IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Propozycja tygodnia 27/04/2008, BenQ S41
Tomasz Cyba
dodano 27-04-2008, 20:07
Nr wypowiedzi: #1

mod nr 1

Grupa: Naczelny
Wypowiedzi: 24 117
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 2

Do premiery nowej platformy Intela (wraz z którą pojawią się też nowe karty graficzne Nvidii i ATI) został już tylko miesiąc, więc generalnie nie jest to dobry moment na kupowanie laptopa. Poza tym polecany przez nas model był już w pewnym momencie tańszy. Co to za okazja, można by więc zapytać.

Już odpowiadam. BenQ S41 w cenie około 2,5 tys. zł (a za tyle niedawno chodził) to notebook wart zakupu nawet w tym specyficznym momencie, kiedy czekamy na pojawienie się nowych technologii (fakt - do naszego kraju dotrą one najwcześniej za dwa miesiące). Ma on rozmiary mniejsze od standardowych (matryca 14,1"), a posiada dość wydajną kartę graficzną GeForce 8600M GS.

Cena zaczęła rosnąć po tym, jak na forum pojawiła się pozytywna recenzja funia, który to przesiadł się na BenQ S41 z chwalonego przez nas Della XPS M1330. Charakterystyka tego modelu a także manewr z przedłożeniem go nad produkt Della spowodowały zrozumiałe zainteresowanie nie tylko redaktorów serwisu Notebookcheck, ale i osób poszukujących poręcznego, mocnego laptopa.
Go to the top of the page

+Quote Post
Valmaris
dodano 27-04-2008, 20:51
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 8 728
Z: Gdańsk
Nr użytkownika: 536
Laptop: HP Probook 4330s; Eee PC 901

Tak to już jest, że jak coś chwalimy to zaraz drożeje smile.gif

--------------------
HP Probook 4330s - Core i3
Eee PC 901 - recenzja - Intel Atom inside ;)
Motorola XOOM 3G - Nvidia Tegra 2
Desktop do gier - Core 2 Duo

+Quote Post
sise
dodano 28-04-2008, 22:16
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 24
Nr użytkownika: 7 918

zamówienie złożone - w środę powinien być u mnie kurier wink.gif

mam nadzieję że się nie zawiodę biggrin.gif

+Quote Post
rafmal
dodano 29-04-2008, 7:34
Nr wypowiedzi: #4

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 16
Z: Białystok
Nr użytkownika: 8 927

To mój pierwszy post na tym forum więc na początek witam wszystkich biggrin.gif .

A teraz do rzeczy. Od dłuższego czasu poszukuje laptopa i pewnego dnia trafiłem na to forum. W sumie przejrzałem już masę wątków związanych z kupnem laptopa i co mnie zaciekawiło, wielokrotnie zetknąłem się ze stwierdzeniem, że obecnie jest zły czas na kupno laptopa z powodu wchodzących nowych technologii. Szczerze powiedziawszy nie do konca się z tym zgodzam. Po pierwsze jak już p. Tomasz wcześniej napisał minie jeszcze trochę czasu zanim w pełni pojawi się ona w Polsce (myślę ze w ciągu wspomnianych wcześniej dwóch miesięcy pojawi się tylko kilka nowych modeli, na większość trzeba będzie poczekać dłużej). To oczywiście tylko moje przypuszczenie i nie musi okazać się zgodne z prawdą. Natomiast pewne jest, że na starcie ceny tych modeli będą wywindowane dość mocno i raczej wskazane będzie wstrzymanie się z zakupem do czasu znaczącego ich spadku. Dodatkowo od razu pojawi się strach przed kupowaniem nowych i niesprawdzonych modeli bo recenzja recenzją ale nic nie zastąpi opinii użytkowników, którzy z danym modelem mają do czynienia od roku a nie np. tylko podczas testu. Kolejna sprawa to obecne ceny laptopów, które z powodu wyprzedawania zapasów są dość niskie, mówię tu głównie o Toshibach (niesamowicie niskie ceny Tecry) i Asusach, które mimo wszystko nie zachęcają do czekania rolleyes.gif.

I to tyle jeżeli chodzi o moje wątpliwości odnośnie czekania (bo jak już wielokrotnie było mówione czekać można bez końca).

Pozdrawiam.

+Quote Post
Tomasz Cyba
dodano 29-04-2008, 8:35
Nr wypowiedzi: #5

mod nr 1

Masz po części rację - bez większego stresu można się decydować na zakup laptopa ze zintegrowaną kartą graficzną, gdyż w tym wypadku nie należy się obawiać znaczących zmian na lepsze po pojawieniu się nowych platform (chodzi mi o procesory, bo wydajność IGP jest sprawą poboczną, jeśli ma on wyświetlać słupki w Excelu; wydajniejsze pamięci będą zrazu drooogie).

Co innego w przypadku laptopów z niezależną kartą graficzną, a takim jest BenQ S41. Tu może się okazać, że wejście w starą technologię na parę miesięcy przed pojawieniem się nowej, sporo wydajniejszej, a niewiele droższej (jak to bywało drzewiej), było kosztownym błędem (po prostu wtopą).

Walory BenQ S41 w odniesieniu do jego aktualnej ceny zapewnią jednak moim zdaniem spokojny sen właścicielowi.

+Quote Post
Tomasz Cyba
dodano 9-07-2008, 16:13
Nr wypowiedzi: #6

mod nr 1

Minęły ponad 2 miesiące i teraz to jest dopiero czas na kupowanie BenQ S41 - do dostania za niespełna 2,2 tys. zł (bez systemu), o cztery stówki taniej niż w momencie nominowania do Propozycji.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 12-12-2019 - 8:54