IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topic
BlackBerry Playbook- recenzja
albert81a
dodano 31-08-2013, 16:24
Nr wypowiedzi: #1


karlus
****

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 53
Rejestracja: 4/08/12
Nr użytkownika: 50 015Recenzja tabletu BlackBerry Playbook

BlackBerry PlayBook to dość wyjątkowe urządzenie na polskim rynku. Swoją wyątkowość zawdzięcza przede wszystkim systemowi operacyjnemu. Zgodnie z zasadą firmy produkującej, jest to sprzęt biznesowy, ale mogący również dostarczać rozrywki w wolnym czasie.

1. Obudowa.

Tylny panel tabletu wykonany jest z wysokiej jakości plastiku który bardzo dobrze leży w dłoni. Jest on barwy czarnej. Miłym akcentem na pewno jest srebrne logo producenta umieszczone na środku. Na górze znajdziemy również oczko aparatu. Górny panel zawiera przyciski. Panele boczne nie zostały użyte. Na spodzie znajdują się gniazda: mini HDMI, micro USB, zasilanie oraz informacje o urządzeniu (wielkość pamięci, numer seryjny itp.) Przedni panel został pokryty hartowanym szkłem, zawiera czarną ramkę z logiem producenta na dole, oczkiem aparatu i czujnikiem światła/ diodą ładowania na górze, głośnikami stereo po obu stronach w pozycji horyzontalnej, oraz ekran dotykowy. Całość jest bardzo dobrze wykonana, nic nie skrzypi i nie piszczy.

2. Klawiatura.

Na górnym panelu znajdujemy przyciski fizyczne: zasilania ( power), przyciszania (volume down), zatrzymywania/wznawiania (pause/ play) i podgłaszania (volume up). Przyciski mają więcej niż jedną funkcję. Kombinacje:
-Przytrzymanie 10 s przycisku zasilania to wyłączenie urządzenia.
-Przytrzymanie 3 s przycisku:
a) przyciszania to cofnięcie o jeden utwór/ film
b) zatrzymania/ wznowienia to wyłączenie głosu
c) podgłoszenia to przęłączenie do następnego uteoru/ filmu.
-Wciśnięcie jednocześnie przycisków podgłasznia i ściszania to zrobienie zrzutu ekranu (screenshot)

Przyciski mają niski i twardy skok.

Klawiatura ekranowa w pełni spełnia swoje zadanie- można bezproblemowo zapisać krótki tekst/ e-mail. O wybraniu klawisza informuje nas dźwięk oraz ukazuje się wybrany klawisz nad naszym palcem.

3. Ekran.

Producent zastosował siedmio calowy ekran IPS. Jego rozdzielczość wynosi 1024x600. Jest bardzo czytelny nawet na słońcu mimo zastosowania odblaskowej powłoki. Jest to zasługa bardzo mocnego podświetlenia. Barwy są bardzo naturalne a ich odwzorowanie jest dobre.

4. Osprzęt

Tablet został wyposażony w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz. Ilość pamięci ram to 1 GB. Wielkość pamięci użytkownika to w zależności od modelu 16GB, 32GB i 64GB (w który został wyposarzony testowy model.

5. System

Zainstalowany system na tym tablecie system to BB Tablet OS 2. Producent obiecał aktualizację do BB OS 10, ale niestety nie podał jej daty. Dla jednych jest to największa wada urządzenia, a dla drugich zaleta. Cechuje się on bardzo płynnym działaniem, ciekawym interfejsem oraz wielona rozbudowanymi funkcjami. Z oficjalnego sklepu BB World można pobrać potrzebne nam aplikacje. Jest wiele darmowych, ale są również płatne (ceny są raczej niskie, głównie jest to koszt 3-7 zł). Gdyby jednak komuś oficjane aplikacje nie wystarczyły to można również za pomocą pewnych narzędzi instalować te z Android'a. Na uwagę zasługuje przede wszystkim klient poczty oraz kalendarz, są bardzo intuicyjne a przy tym posiadają wiele funkcji.

6. Bateria.

Zamontowana tu bateria posiada moc 10 KWH. W jej skład wchodzą dwa akumulatorki rozmieszczone po obu stronach urządzania. Spokojnie wystarzcza do użytku przez cały, to znaczy: przeglądania stron internetowych, pisania maili chwili rozrywki.

7. Głośność urządzenia.

Jako, że jest to tablet nie wydaje żądnych dźwięków pracy dysku czy chłodzenia. Nie usłyszymy też trzeszczenia obudowy.

8. Głośniki

Zamontowane są tu dwa głośniki stereo. Ich dźwięk jast naprawdę dobry, są wystarczająco głośne, a podczas słuchania muzyki wyczuwamy jak wprawiają one w drgania urządzenie przy dźwiekach basu.

9. Praca i rozrywka na urządzeniu.

Urządzenie nadaje się do zastosowań biznesowych jak i rozrywki. Zainstalowany pakiet biurowy powinien każdemu wystarczyć do prostego tworzenia i edytowania tekstów, bądź arkuszy. Mamy również do dyspozycji czytnik PDF. Mamy również zainstalowaną grę Need for Speed Undrcover, która działa bardzo płynnie. Odtwarzanie filmów HD, czy przeglądanie zdjęć to błachostka dla tego urządzenia. Natomiast trochę lepszej jakości powinna być przeglądarka internetowa (przy licznych JavaSciript'ach zdarzają się przycięcia programu, ale system nadal pracjuje bardzo plynnie pomimo tego). Rozwiązaniem może być zainstalowane lepszej, np. Origami Browser, lub czekanie na aktualizację do BB OS 10/

10. Ciepło

Urządzenie nagrzewa się tylko w miejscu umieszczenia procesora (środek, na dole), co możemy pominąć dzięki etui, lub odwracając tablet.

11. Łączność

Tablet posiada WiFi w standardzie 802.11a/b/g/n (a b g n ), Bluetooth 2.1+EDR orza opcjonalnie modem 3G bądż LTE.

12. Aparat

Urządzenie posiada kamerę 5 MPx z tyłu oraz 3MPx z produ. Jekość video i fotografi jest zadowalająca.

13. Podsumowanie

BlackBerry Playbook to świetna propozycja dla tych, którzy nie mają dużo gotówki,a potrzebują szybkiego, dobrze wykonanego tabletu. Wystarczy on do zwykłych domowych zastosowań każdego śmiertelnika

Chętnym mogę dostarczyć więcej informacji, nakręcić video- recenzje.
Jeżeli byłby ktoś zainteresowany kupnem takiego sprzętu to mogę mu odsprzedać. Kontakt: albertkosiorowski@gmail.com, tel. 799323122.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

 RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 25-05-2018 - 14:34