IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
problem z partycjami linux/windows
ThatsMyNick666
dodano 16-07-2013, 18:04
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 230
Nr użytkownika: 55 632

Witam,
Coś znowu dużo tworzę tematów. Tym bardziej mi głupio ,że ten który teraz piszę jest nadmiernie powszechny...
Jednak nie mogę znaleść odpowiedzi na moje pytania za pomocą googla i opcji szukaj.

Mam preinstalowany system windows 8, i dodatkowo drugą czystą partycję.
Wszystko do tej pory miałem instalowane na partycji C, gdyż jestem zwolennikiem korzystanie z jednej partycji.
Postanowiłem teraz zainstalować system linux z któego nigdy nie korzystałem, a chyba najwyższa pora...

Ogólnie czytałem sporo o partycjach linuxa i jestem zdecydowany na korzystanie z niego tak jak z windowsa, czyli na jednej partycji. Na takim sprzęcie podobno nie są konieczne żadne swapy ani nic.
Kwestia wygląda teraz tak... odpaliłem liveCD systemu Backtrack5 wydanie3.

Jednak partycje jakie pokazuje mi instalator są kompletnie nieadekwatne do tego co pokazuje mi windows! Kompletnie nie umiem się w tym połapać. Zawsze myślałem ,że mam jedną partycję ale w windowsie nawet okazało się ,że jest ich dużo więcej, tylko nawet o nich nie wiedziałem biggrin.gif

Teraz tak... W "moj komputer" w windowsie widzę dyski C oraz D. Na C jest windows, na D ma być linux... Jak do tego doprowadzić???

Dodaję dwa screeny które obrazują to czego nie jestem w stanie objąć rozumem biggrin.gif

http://imageshack.us/a/img607/4733/lvoh.jpg
http://imageshack.us/a/img822/9300/ki7z.jpg

Mam rozumieć ,że SDA4 oraz SDA5 to moje dwa dyski???
Chciałbym też dodać ,że linux pokazuje ,że nie wykrył zainstalowanego systemu
Go to the top of the page

+Quote Post
shadow_xx
dodano 17-07-2013, 16:39
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 291
Nr użytkownika: 22 348
Laptop: MSI EX630X-038PL      HP G6-2115SW

Partycje SDA1...3 oraz SDA6 to są partycje OEM utworzone przez producenta. Służą do przywrócenia stanu fabrycznego systemu. Są ukryte, dlatego nie widzisz ich w Windows.
SDA4 to partycja C, natomiast SDA5 to partycja D. Aby zainstalować linuksa w SDA5 trzeba dać punkt montowania jako / , czyli katalog główny. Oczywiście partycja zostanie sformatowana, więc zabezpiecz wszystkie dane.

--------------------
Lista notebooków z mobilnym ryzenem

HP G6-2115SW | AMD A8-4500 | Radeon HD 7640G + 7670M | 2x4GB 1600MHz Kingston HyperX | Crucial SSD MX200 250GB
MSI EX630X-038PL | AMD ZM-82 | GF 9100M | RAM: 4GB | Samsung SSD830 128GB | BT+HDMI+FireWire+Cam 2MPx+E-sata (combo)
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 18-06-2019 - 7:53