IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Lenovo G710 - recenzja
ali
nadaj 27-12-2013, 20:07
Nr wypowiedzi: #1

cielepa
*

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 15
Z: Poznań
Nr użytkownika: 12 690

Lenovo G710

Załączony obrazek

CPU: Intel Core i3-4000M
Grafika: NVIDIA GeForce GT 720M + Intel HD Graphics 4600 2GB GDDR3
Dysk: 1000 GB SATA 5400 obr. Express Cache 8 GB
Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Audio: Intel High Definition Audio
Lan: 10/100Mbps
WIFI: 802.11 b/g/n
Bluetooth 2.0
Kamera 1 MPx
Przyłącza: wejście zasilania, VGA (D-sub), HDMI, RJ-45 (LAN), USB 2.0 (2 szt.), USB 3.0, wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe, czytnik kart pamięci
System Windows 7 Home Premium PL 64bit

Załączony obrazek

Laptop kupiony do domu, będzie sporadycznie używany poza nim. Zastosowanie: www, poczta, office, proste programy graficzne.
W pudełku znajdziemy laptopa, zasilacz, baterię i płytę instalacyjną windowsa. Laptopa po odpaleniu trzeba spersonalizować co trwa ~30min, i w zasadzie lapek śmiga, warto jednak pościągać ze strony Lenovo sterowniki i poinstalować, chociażby od TouchPada.

Obudowa:

Załączony obrazek

Jak na fotografiach widać wierzch i spód laptopa ma fakturę lnu (coś jak zlewozmywaki ze stali nierdzewnej) i duży napis lenovo u góry. Niestety wykonanie to się bardzo łatwo "palcuje", nie trzeba wiele dotykać laptopa, aby zostały na nim wyraźne ślady. Co innego wnętrze obudowy, tutaj powierzchnia jest gładka z liniami biegnącymi od przodu do tyłu i co ciekawe ślady dotyku są mniej widoczne niż na klapie. Oglądając zdjęcia bałem się, że ma to być imitacja drewna, całe szczęście nie wygląda to aż tak źle.

Załączony obrazek

Pasowania są dobre, nic nie trzeszczy ani nie skrzypi, niestety laptop sprawia wrażenie delikatnego, przynajmniej dla osoby, która na codzień pracuje na Thinkpadach T500 i T400, wiem, że to nie ta liga totalnie, ale nawet mając to na uwadze to G710 jest delikatny. Wieko nie posiada zatrzasków, zawiasy stawiają dość duży opór więc otwieranie jedną ręką jest raczej trudne. Diody sygnalizujące umieszczone są z przodu w sposób bardzo estetyczny, dzisiaj dużo urządzeń posiada bardzo silne niebieskie diody, które potrafią prawie oświetlić pokój, w tym jednak jest inaczej diody widać, że świecą, ale nic nie oświetlają.

Załączony obrazek

Przyczepić się można tylko do tego, że piktogramy są bardzo małe i wytłoczone w ciemnej obudowie, więc trzeba się im dokładnie przyjrzeć, aby je odczytać, ale to problem będzie tylko na początku.

Rozmieszczenie złącz: na prawym boku mamy gniazdo słuchawki/mikrofon, dwa gniazda USB 2.0 napęd CD-RW oraz Kensington Lock.

Załączony obrazek

Na lewym boku: czytnik kart, gniazdo USB 3.0, złącze RJ-45, złącze HDMI, złącze do monitora D-SUB, oraz gniazdo zasilania, jest tutaj też wylot chłodzenia. Prawdę mówiąc wolałbym osobne złącze mikrofonu i słuchawek.

Załączony obrazek

Klawiatura:

Załączony obrazek

Tutaj zostałem bardzo mile zaskoczony, klawiatura w G710 jest bardzo dobra, ciężko ocenić jak będzie funkcjonować po dłuższym okresie czasu, ale pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Klawisze pracują bardzo płynnie i cicho. Układ entera, kursorów oraz przycisków Insert i Delete wymaga przyzwyczajenia, ale uważam, że klawiatura to jeden z lapszych punktów tego laptopa.
Ciekawą cechą jest to, że klawisze multimedialne są domyślnie włączone, czyli, żeby skorzystać z klawiszy funkcyjnych F1-F12 należy użyć Fn, w dziesiejszych czasach większość osób praktycznie w ogóle nie używa klawiszy funkcyjnych, wiec rozwiązanie fajne. Dla tych co jednak woleliby, aby było odwrotnie można to zmienić w BIOSie.

Poza klawiaturą są tylko dwa przyciski, jeden z nich to włącznik, a drugi to przycisk "Novo", dzięki któremu można wejśc do Biosu, albo uruchomić Lenovo OneKey Recovery System, który pozwala przywrócić system do ustawień fabrycznych, ale jak dokładnie działa i czy dobrze to nie wiem nie próbowałem.

TouchPad:

Jak zwykle w tego typu konstrukcjach TouchPad jest dla mnie za tępy. Niestety może moja skóra ma zbyt dużą przyczepność, a może to kwestia wyślizgania TouchPad'a z czasem, ale tak jak jest teraz to opór był zbyt duży.

Poza tym śmigał jak trzeba po zainstalowaniu sterowników ze strony Lenovo, można było skonfigurować funkcje dla dotyku dwoma i trzema palcami - wszystko działa bez problemów.

Ekran:

Rozdzielczość matrycy to 1600x900 niestety jest połysk i połysk jest taki, że spokojnie można się przy nim golić, podświetlenie LED jest jasne, ale praca przy świecącym słońcu będzie raczej mało komfortowa. Do tego kąty, zwłaszcza
w pionie, są słabe. Poniżej filmik, który to prezentuje, także proponuję obejrzeć i wyciągnąć wnioski.

http://youtu.be/vaJo9JHSKi0

Hałas - męczyłem laptopa 3dMarkiem, StressTestem oraz wrzuciłem mu filmy w AVCHD do przekonwertowania na WMV i wentylator nie wszedł na obroty takie, żeby zagłuszył dysk. Więc laptop jest cichy. Żadna z części nie nagrzewa się jakoś koszmarnie. Głośniki grają, ani rewelacyjnie, ani jakoś źle.

Bateria 10,8V 4400mAh ~48Wh
Odnosi się wrażenie, że bateria mogłabyć większa, przy tej wielkości laptopa wydaje się po prostu mała. Zrobiłem tylko jedną próbę czasu pracy na baterii, żeby sprawdzić ile minimum wytrzyma, konwersja z AVCHD na WMV obciążała każdy rdzeni na ponad 80% do tego było maksymalnie ustawione podświetlenie ekranu. Bateria starczyła na godzinę i 45 minut pracy. Normalnie laptop pokazuje w okolicach 4,5 godziny pracy.

Podsumowanie:
Jeśli ktoś szuka laptopa, który generalnie będzie pracował w domu przy użyciu zasilacza (nawet jest taki predefiniowany tryb, który ładuje baterię do 70%, aby wydłużyć jej żywotność) to jest to sprzęt wart zainteresowania, pod warunkiem, że nie przeszkadza nam matryca. Laptop nie sprawia wrażenia pancernego, a matryca raczej nie nadaje się w plener. Jak na 17" jest zgrabny, wygodnie korzysta się z klawiatury jest cichy i całkiem szybki.

+ Cena
+ Całkiem szybki
+ Dobrze wykonany
- matryca

pozdrawiam
Jakub Jędrzejczak
Załączona miniaturka(i)
Załączony obrazek

--------------------
pozdawiam
Jakub Jędrzejczak
Go to the top of the page

+Quote Post
HIT
nadaj 27-12-2013, 21:38
Nr wypowiedzi: #2

Bez sensu

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 1 206
Z: Kraków
Nr użytkownika: 52 660

Ładna treściwa recenzja tongue.gif

--------------------
Notebook:
HP 6910p | C2D T7500 | 2GB | SSD Intel 520 120GB | 1440x900 | Win 7
Telefon:
Manta MS4501 | Play | Aero2
Foto:
Canon 1000d + Olympus sp-510uz
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 23-09-2014 - 7:16