IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Pęknięta obudowa Lenovo Y700-15
nomennominandum
dodano 17-10-2017, 18:36
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 35
Nr użytkownika: 67 009
Laptop: Y700-15ISK: i5-6300HQ, 8GB RAM, GTX960M 4GB, 128GB M.2 SSD + 1TB HDD, Win10

Mamy pytanie do osób mających doświadczenia z serwisem Lenovo. Pół roku temu w laptopie Y720-15 podczas otwierania obudowy, w celu montażu dysku SSD, powstało pęknięcie pod portem USB, oznaczone na dołączonym zdjęciu jako 1. Przez pół roku nic się nie działo, ale teraz, prawdopodobnie w wyniku używania portu USB i naprężeń, obudowa sama pękła od portu USB aż po klawiaturę (oznaczone 2 na zdjęciu). Laptop nie upadł i jest sprawny technicznie. W związku z tym pytanie jak na takie uszkodzenie obudowy może zapatrywać się serwis Lenovo w przypadku ewentualnej konieczności skorzystania z gwarancji w razie problemów technicznych (na laptopa jest jeszcze ponad rok gwarancji)?
Drugie pytanie, na Allegro górną obudowę można kupić za 400-500 zł, jaki może być koszt wymiany w serwisie Lenovo?
Czy wymiana obudowy w tym przypadku jest koniecznością? Obawiam się że przez to uszkodzenie i utratę sztywności obudowy może w przyszłości coś się stać płycie głównej.
Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)

Go to the top of the page

+Quote Post
Master_one
dodano 18-10-2017, 9:49
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 9 260
Nr użytkownika: 46 945
Laptop: XPS M1530, X220

Zrób fotki wyślij do lenovo jako defekt materiałowy i poczekaj na reakcję. Może coś uda się wywalczyć u nich. Niestety wymiana samodzielna to utrata gwarancji. Samodzielnie kupionej części raczej autoryzowany serwis nie będzie chciał wymienić będą nalegać na zakup tego u nich.

+Quote Post
mindla
dodano 18-10-2017, 20:28
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: Zablokowano
Wypowiedzi: 1 198
Nr użytkownika: 53 287

Moim Zdaniem szanse na uznanie gwarancji masz tylko iluzoryczne żeby nie powiedzieć wprost, nie masz żadnych szans.
Serwis Lenovo na złą opinię.
Swoja drogą połamać obudowe przy próbie wymiany dysku na SSD to trzeba się naprawdę starać albo nie mieć pojęcia o tym jak to zrobić.
Na ponizszych zdjęciach jasno widać że jest 11 śrubek i być może są jeszcze jakieś zaczepy.
Visit My Website

+Quote Post
Master_one
dodano 26-10-2017, 17:40
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 9 260
Nr użytkownika: 46 945
Laptop: XPS M1530, X220

Mindla niby masz racje ale spróbować niezawadzi a nóż się uda smile.gif

+Quote Post
KIJU87
dodano 21-04-2020, 13:07
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 76 971
Laptop: Lenovo Y700 15ISK

Akurat w sposób który opisał autor wątku tą obudowę łatwo połamać. Ten kawałek plastiku pod portem usb ma 2 na 1,5mm przekroju i jest naprawdę cienki. Mi w tym miejscy obudowa pękła jak ściągałem ją już 3 raz i naprawdę wiedziałem gdzie są zaczepy. Na szczęście nie pękła mi jeszcze tak jak autorowi na górze do klawiatury. Chociaż nie wydaje mi się możliwe że to było z powodu samego używania (dolna pokrywa jest naprawdę sztywna a pod klawiaturą jest blacha która też dodatkowo usztywnia obudowę). Jako że przezorny zawsze ubezpieczony mam pytanie czy znacie jakiś dobry klej żeby skleić obszar nr 1 aby zapobiec dalszemu pękaniu?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 4-06-2020 - 23:43