600M.

+Quote Post
Alwego
dodano 3-05-2012, 22:42
Nr wypowiedzi: #4

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 1 177
Z: Szczecin
Nr użytkownika: 35 772

Ja polecam Europę Universalis III z dodatkami.

Typ: Raczej SP, ze względu na długośc rozgrywki (kilkadziesiąt godzin) ale MP też jest możliwy.

Gra mi się spodobała z tego względu, że jest cholernie trudna. Dowodząc państwem decydujemy o prowadzonej polityce (aneksja poprzez podboje, lub śluby i unie), sferze ekonomicznej i militarnej. Gra jest o tyle ciekawa, że mając kraj o największej liczbie żołnierzy, zajmujący 1/3 Europy i dochody większe, niż dwa kolejne kraje razem wzięte okazuje się, że..... przegraliśmy. Nagle okazuje się, że większość sąsiadów Nas nienawidzi i pod byle pretekstem wypowiada wojny, w dodatku trzeba co chwilę tłumić rewolucje więc całe wojsko jest wiecznie czymś zajęte (spróbujcie utrzymać kontrolę nad kilkunastoma podbitymi narodami:P). Na tym wszystkim cierpi stabilność kraju co tylko pogarsza sytuację.
To nie jest gra nad którą spędza się kilkadziesiąt godzin (chyba, że ktoś się znudzi) Przejście swobodnej gry zajmie najmniej 100 godzin. A to tylko jedno podejście z gry, która jest nieliniowa, zawsze można zastosować inną politykę, inny kraj, zamiast podbijać europy można skolonizować ameryki i afrykę, albo wybrać sięna wojnę z chińczykami (zawsze pierwsi dostają nowe laptopy to niech dostaną za swoje! ;p)

Zamiast grafik, krótki gameplay: http://www.youtube.com/watch?v=M7DirbAWSq4&feature=fvst

+Quote Post
tilos
dodano 4-05-2012, 11:01
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 66
Nr użytkownika: 2 885
Laptop: Asus X53

Jeśli chodzi o Medievala 2 to polecam mod Broken Crescent, który przenosi nas w czasy wojen krzyżowych, krajów świata islamskiego, obejmuje region od Konstantynopola i obecną Turcję do Egiptu, przez ziemię świętą i Półwysep Arabski, Afganistan aż do Indii.
Mod niezwykle klimatyczny i wciągający dzięki oprawie muzycznej i specyficznym jednostkom.
Do wyboru mamy kilkanaście grywalnych frakcji min. Królestwo Jerozolimy, Bizancjum, wiele ciekawych frakcji islamskich

Podaję linki do ostatniej wersji moda i naprawdę polecam i ostrzegam, że rozgrywka jest dość trudna, na very hard można dostać łomot, a wyważony system walki daje wiele radości i nakazuje prowadzić wojny z daleko idącą ostrożnością i przygotowaniem biggrin.gif

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=448564
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=520801

A zapomniałbym wymagany jest dodatek Kingdoms

+Quote Post
nowiutki
dodano 4-05-2012, 11:07
Nr wypowiedzi: #6

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 9 005
Nr użytkownika: 37 490

Do Medka 2 to ja z kolei polecam moda Bellum Crusis tym bardziej że na pewnym forum znajdziesz do niego nawet spolszczenie.

Skoro podobają się gry z serii Total War to grzech nie zagrać w Rome Total War z modem Europa Barbarorum i nowymi teksturami - kompletnie nie widać żeby gra się zestarzała

A skoro podobało się Empire to trzeba też zagrać w Napoleon Total War - tu z kolei polecam moda Rights od the Man II (pod singla) lub Napoleonic Total War (pod multi).

W Shoguna nie grałem więc nic nie polecę - nie moje klimaty smile.gif

--------------------
eGPU.pl - mój blog o tematyce zewnętrznych kart graficznych do laptopów

+Quote Post
kazek
dodano 4-05-2012, 11:26
Nr wypowiedzi: #7

性交マツダ

Wypowiedzi: 10 133
Z: zerodwadwa
Nr użytkownika: 465
Laptop: Dell E6400 & Lenovo X60t

Możecie jeszcze dopisywać jakie mniej więcej są wymagania graficzne? Ja ze swoim Intel 950 poszaleć nie mogę niestety specjalnie biggrin.gif.

--------------------
NA SPRZEDAŻ:
Dell Latitude E6400 WXGA+ T9600 Intel HD
Lenovo X61s
Lenovo X60t tablet

+Quote Post
tilos
dodano 4-05-2012, 11:29
Nr wypowiedzi: #8

Wypowiedzi: 66
Nr użytkownika: 2 885
Laptop: Asus X53

Rome Total War - mam straszny sentyment do niego, wiele godzin kiedyś spędziłem, dzięki za info, chodzą słuchy że kolejną odsłoną Total War ma być Rome 2, w dużej mierze takie są przynajmniej oczekiwania community

+Quote Post
nowiutki
dodano 4-05-2012, 11:29
Nr wypowiedzi: #9

Gry z serii Total War mają wysokie wymagania ale z drugiej strony są bardzo skalowalne m.in. jest możliwość zmniejszenia ludzi w oddziale co bardzo odciąża GPU smile.gif

Na Intel 950 możesz spróbować pierwszego Medka i Rome Total War

--------------------

+Quote Post
qurdu
dodano 4-05-2012, 12:11
Nr wypowiedzi: #10

Wypowiedzi: 937
Nr użytkownika: 38 469
Laptop: Dell Vostro 3350

1. Seria Total War.....
2. Klasyka: Settlers II oraz III (ew. settlers II dziesięciolecie choć tu brakuje mi losowego generatora map)... większy opis chyba nie jest wymagany
3. Company of Heroes
Typ: RTS
Opcja gry multiplayer:TAK
Krótki opis: strategia osadzona w realiach II wojny światowej

--------------------
Dell Vostro 3350: i3 2310m; HD 6490m; 8GB RAM; SSD Samsung 840 120GB; modem 3G, GPS, Win 7 Pro; 8 cell

Dell Latitude e7450: i5 5300U; Intel HD5500; 8GB RAM; SSD Samsung sm841 128GB; modem LTE, GPS, FHD (IPS), Win 7 Enterprise

PC: i5 3570K @ 4,5GHz; Asus Z77V-LE; A-Data Extreme 4x2GB 2000Mhz CL9; Asus GTX660 TOP ; SSD Samsung 830; HDD 2xSeagate 500GB @ Raid 0; X-Fi Titanium; BeQuiet SP 550W; Thermalright Ultra-120 eXtreme, Win 7 Ultimate

+Quote Post
Manianek
dodano 4-05-2012, 16:00
Nr wypowiedzi: #11

yyy Którędy prosto?

Wypowiedzi: 1 398
Nr użytkownika: 29 837
Laptop: ACER TimelineX 5820Tg

QUOTE(nowiutki @ 4-05-2012, 12:40) *
Gry z serii Total War mają wysokie wymagania ale z drugiej strony są bardzo skalowalne m.in. jest możliwość zmniejszenia ludzi w oddziale co bardzo odciąża GPU smile.gif

Na Intel 950 możesz spróbować pierwszego Medka i Rome Total War

O dziwo na kiepskich kartach graficznych lepiej może Ci działać Rome TW niż pierwszy Miedieval - przynajmniej u mnie tak było na starym desktopie.
Ja największy sentyment mam jednak do pierwszej części Medievala - późniejsze części, wraz z kompletną zmianą części strategicznej (mapy globalnej, czy jak to tam zwał) były już kompletnie inne, rozgrywka nie przypominała już pierwszej części - była bardziej podjazdowa, było więcej małych bitew, co nie znaczy, że dużych nie brakowało - było po prostu o wiele więcej potyczek, i tak grając w Medievala II i posiadając sporej wielkości państwo, zdarzało mi się, że jedna tura zajmowała mi kilka godzin gry (z racji tego, że wszystkie bitwy rozgrywałem sam). Może jeszcze kiedyś do tego wrócę.

--------------------
Chętnie pomagam na PW, choć oczywiście lepiej byłoby, jakbyś założył temat, gdzie wgląd mieliby wszyscy zainteresowani.

Acer E5-571G | Intel Core™ i5-5200U 2,2-2,7 GHz (Turbo Boost) HT 3MB Cache | 2x4 GB 1600 MHz DDR3 RAM | | IntelŸ HD Graphics 5500 / Nvidia GeForce 840M 2048MB GDDR3 VRAM | 15,6'' 1920x1080 + Monitor BENQ GW 2255 21,5'' 1920x1080 | SSD Crucial mx100 256 GB | Windows 7 Professional 64 bit

Był: Acer TimelineX 5820TG-5454G50MN

+Quote Post
nowiutki
dodano 4-05-2012, 16:05
Nr wypowiedzi: #12

QUOTE(Manianek @ 4-05-2012, 17:11) *
O dziwo na kiepskich kartach graficznych lepiej może Ci działać Rome TW niż pierwszy Miedieval - przynajmniej u mnie tak było na starym desktopie.

Tak u mnie pamiętam było podobnie smile.gif

QUOTE(Manianek @ 4-05-2012, 17:11) *
i tak grając w Medievala II i posiadając sporej wielkości państwo, zdarzało mi się, że jedna tura zajmowała mi kilka godzin gry (z racji tego, że wszystkie bitwy rozgrywałem sam). Może jeszcze kiedyś do tego wrócę.

Dlatego w nowych TW są również "małe kampanie" (np. w Napoleon Total War: Włochy, Iberia, Egipt itp.) - łatwiej wszystko ogarnąć.

--------------------

+Quote Post
AiN
dodano 4-05-2012, 16:14
Nr wypowiedzi: #13

Ex-Redaktor Notebookcheck.pl

Wypowiedzi: 2 650
Z: Wrocław
Nr użytkownika: 14 767
Laptop: MSI GT725

Top 1
Seria Master of Orion z szczególnym wyróżnieniem Master of Orion 2 (1996).
Strategia turowa z elementami taktycznymi.
Opcja gry multiplayer jest w części 2 i 3
Opis: Epicka gra strategiczna w klimacie S-F, opierająca się na czterech zasadach : odkrywaj, rozwijaj, wykorzystaj, a jak się nie da zniszcz.
Grafika: przedpotopowa, ale do dziś nie wygląda rażąco.

Dlaczego polecam ? Bo to gra, która była, a dla mnie dalej jest absolutnym hitem. MOO2 jest strategią niezwykle rozbudowaną a zarazem nie skomplikowaną.
By wygrać wystarczy jedynie stać się władcą galaktyki ! Można to zasadniczo osiągnąć na trzy sposoby:
1) Pokonać wszystkie wrogie rasy na szczęście nie koniecznie przez eksterminację (jakie to niecywilizowane wink.gif )
2) Zmusić wszystkie rasy do zagłosowania na jedynie słusznego imperatora podczas galaktycznych posiedzeń rady (opcja nie jest dostępna przy grze multiplayer).
3) Podbić świat przerażającej starożytnej rasy Antaran.

By osiągnąć, któryś z powyższych celów należy rozsądnie zarządzać planetą macierzystą, odkrywać i zasiedlać okoliczne światy, rozwijać kolonie, łożyć na wynalazki,
rozbudowywać flotyllę statków i okrętów, a gdy spotka się obcą rasę dodatkowo dochodzą elementy dyplomacji, szpiegostwa ...

Być może powinienem napisać coś więcej, ale im dłużej piszę tym większa nachodzi mnie chęć na grę idę zatem oddać się kilkugodzinnemu podbojowi uniwersum Oriona biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
nowiutki
dodano 4-05-2012, 16:17
Nr wypowiedzi: #14

QUOTE(AiN @ 4-05-2012, 17:25) *
Top 1
Seria Master of Orion z szczególnym wyróżnieniem Master of Orion 2 (1996).

Gra rewelacyjna i wciąż są ludzie którzy grają w multi przez dosboxa smile.gif

Są też bardzo fajne mody - polecam > http://www.spheriumnorth.com/orion-forum/n...topic.php?t=613

--------------------

+Quote Post
Mielonasty
dodano 6-05-2012, 22:23
Nr wypowiedzi: #15

Wypowiedzi: 51
Nr użytkownika: 48 123

Nazwa: World of Warcraft
Typ: MMORPG
Opcja gry multiplayer: Tak
Krótki opis: Gra oparta na świecie Warcrafta stworzonym przez Blizzard, olbrzymia liczba graczy, potrafi strasznie wciągnąć, ale także zabrać dużo (czasem aż za dużo) czasu i zdrowia.
Grafika: od kart pokroju GT520 do najnowszych gamingowych
Dlaczego polecamy:

Spis treści:
1. Słownik.
2. Podstawowe informacje.
3. Frakcje, rasy i klasy.
4. Profesje
5. PvE i PvP, czyli WTF?

1. Słownik.

Bez małego słowniczka nowi gracze lub osoby zaciekawione tym tekstem nie dadzą rady zrozumieć o co mi właściwie chodzi, tak więc:
-mob (od angielskiego "mobile object", czyli mobilna jednostka) to jednostka, którą musimy zabić, żeby spełnić warunki questa, zdobyć doświadczenie czy przedmioty
-quest, czyli zadanie, które jest podstawowym sposobem zdobywania doświadczenia w grze
-Exp (od angielskiego "experience", czyli doświadczenie), który jest potrzebny do awansowania naszej postaci na kolejny level (poziom).
To takie najważniejsze pojęcia potrzebne, żeby zrozumieć o czym mówią inni gracze.
-Party (prawdopodobnie chodzi o swego rodzaju imprezę) to grupa, która składa się z 2-5 graczy.
-NPC (od angielskiego "Non Player Character", czyli bohater niezależny) to jednostki, w które nie wciela się żaden z graczy. Do NPCów zaliczają się Vendorzy (sprzedawcy), Questgiverzy (jednostki, od których bierzemy questy) i inni.
-Buff/Debuff to jednostki statusu, odpowiednio pozytywne i negatywne.

2. Podstawowe informacje.
Ci, którzy mają jakieś pojęcie o rynku MMO powinni już wiedzieć, że ta gra uważana jest przez sporą część społeczeństwa za jedną z najlepszych w historii tego typu gier, często inne tytuły korzystają garściami z rozwiązań zaimplementowanych w produkcie Blizzarda lub prawie całkowicie opierają się na mechanice (przykładem może być np. gra 4Story). Gigantyczna różnorodność ras/klas/profesji/lokacji etc. pozwala właściwie na grę w każdy sposób, do tego każda z klas oferuje kilka dróg, którymi można podążać.
Gra z gatunku fantasy, czyli mamy właściwie wszystko: klimat, smoki, magia etc.

3. Frakcje, rasy i klasy
Klasy są rozdzielone między rasy, które są rozdzielone między frakcje. Wygląda to mniej więcej następująco:

Horde (Horda):
-Undead (Nieumarli).
-Orcs (Orkowie).
-Taurens (Taureni/Minotaury, po prostu humanoidalne byki i krowy wink.gif).
-Trolls (Trolle).
-Blood Elves (Krwawe Elfy - dostępne z dodatkiem The Burning Crusade).
-Goblins (Gobliny - dostępne z dodatkiem Cataclysm).
-Pandarens ("Pandoludzie" - dostępni z dodatkiem Mists of Pandaria).

Alliance (Przymierze):
-Humans (Ludzie).
-Night Elves (Mroczne Elfy).
-Gnomes (Gnomy).
-Dwarves (Krasnoludy/Krasnoludowie).
-Draenei (Nie mam pojęcia jak ich opisać. Niebiescy Obcy z kopytami, rogami i mackami - dostępni z dodatkiem The Burning Crusade).
-Worgens (Wilkołaki - dostępne z dodatkiem Cataclysm).
-Pandarens (dostępni z dodatkiem Mists of Pandaria).

Dostępne klasy:
-Rogue (Łotrzyk)
-Druid (Druid, Drut, Dudu)
-Paladin (Paladyn, Palek, Pal)
-Warrior (Wojownik, Warek, War)
-Mage (Mag)
-Warlock (Czarnoksiężnik, Lock)
-Priest (Kapłan, Prej)
-Hunter (Łowca, Hunt)
-Shaman (Szaman, Szamek, Szam)
-Death Knight (Rycerz śmierci, DK, parę razy spotkałem się z określeniem Batman - dostępny z dodatkiem Wrath of the Lich King)
-Monk (Mnich - Dostępny z dodatkiem Mists of Pandaria)

Każda z ras posiada obie płci i unikalne dla każdej z nich bonusy. Nie każda rasa może grać każdą klasą.

4. Profesje
Istnieją profesje, czyli tak jakby zawody, w których produkujemy różne dobra i towary:
Główne, czyli te, dające nam największe i najlepsze bonusy. Głównych profesji możemy posiadać 2 na postać:
Producenckie:
-Jewelcrafting (Jubilerstwo, które pozwala nam robić naszyjniki, kolczyki, pierścienie czy kryształy (dające różne bonusy do atrybutów), które można włożyć w sockety)
-Blacksmithing (Kowalstwo, które pozwala nam produkować ciężkie zbroje płytowe, tarcze, broń, różdżki do enchantingu i różne inne smaczki)
-Enchanting (Zaklinanie, dzięki któremu zwiększymy statystyki poszczególnych przedmiotów ekwipunku)
-Alchemy (Alchemia, która daje możliwość produkcji napojów leczniczych, regenerujących manę lub dających bonusy do statystyk i flaszki/eliksiry dające większego kopa do statystyk niż napoje)
-Engineering (Inżynieria, która zajmuje się technicznymi sprawami (często tylko dla posiadacza tej profesji) takie jak granaty, rakiety, motory, strzelby, kusze, spadochrony czy turbo buty zwiększające naszą prędkość ruchu na określony okres czasu)
-Tailoring (Krawiectwo, dzięki któremu możemy produkować lekkie szaty dla klas opierających się głównie na czarach, łatki na spodnie i peleryny dające bonus do statystyk, latające dywany (niestety tylko dla posiadaczy Tailoringu) no i torby, tak bardzo potrzebne wszystkim graczom wink.gif)
-Leatherworking (Kuśnierstwo, pozwalające produkować zbroje skórzane jak i kolcze, łatki, kołczany i torby o zwiększonej pojemności, ale do użytku na materiały do danych profesji)
-Inscription (Inskrypcja, która daje nam możliwość produkcji Glifów (Glyphs), zwojów zwiększające na krótki czas daną statystykę i karty, których zestaw składa się w kolczyki o różnych statystykach)
Zbierackie
-Herbalism (Zielarstwo, dzięki któremu zbieramy zioła potrzebne do Alchemii oraz Inskrypcji (wykorzystywane do produkcji tuszów)
-Mining (Górnictwo, które pozwala nam na kopanie skał, metali i kryształów wykorzystywanych w Kowalstwie, Jubilerstwie i Inżynierii)
-Skinning (Oprawa skór, które potrzebne są do Kuśnierstwa)

Poboczne profesje to takie, które możemy posiadać wszystkie. Nie dają jakichś tam mocnych bonusów, ale przydają się nie tylko pojedynczemu graczowi, ponieważ część z nich przydatna jest także dla grup tak samo party jak i raidowi:
-Cooking (Gotowanie, pozwala nam przyrządzać jedzenie głównie z mięs, ryb i jajek, które w dużej mierze podnosimy z martwych mobów. Jedzenie z wyższych poziomów Gotowania daje bonusy, które pozwalają osiągnąć więcej z danej postaci)
-Fishing (Łowienie ryb, skąd bierzemy rybki do gotowania)
-First Aid (Pierwsza pomoc, która pozwala nam na produkcję bandaży, dzięki którym w szybki sposób wyleczymy część otrzymanych obrażeń, czasami potrafią naprawdę uratować skórę)
-Archeology (Archeologia, która pozwala nam odkrywać starożytną historię świata World of Warcraft i daje nam dostęp do rzeczy, które możemy zdobyć tylko za pośrednictwem tej profesji, jak na przykład niektóre wierzchowce, pety czy części wyposażenia)

5. PvE i PvP, czyli WTF?

Gra dzieli się na dwa główne aspekty: PvE i PvP.
PvE (Player versus Environment, czyli Gracz kontra Otoczenie) zaczyna się od stworzenia postaci. Gra wita nas animacją, która pokazuje nam najbliższe otoczenie, a lektor opowiada nam w skrócie historię rasy. Gra, począwszy od 1szego lvla do 85 (90 w przypadku nadchodzącego dodatku Mists of Pandaria), polega na robieniu questów. Bardziej zaawansowani gracze wiedzą, że to zaledwie początek, bo dopiero po osiągnięciu najwyższego lvla zaczyna się właściwa część gry.

Po zapoznaniu się z klasą, podstawami czy mechaniką funkcjonowania gry dostajemy możliwość walki u boku losowo wybranych spośród kilkuset lub kilku tysięcy graczy na podobnych poziomach w tzw. dungeonach - zamkniętych lokacjach, w której pałętają się moby z dużą ilością życia i które zadają obrażenia tak duże, że właściwie w pojedynkę trudno jest przejść od początku do końca. Tutaj też pojawiają się funkcje klas, czyli tank ("czołg"), który ma za zadanie zebrać na sobie uwagę wszystkich mobów i nie dopuścić do tego, żeby atakowały resztę drużyny, healer (uzdrowiciel), który leczy całe party, szczególnie tanka, żeby ten nie padł pod naporem obrażeń oraz dps (nazwa umowna, od angielskiego "Damage per Second", czyli obrażenia na sekundę"), którzy mają za zadanie bić wszystko, co wrogie.
Party składa się z tanka, healera i 3 dpsów. Po osiągnięciu maksymalnego lvla możemy brać udział w Raidach, czyli dungeonach dla 10 lub 25 osób. Ukończenie takiego raidu wymaga pełnego skoncentrowania oraz dobrej komunikacji między graczami, więc osoby lubiące tego typu wyzwania mogą się zainteresować. Nie będę dokładniej opisywał zasad raidu, ciekawych odsyłam do jednej ze stron podanych na samym dole.

PvP postaram się opisać jutro wieczorem, dzisiaj jestem już zmęczony, za co proszę was o wybaczenie. Przepraszam was także za taki WoT (Wall of Text - Ścianę Tekstu wink.gif). Ewentualne zastrzeżenia czy poprawki proszę kierować na PW.
Mielonasty.

--------------------
R.I.P Acer 5738, wysłużyłeś 3 lata ostrej gry BEZ ŻADNEJ USTERKI [*]
_______

Mój config:
| Tritton AX Pro 5.1 | Logitech G13 | Logitech G700 | Steelseries QcK Heavy + QcK Diablo III Monk Edition | 2L termos na pyszną kawę |

Szukam następnego sprzętu: GX60, P1x0EM lub P370EM

+Quote Post
Need help
dodano 9-05-2012, 15:47
Nr wypowiedzi: #16

Wypowiedzi: 136
Nr użytkownika: 41 230

Powstawiam trochę screenów z Empire TW:
Kampania (dawno nie grałem i mam słabe screeny, jak znajde czas dam nowe):
https://6d419565-a-62cb3a1a-s-sites.googleg...;attredirects=0 - przyjemnością jest gdy PL zajmuje cały Świat( teraz mam 80 parę terytoriów) wink.gif
https://6d419565-a-62cb3a1a-s-sites.googleg...;attredirects=0 - rozbudowane statystyki i funkcje,

Teraz "online":
1 etap: wybór nacji i armii: https://6d419565-a-62cb3a1a-s-sites.googleg...;attredirects=0
2 przygotowanie do walki: https://6d419565-a-62cb3a1a-s-sites.googleg...;attredirects=0 , wykorzystanie terenu do ochrony wink.gif
3 walka https://6d419565-a-62cb3a1a-s-sites.googleg...;attredirects=0
4 to co pozostaje po walce z UWG biggrin.gif https://6d419565-a-62cb3a1a-s-sites.googleg...;attredirects=0

Grafika w przybliżeniu (wysokie, cienie wyłączone) https://6d419565-a-62cb3a1a-s-sites.googleg...;attredirects=0

+Quote Post
Apsik
dodano 12-05-2012, 17:37
Nr wypowiedzi: #17

Wypowiedzi: 104
Z: Żory / Gliwice
Nr użytkownika: 44 909
Laptop: Asus G73JH

Seria Portal (1 i 2)

Typ: fps, akcja, logiczna

Opcja gry multiplayer: tryb kooperacji w 2 części

Dysponujemy urządzeniem zwanym "portal gunem", tworzącym przejścia pomiędzy dwoma płaskimi powierzchniami. Przechodzimy przez kolejne pomieszczenia testowe rozwiązując łamigłówki wymagające użycia portali, podczas czego towarzyszy nam tajemniczy głos. Dalsze opisy skutkowałyby spoilowaniem fabuły, więc sobie odpuszczę wink.gif

Grafika na wysokim poziomie

Jest to pierwsza seria która na prawdę mnie pochłonęła. Porywająca fabuła, nietypowa rozgrywka, konieczność myślenia, świetna ścieżka dźwiękowa i dobra grafika to podstawowe atuty tej gry. O ile pierwsza cześć zajmuje ok 1,5 godziny, tryb jednoosobowy z 2 części może zająć ok 7 godzin lub więcej. Dodatkowo w 2 dostępny jest tryb kooperacji, gdzie pokonujemy kolejne pomieszczenia testowe we dwoje, więc z użyciem 4 portali (2 pary). Dodatkowym atutem jest to, że kilka dni temu wyszło nowe DLC do Portala 2 - kreator map, dzięki któremu jednoosobowa rozgrywa dosłownie nie ma końca, a ma być też wkrótce możliwe tworzenie map do trybu kooperacji. Z powodu ciągłości fabuły polecam najpierw zagrać w 1, potem dopiero w 2.

Radzę nie oglądać trailerów 2 przed zagraniem w 1, bo spoilują wink.gif

Trailer jedynki: http://store.steampowered.com/video/400/922

+Quote Post
Mapryl
dodano 12-05-2012, 19:55
Nr wypowiedzi: #18

Wypowiedzi: 689
Nr użytkownika: 37 483

Dead Space 1

Typ: Survival horror , third person shooter

Multiplayer: nie wiem czy jest nie gralem

Krótki opis: Jesteśmy "zwykłym" gościem, który przylatuje wraz z kilkoma osobami na statek badawczy i tu zaczyna się fabuła więc nie będę spoilerował. W sumie to początek sztampowy do bólu.. hej ale jakoś musi się zacząć s-fi horror wink.gif

Grafika: wg mojego skromnego zdania , ładna ,doskonale tworzy klimat.

Dlaczego polecam? : Przede wszystkim jest to propozycja dla osób które mają ochotę pograć w dobry survival horror(ostatnio takowych nie ma na rynku, a jeśli są to żałosne). Mamy tu przede wszystkim mega klimat, ciekawą wciągającą fabułę z nagłymi zwrotami akcji, świetna oprawa dźwiękowa, jest to jedna z tych produkcji w której miliony przeciwników zastąpiono świetnym klimatem i wysokim stopniem trudności, przez całą grę "zmagamy się" z brakiem amunicji więc nie ma sytuacji że wypadamy zza rogu i walimy z 2metrowej giwery gdzie popadnie w ramach profilaktyki. Elementy rozwoju ekwipunku i broni. Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tej gry, zagrałem tylko dlatego że pożyczył mi kumpel i naprawdę świetnie się ba(wi)łem. Jest to gra do której zamierzam wrócić za jakiś czas.

Jest też druga część , aczkolwiek moim skromnym zdaniem jedynka ma lepszy klimat, poza tym dwójka jest w dużej części kontynuacją jedynki więc polecam ją tylko tym którym spodoba się jedynka. W dwójkę grałem i śmiało polecam tylko tym którym spodobała się jedynka.

--------------------
HP dv7-6030ew- 17"
Playstation 3- 50"

+Quote Post
Jakub_Z.
dodano 9-08-2012, 22:14
Nr wypowiedzi: #19

Wypowiedzi: 681
Nr użytkownika: 49 498
Laptop: Lenovo Z580A

Odświeżę temacik, a co mi tam wink.gif

Supreme Commander i Supreme Commander Forged Alliance
strategia RTS

+ciekawa fabuła
+dobry system rozgrywki
+świetne rozwiązania ekonomii
+olbrzymie mapy
+bitwy na wielką skalę z dużą ilością jednostek

-dosyć zasobożerna (z racji ilości jednostek i rozbudowania AI)

Najogólniej rzecz biorąc mamy tutaj do czynienia z najzwyklejszym w świecie przyszłościowym RTSem, idealnie urozmaiconym systemem ekonomii w grze i możliwością operowania olbrzymimi ilościami jednostek na wielkich mapach. Super sprawa zarówno w single-player jak i na multi. Gra jest już dość stara, ale potrafi pożreć znaczną część komputerowych zasobów i trochę się przycinać, ale oczywiście da się temu zaradzić.

Dodatek Forged Alliance jest całkowicie oddzielną grą z nową kampanią single player i nowymi jednostkami, które można również wykorzystać na multi. Polecam oczywiście przejść obie, a na multi dodatek - ze względu na patche i usprawnienia wydajności etc.

Powiem tylko jeszcze, że za Supreme Commandera odpowiada gość, który stworzył kultowe Total Annihilation wink.gif

Wymagania:
Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista

--------------------
PC 01: Intel Celeron 900MHz, 384MB RAM, GeForce 2 MMX, 40GB
PC 02: AMD Athlon 2.0GHz X2, 4GB RAM, GeForce 8600GTS, 1TB
Laptop: Lenovo Z580, i5-3210M, 8GB, GeForce GT630M, SSD Plextor M5S 128GB+HDD 750GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 3G [był]
Telefon: LG E960 Nexus 4 16GB

+Quote Post
Kecaj_HP
dodano 10-08-2012, 15:37
Nr wypowiedzi: #20

There is no try.

Wypowiedzi: 2 611
Nr użytkownika: 4 013
Laptop: HP 830 G5

Sidmeier's Civilization 2 (tak, ta stara która mieści się na 11 dyskietkach biggrin.gif) no i w miarę świeża 4 (cholernie wciąga, a mnogość opcji rozgrywki zapewnia zabawę na... kilka lat laugh.gif ). Poza tym: Commandos (jeden zły ruch i zaczynasz misję od początku), Age of Empieres III i sporadycznie STALKER albo Diablo II (tak żeby sobie postrzelać / pomachać toporkiem). Wszystko działa na przekreślonym Asusie z sygnaturki... smile.gif

ps Dla wielbicieli tematu- Manager Żużlowy braci Mańskich... biggrin.gif No i ze dwa lata wtopione na Ogame... Od czasu kiedy się pozbyłem konta już nie gram w takie produkcje xD Wstawanie o 3 w nocy żeby kogoś zezłomować to nie jest dobra opcja... xD

--------------------
Lenovo X280 - Core i5 8350u | 16GB DDR4 2133 MHz | SSD NVe Samsung 512GB | Intel UHD 620 | Win 10 Pro | FHD IPS
HP 830 G5 - Core i7 8550u | 16GB DDR4 2666 MHz | SSD NVe Samsung 256GB | Intel UHD 620 | Win 10 Pro | FHD IPS 400nit

Było: HP EliteBook 840 G1; HP EliteBook 8460p; Asus UL80AG; Fujitsu-Siemens Amilo Pi2515.

+Quote Post

3 Strony: V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 8-12-2019 - 6:16