IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

2 Strony: V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Foobar2000 na sterydach., Foobar2000 SMC czyli autorska modyfikacja Foobar2000.
Proste pytanie, Prosta odpowiedź.
Aby oddać głos musisz się zalogować.
Wszystkie głosy: 11
Goście nie mogą głosować 
Chamelleon
dodano 19-12-2012, 16:50
Nr wypowiedzi: #1


Stary Karczmarz


Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 175
Rejestracja: 25/05/12
Z: E11 MT-Lab - Kraków, Galla 9
Nr użytkownika: 48 541
Laptop: ThinkPad T400, HP EliteBook 8460pWitam.
Od jakiegoś czasu bawię się z modowaniem Fobbara2000 i pomyślałem, że może wstawię ostatnią wersję jaka zrobiłem. Może się komuś przyda / spodoba.
Nie reklamuję niczego, nie sprzedaję, po prostu tak dobrze mi się tego używam, że chciałem się podzielić. smile.gif

Tak wiec adres do bloga na którym opisałem co i jak:

CODE
http://foocha2k.blogspot.com/

i w miarę dokładny opis.
Projekt w pełni amatoski i zrobiony głównie pod własne potrzeby.
Główne Funkcje Programu:


Wykonana modyfikacja ma na celu przystosowanie programu do do obszernych bibliotek audio zawierających większość znanych formatów muzycznych.
W tym celu program został wyposażony w bibliotekę obsługującą katalogowanie zbiorów muzycznych za pomocą struktury katalogów oraz standardowy sposób katalogowania za pomocą tagów.
W programie została użyta większość dostępnych kodeków aby umożliwić odtwarzanie jak największej ilości formatów muzycznych bez konieczności pobierania dodatkowych plików.
Program został wyposażony również w dodatki mające na celu umożliwienie odtwarzania dysków DVD-Audio oraz DTS poprzez wyjścia cyfrowe oraz analogowe przy użyciu protokołów omijających miksery systemowe aby uniknąć zniekształcenia dźwięku przez kartę dźwiękową. Lecz również dla urozmaicenia program został wyposażony w miksery pozwalające na przekształcenie dźwięku stereo do 5.1 Surround wraz z możliwością kopiowania dźwięku pomiędzy kanałami.
Aplikacja umożliwia odtwarzanie radia internetowego łącznie z bezpłatnym odtwarzaniem Last.FM.
Dzięki dodatkom udostępnionym przez autora Foobara, program obsługuje przydatne operacje na plikach jak konwersja ich do innych formatów, zaawansowany tryb tagowania oraz zmianę nazw plików do nazw zamieszczonych w tagach.
Dodatkowo w tym buildzie zostały użyte komponenty przekształcające prostą aplikację w kombajn muzyczny łącząc funkcjonalność większości odtwarzaczy muzycznych lecz przy zachowaniu prostego i czytelnego interface'u.


Build:


- Konfiguracja oparta na najnowszej wersji Foobar2000 1.1.18.

- Wszystkie komponenty zainstalowane oddzielnie zamiast stałej integracji z programem. Funkcjonalność takiego rozwiązania jest identyczna jak w przypadku stałej integracji oraz pozwala na odinstalowanie czy update poszczególnych komponentów bezpośrednio z Foobara zamiast ściągania komponentów ze strony i instalowania ich ręcznie.

- Brak konfliktów pomiędzy komponentami oraz składnikami interface'u.

- Layout w pełni mobilny aby każdy użytkownik mógł go dostosować do własnych potrzeb. Jednak polecane jest ustawienie domyślne, które zostało dostosowane do podstawowych rozdzielczości aby nadać jak najwyższy komfort użytkowania.

- 7 podstawowych rozdzielczości layout'u gdyż niestety problemem jest ustawienie płynnego skalowania dla każdej możliwej rozdzielczości.

Wybór trybu rozdzielczości możliwy jest podczas instalacji lub w głównym oknie programu poprzez najechanie kursorem myszy na górną krawędź dolnej belki statusu co rozwinie wysuwane menu z trybami rozdzielczości do wyboru.

- Dostępne rozdzielczości: 1024 x 768, 1280x 800, 1280 x 1024, 1366 x 768, 1440 x 900, 1680 x 1050, 1920 x 1200. Najlepszy wygląd programu można uzyskać na rozdzielczości 1920 x 1200.

- Rozdzielczość powinna zostać ustawiona taka jak rozdzielczość w systemie Windows. Jeśli inna rozdzielczość zostanie ustawiona program będzie pracować bez problemu lecz jego wygląd będzie wymagał dostosowania poszczególnych kolumn do ustawionej rozdzielczości.

- Jeśli w programie wystąpi brak rozdzielczości jak ustawionej w systemie Windows proponuje się ustawienie w programie najbliższej możliwej rozdzielczości i ręczne przesunięcie spliterów (pasków dzielących kolumny) w celu uzyskania domyślnego wyglądu. Proces jednorazowy ponieważ wszystkie ustawienia są automatycznie zapisywane.


Użyte Dodatki:


- 7Zip Reader - dodatek umożliwiający odtwarzanie archiwów 7zip bez konieczności ich rozpakowywania.

- Album List - domyślna biblioteka audio pozwalająca na katalogowanie albumów za pomocą tagów jak i STRUKTURY FOLDERÓW.

- Audio CD Writer - dodatek pozwalający na nagrywanie płyt Audio CD.

- Audioscrobbler - dodatek umożliwiający scrobblowanie odsłuchiwanych utworów w profilu LAST.FM

- Autosave & Backup - automatycznie zapisuje ustawienia programu i pozwala na przywrócenie ustawień w razie przypadkowego usunięcia czegoś lub wprowadzenia błędnych ustawień.

- AVS Input - pozwala na dekodowanie AviSynth

- Biography View - pozwala na przejrzenie biografii wykonawcy w oknie programu. Dodatek korzysta z kilku baz danych a domyślnie ustawiona jest baza LAST.FM.

- Channel Mixer - pozwala na przekształcenie dźwięku stereo do 5.1 Surround

- Columns UI - dodatek, na którym oparty jest cały layout (wygląd) programu

- Console Panel - pozwala na inspekcję wszystkiego co się dzieje w programie

- Converter - pozwala konwertować pliki oraz płyty CD Audio oraz DVD-Audio do formatów bezstratnych jak WAV czy FLAC oraz podstawowych formatów jak MP3, AAC, Ogg oraz innych.

- Discogs Tagger - umożliwia otagowanie utworów pobierając informacje bezpośrednio z serwera zamiast ręcznego wpisywania. Funkcja działa poprawnie lecz jest trochę toporna więc polecam metodę z freedb opisaną niżej.

- DTS-HD Decoder - dekoder plików .dts oraz płyt CD Audio 5.1 DTS

- DVD-Audio Decoder - dekoder płyt DVD-Audio oraz plików MLP, AOB

- Feature Watcher - proste okienko wyświetlające zmiany w programie jak np. instalacja nowych komponentów

- File Operations - komponent dający możliwość kopiowania, przenoszenia, kasowania oraz zmiany nazw plików bezpośrednio z playlisty Foobara. Pozwala również na przypisanie plikom nazw użytych w tagach co bywa przydatne jeśli dany plik audio jest poprawnie otagowany lecz jego nazwa jest niepoprawna.

- Free Surround - pozwala na upmix dźwięku stereo do surround, kopiowanie dźwięku pomiędzy głośnikami oraz parę innych fajnych rozwiązań. Wspiera do 16.1 kanałów.

- HDCD Decoder - jak sama nazwa wskazuje pozwala na odtwarzanie HDCD w 16-bit PCM.

- HTTP Control - funkcja pozwalająca na kontrolę Foobara za pomocą protokołu HTTP. Obecne ustawienia spersonalizowane dla kontroli programu poprzez aplikację na system Android.

- Last.FM Radio - pozwala na kompletnie bezpłatne odtwarzanie radia Last.FM

- Lyrics Show Panel 3 - wyświetla tekst utworu w panelu programu. Korzysta z wielu baz tekstów a sam tekst jest pobierany automatycznie po włączeniu utworu.

- Monkey's Audio Decoder - dekoder plików .ape

- Online Tagger - alternatywa dla discogs czyli dodatek umożliwiający tagowanie utworów za pomocą jednego kliknięcia. Korzysta z bazy freedb. Wystarczy zaznaczyć album na playliście do otagowania i kliknąć ikonę taggera a wszelkie informacje o albumie zostaną automatycznie pobrane i gotowe do zapisania.

- On Screen Display GDI+ - wyświetla ramkę z aktualnie odtwarzanym utworem we wskazanym miejscu na ekranie (domyślnie na górze). Podobna funkcja jak w AIMP.

- Pause on Lock - automatycznie wstrzymuje odtwarzanie po zablokowaniu komputera. Odtwarzanie jest automatycznie wznawiane po odblokowaniu.

- Peakmeter Panel - graficzny (cyfrowy) wskaźnik wartości szczytowej sygnału audio a dla normalnych ludzi po prostu wizualizacja. smile.gif

- Playback Statistics - zapisuje wszelkie informacje o pliku audio czyli między innymi ilość odtworzeń, pierwsze i ostatnie odtworzenie itd.

- Playlist Dropdown - prosty dodatek do zarządzania playlistami. Pozwala na tworzenie i edycję playlist.

- Quick Search Toolbar - wyszukiwarka plików w bibliotece.

- Quick Tagger - umożliwia dodanie graficznej oceny utworu (gwiazdki).

- Run Services - dodatek umożliwiający wywołanie zewnętrznego programu za pomocą skryptu. Funkcja wykorzystana przy Album Art Downloader.

- SPDIF Support - umożliwia przekierowanie sygnału audio do wyjścia cyfrowego jak COAX czy wyjście optyczne (Digital Output).

- UPNP/DLNA Renderer, Server, Control Point - dodatek do tworzenia oraz zarządzania serwerami UPNP/DLNA.

- VU Meter - graficzny (analogowy) wskaźnik średnich wartości sygnału audio lub jak w przypadku Peak Meter dla normalniejszych ludzi fajna wizualizacja. smile.gif

- WASAPI Output - bardzo przydatny dodatek pozwalający na całkowite obejście mixera systemowego co w efekcie daje dokładne odwzorowanie nagrania bez jakichkolwiek zmian czy zniekształceń dokonywanych przez kartę dźwiękową.

- Waveform Seekbar - sympatyczny pasek przewijania przedstawiający odtwarzany utwór w graficznej formie fali dźwiękowej.


Uwagi:


W sumie wiele ich nie ma bo aż trzy. smile.gif

- Pierwsza z nich to jak zwykle brak kompatybilności Windows. Dlatego przed instalacją programu należy na Windowsie 7/Vista wyłączyć kontrolę użytkownika w Panelu Sterowania, zainstalować program, uruchomić, zamknąć i można ponownie włączyć Kontrolę Konta Użytkownika lub pozostawić wyłączoną bo nie jest to jedyny program, który ma problem z tą funkcją w Windowsie.

- Druga to dodatek WASAPI, który jest obsługiwany jedynie pod Windowsem Vista, Windows 7, Windows 8 a na starszych wersjach systemu należy go odinstalować gdyż wywala błąd podczas włączania programu.

- Trzecia to pasek wyświetlający się na ekranie z tytułem odtwarzanego utworu, aby zmienić jego położenie należy wejść kolejno Preferences --> On Screen Display --> General --> Position Top i dostosować % do własnej potrzeby.Build 2.9a do pobrania tutaj.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lukadder
dodano 19-12-2012, 17:23
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 2 763
Rejestracja: 15/02/10
Nr użytkownika: 26 228
Laptop: Samsung NP-N510-KA01PLŚciągnąłem, zainstalowałem. Jak na razie jest dobrze. Ładnie wygląda, podoba mi się animacja głośności każdego kanału. Zielony napis na górze pojawiający się wraz z nową piosenkę - przydatny gadżet.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nowiutki
dodano 19-12-2012, 17:32
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 8 786
Rejestracja: 9/03/11
Nr użytkownika: 37 490Fajne a mógłbyś to zrobić na wersji portable ?


--------------------
eGPU.pl - mój blog o tematyce zewnętrznych kart graficznych do laptopów
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bjorm
dodano 19-12-2012, 17:47
Nr wypowiedzi: #4


マツダ恋人


Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 11 274
Rejestracja: 29/12/09
Nr użytkownika: 24 789nadpisuje obecnie zainstalowanego foobara czy instaluje się równolegle ?


--------------------
DESKTOP: Corsair Air 240 | i7-2700k | GTX 1080 Ti | 4K 40'' |
LAPTOP: HP 1020 G1 + TP YOGA S1 + DELL CHROME 13

eGPU
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chamelleon
dodano 19-12-2012, 19:04
Nr wypowiedzi: #5


Stary Karczmarz


Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 175
Rejestracja: 25/05/12
Z: E11 MT-Lab - Kraków, Galla 9
Nr użytkownika: 48 541
Laptop: ThinkPad T400, HP EliteBook 8460pDomyślnie jest portable, wszystko w jednym katalogu więc można instalować gdzie się chce, skróty w Menu Start ma własne tylko skrót na pulpicie jest ten sam co normalnego foobara.

A jak chcesz mieć integracje z systemem to w menu start jest Portable Mode Switcher, który poprostu kasuje jeden plik z foobara i odblokowuje pełną integrację z systemem. Jakby co wszystkie ikony rozszerzeń plików są więc i w pełnym trybie używa się jak normalnego foobara poza tym, że cały konfig jest w głównym folderze zamiast w Documents and Settings.

Byle by nazwa głównego katalogu była foobar2000 bo kilka ścieżek idzie przez tą nazwę.

A i jeszcze jakby kogoś interesowało to w ustawieniach jest HTTP Control. Wystarczy wpisać swój adres IP i uruchomić serwer. Wszystko jest przygotowane pod appke https://play.google.com/store/apps/details?...bnRyb2xsZXIiXQ.. i działa bez problemu.

To samo z UPnP i DLNA, wszystko jest ustawione tylko trzeba sieć stworzyć i odpalić serwer. Po odpaleniu serwerów UPnP/DLNA i HTTP będą one się automatycznie uruchamiać na starcie programu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chamelleon
dodano 19-12-2012, 20:17
Nr wypowiedzi: #6


Stary Karczmarz


Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 175
Rejestracja: 25/05/12
Z: E11 MT-Lab - Kraków, Galla 9
Nr użytkownika: 48 541
Laptop: ThinkPad T400, HP EliteBook 8460pWrzuciłem na bloga kilka opisów konfiguracji itd. jakby ktoś chciał sobie poczytać.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Geniblue
dodano 19-12-2012, 22:50
Nr wypowiedzi: #7

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 121
Rejestracja: 16/09/12
Nr użytkownika: 50 978Podoba mi się. Masz może zrobione różne ustawienia eq ? Wrzuciłbyś ?smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chamelleon
dodano 19-12-2012, 22:55
Nr wypowiedzi: #8


Stary Karczmarz


Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 175
Rejestracja: 25/05/12
Z: E11 MT-Lab - Kraków, Galla 9
Nr użytkownika: 48 541
Laptop: ThinkPad T400, HP EliteBook 8460pW sumie rzadko używam eq bo głównie przez WASAPI u mnie leci ale na hydrogenaudio jak poszukasz to można nawet znaleźć pod konkretne typy głośników więc jest w czym wybierać.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wacek_1984
dodano 19-12-2012, 23:11
Nr wypowiedzi: #9


Jestem tylko w połowie zły


Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 4 916
Rejestracja: 1/08/09
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 20 988
Laptop: T420, T705, PCUżywałem tego przez pewien czas na studiach, potem stwierdziłem że program do odtwarzania muzyki ma odtwarzać muzykę :) Ogólnie nie jest źle, ale ja jestem minimalistą.


--------------------
Chodzi o to czy istnieje kraniec wszechświata i czy jest on otoczony drutem kolczastym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chamelleon
dodano 20-12-2012, 0:01
Nr wypowiedzi: #10


Stary Karczmarz


Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 175
Rejestracja: 25/05/12
Z: E11 MT-Lab - Kraków, Galla 9
Nr użytkownika: 48 541
Laptop: ThinkPad T400, HP EliteBook 8460pSzczerze sam używam Aimpa jak jestem w trasie ale jak siedzę w domu i mi się nudzi to bawię się Foobarkiem. Aimp pod pewnymi względami jest ograniczony brakiem choćby wsparcia dla DVD-Audio czy dobrego resamplera bez którego nie odpalisz niektórych płyt przez WASAPI. Można powiedzieć po cholere komu DVD-Audio ale wystarczy raz usłyszeć Czarny Album Metalliki w 8000kbps, nawet nie w 5.1, może być na dobrych słuchawkach i już żadna muzyka nie będzie tak samo brzmiała jak nagranie, w którym w krystalicznie czystym brzmieniu słychać nawet drgania strun będące już pozostałością po wydanym dźwięku.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lukadder
dodano 20-12-2012, 14:08
Nr wypowiedzi: #11

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 2 763
Rejestracja: 15/02/10
Nr użytkownika: 26 228
Laptop: Samsung NP-N510-KA01PLPo co ci WASAPI. Bawisz się w tworzenie muzyki?
QUOTE
Czarny Album Metalliki w 8000kbps, nawet nie w 5.1, może być na dobrych słuchawkach i już żadna muzyka nie będzie tak samo brzmiała jak nagranie, w którym w krystalicznie czystym brzmieniu słychać nawet drgania strun będące już pozostałością po wydanym dźwięku.

Z ciekawości zaopatrzyłem się w ten album i różnica spora (Od początku słuchacz jest masakrowany "smaczkami", nigdy nie słyszałem takich w Unforgiven). Mam Beyerdynamic DT990PRO +SOHA III+ AUDIOTRAK HD2 czyli zestaw już pseudo-audiofilski. Sprawdzałem na CAL! na integrze - zero różnicy. Na HD2 różnica jest.
Chociaż wszystko zależy jak mamy wytrenowane ucho. Znajomi co do mnie przychodzą nie słyszą różnicy między pchełkami za 2 złote a moim zestawem xD.
Tylko nie mogę tych plików odpalić w foobarze. Musiałem użyć VLC. Wyskakuje taki błąd Unable to open item for playback (Sound card driver has refused SPDIF format!)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nowiutki
dodano 20-12-2012, 14:36
Nr wypowiedzi: #12

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 8 786
Rejestracja: 9/03/11
Nr użytkownika: 37 490QUOTE(Chamelleon @ 19-12-2012, 18:05) *
Domyślnie jest portable, wszystko w jednym katalogu więc można instalować gdzie się chce, skróty w Menu Start ma własne tylko skrót na pulpicie jest ten sam co normalnego foobara.


Faktycznie przenoszenie działa więc może robić za portable. Tylko czemu na dysku C:\ stworzył mi się folder fc2kkd\ - czy on nie może być w folderze z foobarem ?

A tak w ogóle kawał dobrej roboty smile.gif


--------------------
eGPU.pl - mój blog o tematyce zewnętrznych kart graficznych do laptopów
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chamelleon
dodano 20-12-2012, 15:08
Nr wypowiedzi: #13


Stary Karczmarz


Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 175
Rejestracja: 25/05/12
Z: E11 MT-Lab - Kraków, Galla 9
Nr użytkownika: 48 541
Laptop: ThinkPad T400, HP EliteBook 8460pQUOTE(Lukadder @ 20-12-2012, 13:09) *
Po co ci WASAPI. Bawisz się w tworzenie muzyki?

Z ciekawości zaopatrzyłem się w ten album i różnica spora (Od początku słuchacz jest masakrowany "smaczkami", nigdy nie słyszałem takich w Unforgiven). Mam Beyerdynamic DT990PRO +SOHA III+ AUDIOTRAK HD2 czyli zestaw już pseudo-audiofilski. Sprawdzałem na CAL! na integrze - zero różnicy. Na HD2 różnica jest.
Chociaż wszystko zależy jak mamy wytrenowane ucho. Znajomi co do mnie przychodzą nie słyszą różnicy między pchełkami za 2 złote a moim zestawem xD.
Tylko nie mogę tych plików odpalić w foobarze. Musiałem użyć VLC. Wyskakuje taki błąd Unable to open item for playback (Sound card driver has refused SPDIF format!)

Właśnie po to WASAPI żeby ominąć mixer, który zniekształca dźwięk a w każdym razie tak jest na kartach Creative'a.
Co do Czarnego Albumu to jest on w 5.1 bez stereo a analogowego dźwięku 5.1 nie przepuścisz przez SPDIF i potrzebujesz analogowego wyjścia 5.1 na karcie oraz jak karta nie obsługuje 96000 Hz musisz resamplować do 48kHz. Resampler jest w foobarku więc to nie problem.


QUOTE(nowiutki @ 20-12-2012, 13:37) *
Faktycznie przenoszenie działa więc może robić za portable. Tylko czemu na dysku C:\ stworzył mi się folder fc2kkd\ - czy on nie może być w folderze z foobarem ?

A tak w ogóle kawał dobrej roboty smile.gif

Dzięki. smile.gif
Co do tego folderu to masz w nim kodeki do konwertera mp3 i flac oraz Album Art Downloader. Prroblem jest ze ścieżkami bo konwerter obsługuje tylko bezwzględne i nie zrobisz z tego portable a Album Art Downloader działa na skrypcie w Run Service a sam Run Service nie obsługuje folderu Program Files (x86) przez co musiałbym go zmusić do instalacji w Program Files ale przez to musiałaby być względna ścieżka i tak czy siak cy się instalował w (x86).
Dlatego doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie tego folderu na C:\ bo w sumie każdy posiada ten folder bez znaczenia czy x64 czy x86 i nie będzie problemu czy względna czy bezwzględna i nie ma odstępów w ścieżce więc Run Service też działa bez zarzutu.
Może jak w nowej wersji Run Service uwzględnią zmienne systemowe to wrzucę ten folder do głównego foobara a na razie to wydaje mi się najbardziej optymalnym rozwiązaniem.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luqart
dodano 28-12-2012, 13:43
Nr wypowiedzi: #14

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 24 910
Rejestracja: 26/12/12
Nr użytkownika: 52 998Co do problemu muzyki SACD, DTS wystarczy wgrać odpowiedni plugin z głównej strony. Warto takie pluginy dodać do następnej edycji Foocha2k
Mam pytanie natury technicznej. Czy jak słucham muzyki DTS z przepływnością bitów na poziomie 1500 na 6 kanałach. To czy słuchając na słuchawkach tracę coś? Zdobyłem informacje, że takiej muzyki nie należy remixować na 2 kanały jak się słucha na słuchawkach. Co do jakości samej muzyki to miażdży cyce. Odpaliłem na starych Heco (ale jarych, te kolumny zjadają każdy plastik ze smakiem smile.gif) album Bon Jovi to banana na twarzy mam do teraz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chamelleon
dodano 28-12-2012, 14:56
Nr wypowiedzi: #15


Stary Karczmarz


Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 175
Rejestracja: 25/05/12
Z: E11 MT-Lab - Kraków, Galla 9
Nr użytkownika: 48 541
Laptop: ThinkPad T400, HP EliteBook 8460pI DTS (foo_input_dtshd.dll) i SACD (foo_hdcd.dll) jest w tej wersji ale poleci tylko po cyfrowym wyjściu. Dodatkowo musisz puścić przez WASAPI i ustawić odpowiednią częstotliwość czyli jeśli nagranie ma 44kHz a karta obsługuje 48kHz to musisz włączyć Resampler. Ogólnie DTS ładnie gra. SACD prawie nie używam bo mam mało nagrań ale mam kilka płytek w DTS i jak najbardziej polecam a szczególnie Jean Michel Jarre - Zoolook, dźwięk ładnie krąży po pokoju w 5.1.
Co do downmixu DTS 5.1 do stereo to fakt, nie opłaca się tego robić, już lepiej włączyć FLAC'a w stereo niż bawić się z DTS'em. Jak dla mnie jak DTS został nagrany w 5.1 to powinno się go odtwarzać w 5.1 a nie bawić się w downmixy bo zostanie z tego zwyczajne stereo w gorszej jakości niż stereo powinno być.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luqart
dodano 28-12-2012, 15:23
Nr wypowiedzi: #16

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 24 910
Rejestracja: 26/12/12
Nr użytkownika: 52 998Mam w domu z-5500 i nawet jak odtwarzam płyty DTS to po prostu gra badziewnie, plastikowo i dźwięk jest mocno przesterowany w porównaniu do starych kolumn. Więc na porządnym zestawie 5.1 pewnie płyty DTS grają wspaniale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chamelleon
dodano 28-12-2012, 15:33
Nr wypowiedzi: #17


Stary Karczmarz


Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 175
Rejestracja: 25/05/12
Z: E11 MT-Lab - Kraków, Galla 9
Nr użytkownika: 48 541
Laptop: ThinkPad T400, HP EliteBook 8460pWszystko zależy od jakości nagrania, zważ na to, że niektóre płyty to tylko upmixy do 5.1 i to czasem w gorszej jakości niż upmix stereo do 5.1 na kartach Creative'a. Do testów polecam Pink Floyd - Wish You Were Here oraz Metallica - Black Album bo akurat te płyty zostały profesjonalnie zmixowane do 5.1 a nie poprzez program na komputerze PC.
Dodatkowo muszę przyznać, że DTS jest stosunkowo słaby np. w porównaniu do DVD-Audio bo DTS ma 1500 kbps a DVD-Audio 8000 kbps oraz DTS jest cyfrowy gdzie dekoder dużo daje a DVD-Audio idzie bez jakichkolwiek zniekształceń przez analog 5.1 jak puścisz po WASAPI.
Też Z-5500 używam i jak dobrze sobie je dostroisz, ustawisz Crossover Frequency na 80 dbi to da się w miarę ładny dźwięk ustawić ale wiadomo to tylko głośniczki komputerowe.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luqart
dodano 5-01-2013, 15:53
Nr wypowiedzi: #18

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 24 910
Rejestracja: 26/12/12
Nr użytkownika: 52 998Poczytałem o ASIO, WASAPI. Przetestowałem i prawie żadnej różnicy. Jest jedna, że bas mi spłaszcza (albo tak mi się wydaje). Z technicznego punktu widzenia dla słuchacza to nic nie daje. Omija kernel ok, ale DS jest sam w sobie na tyle dobry, że nie widzę potrzeby jego omijania. Co do Z-5500 jak puszczę DTS 5.1 to gra nawet, nawet. Między dvd-audio a DTS też nie słyszę różnicy. W zasadzie to dwa bezstratne formaty różniące się parametrem bitrate. Chociaż i tak Zetki nie mają startu do kolumn. Chyba, że ktoś lubi płaski dźwięk z dodatkiem basu na całym paśmie (cięcie pasma na zwrotnicy nie daje dobrego efektu bo za wysokie i średnie tony odpowiada plastikowa zabawka wielkości budzika) ale do filmów i gier zestaw jest mega dobry. Największy fun dał mi napis 505w happy.gif Jak to ma 100w to zostanę prezydentem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chamelleon
dodano 5-01-2013, 16:04
Nr wypowiedzi: #19


Stary Karczmarz


Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 175
Rejestracja: 25/05/12
Z: E11 MT-Lab - Kraków, Galla 9
Nr użytkownika: 48 541
Laptop: ThinkPad T400, HP EliteBook 8460pNo oczywiście, że Z-etki to zabawki multimedialne i do dobrych kolumn nie mają startu nawet. DTS na DVD ma próbkowanie około 4k a na DVD-Audio około 8k więc nie usłyszysz różnicy na Z-5500 i przypuszczam, że nawet na lepszym sprzęcie bo przy takiej częstotliwości to ciężko jest wyłapać jakiekolwiek różnice. Miałem na myśli CD DTS z próbkowaniem 1.5k i w tym wypadku różnica w porównaniu z DVD-Audio 8k jest ogromna nawet na Z-5500 bardzo odczuwalna. Testowałem sobie to na Denonkach DN-1000 i nawet przy tej klasie pseudo-profesionalnych słuchawek wiele więcej wyłapiesz dźwięków niż na DTS czy zwyczajnym CD Audio. Szkoda tylko, że tak mało jest wydań DVD-Audio.

DS jest dobry jak masz dobrego DAC'a a nie zabawkę od Creative'a jak ja.smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luqart
dodano 5-01-2013, 16:08
Nr wypowiedzi: #20

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 24 910
Rejestracja: 26/12/12
Nr użytkownika: 52 998właśnie, że mam dts z 1.5k kbps. Nie mam pojęcia skąd wziąć DTS z takim przepływem bitów. Zresztą na kolumnach czy słuchawkach zwykły FLAC to najlepsze co można znaleźć. Na porządny zestaw 5.1 mam za mało kasy i za mało piosenek w takim formacie. Ja mam DACA MM 02US
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Strony: V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

 RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-06-2018 - 23:44