IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Wyłaczenie ładowania baterii., W Dellu.
ziax
dodano 1-01-2013, 1:06
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 568
Nr użytkownika: 29 202
Laptop: L702x, 7440, MBP 2015

Ktoś może wie w jaki sposób wyłaczyć ładowanie baterii w Dellu xps l702x z poziomu Linuxa? Wiem, że można to zrobić w biosie, ale wtedy musiałbym restartować system, aby to właczyć z powrotem. W sumie pytanie powinno brzmieć jak, a nie czy, bo chyba raczej na pewno (wink.gif) da się to zrobić, tylko nie wiem jak, gdyby ktoś wiedział, to niech się podzieli informacją wink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
matiit
dodano 3-01-2013, 11:32
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 148
Nr użytkownika: 11 315

Sprawdz konsolowy program ibam, chyba ma jakieś opcje dot. tego.
Przeczytaj jego manuala (zainstaluj go i potem wpisz w konsoli 'man ibam')

+Quote Post
ciuciubabka
dodano 7-01-2013, 13:24
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 193
Nr użytkownika: 18 536
Laptop: Lenovo X300

Rozumiem, że chcesz ustawić sobie aby bateria ładowała się tylko wtedy gdy jest poniżej jakiegoś poziomu? Żeby oszczędzić ilość zużytych cykli.
Nie wiem czy u Ciebi będzie to działać ale tp_smapi (napisany dla Thinkpadów), który to umożliwia działa również na niektórych laptopach innych marek (na pewno na niektórych Asusach)
Dokumentację masz tutaj.
Do zarządzania energią jest jeszcze dobry program Powertop, ale nie korzystam z niego na codzień i nie umiem Ci powiedzieć od ręki czy jest tam opcja wyłączenia ładowania baterii.

+Quote Post
ziax
dodano 28-03-2013, 18:44
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 568
Nr użytkownika: 29 202
Laptop: L702x, 7440, MBP 2015

Kurde, miałem tu odpisać "za parę dni" a zleciały prawie trzy miesiące, jak ten czas leci, ehh ;p Dzięki za odpowiedzi, prawdopodobnie to dobry trop, jednak mój lamerski poziom skilla (linuxa mam od grudnia laugh.gif ) nie pozwolił mi na prawidłowe ogarnięcie tematu, udało mi się wyłączyć ładowanie, ale nie mogłem go za to włączyć bez resetu. Wear level baterii wzrósł mi z 7% do ~23% ale trudno, może kiedyś to zrobię, gdy będę już umiał, wtedy się podzielę sposobem. Póki co uznałem, że nie warto się aż tak przejmować baterią, najwyżej kupię drugą i tyle, trudno, chociaż nie powiem, frustrujący jest brak umiejętności zrobienia czegoś.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 18-08-2019 - 11:41