Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: Gdzie kupić HoMM3?
Forum NHL.pl > Rozrywka > Kącik dla graczy
SonicQ
Stała się tragedia!
Moja wiekowa kopia H3 padła - płytka jest tak porysowana, że już jej nie czyta. Z chęcią nabył bym oryginał w złotej edycji.
Ktoś wie gdzie można by to nabyć?
Luqart
https://www.gog.com/game/heroes_of_might_an...omplete_edition
Wrzuć HDmod https://sites.google.com/site/heroes3hd/eng/download i dodatek HotA https://drive.google.com/uc?export=download...3yQLjS4-wYSwqmr
Stwórz konto i możesz grać z 300-700-1000 ludzi online w zależności od pory dnia.
SonicQ
Podziękował wink.gif
Szukałem właśnie opinii o stronce - widzę pozytywy, więc chyba się skuszę.
ketyow
Trzeba tylko dodać, że wersja na GOG nie zawiera raczej języka polskiego sama w sobie. Zresztą jak żadna elektroniczna.
Luqart
QUOTE(ketyow @ 7-02-2018, 10:54) *
Trzeba tylko dodać, że wersja na GOG nie zawiera raczej języka polskiego sama w sobie. Zresztą jak żadna elektroniczna.

Zawiera.
ketyow
Nie zawiera. Specjalnie ją właśnie z GOG zainstalowałem. W kliencie do wyboru angielski i francuski. Gry włączyć nie mogę... bo w ogóle nie działa.

Więcej info na temat języka tu:
http://imperium.heroes.net.pl/temat/4304/1
Luqart
Ja mam po polsku.
Kupione dawno temu z goga.

Chociaż nigdy nie odpalałem czystej wersji Complete, bo na niej po prostu nie gram.
Więc możliwe, że samo Complete nie jest po polsku.
ketyow
Obecnie na GOG można kupić wyłącznie wersję Complete. Podobnie nie można już kupić starych Falloutów ze wszystkimi extrasami (mi się jeszcze udało). Szkoda.

EDIT: HoMM 3 z GOG działa pod Win 10 po zainstalowaniu HD mod.
Luqart
Faktycznie w Complete nie ma polskiego.
Nie trzeba HD Launchera aby odpalić grę na Win10.
Działa bez tego.
Chociaż jak ktoś chce grać na jakimś poziomie to bez tego ani rusz.
ketyow
Teoretycznie nie trzeba - w praktyce znajdziesz na GOG całe mnóstwo dyskusji o HoMM 3 Complete nie działającym ani z Win 7, ani z Win 10. Z siódemką ten stary polski płytowy mi działał, wygląda na to, że GOG ma u siebie coś skopane. Ale widziałem, że z modem na HD tym ludziom zaczyna działać - i u mnie to samo.
Rector Orbis
Polski jest w złotej edycji, kiedyś kupowałem w ekstra klasyce, faktem jest że ciężko dostać, ale najłatwiej jak zawsze, na allegro. Chociaż widzę że gra się wciąż ceni.
HD mod działa w zasadzie z każdą wersją trójki na windows 10, przynajmniej u mnie tak było, także z dodatkiem hota.
Zresztą nawet nie wyobrażam sobie grać bez hd moda, dodaje mnóstwo przydatnych rzeczy oszczędzając czas smile.gif
SonicQ
Kurka, bez PL to kiepsko - miałem grać z młodszą siostrą siostrzenicą ;/
Będę polowa na Złotą Edycję - a jak nie to poszukam po prostu kopi H3 zwykłej, takiej jak miałem.
arekcc7
QUOTE(Rector Orbis @ 8-02-2018, 2:02) *
Zresztą nawet nie wyobrażam sobie grać bez hd moda, dodaje mnóstwo przydatnych rzeczy oszczędzając czas smile.gif

Zgadzam się, te tury jednoczesne na multi to coś pięknego wink.gif
ketyow
Jednoczesne tury? Wow, to było co naprawdę polubiłem w Age of Wonders 3. Przydałoby się w piątce, bo tam komputer potrafi się zamyślić.

A ktoś wie jak z działaniem WoG na Win 10? Będzie się gryzł z HotA?
Luqart
QUOTE(ketyow @ 8-02-2018, 9:58) *
Jednoczesne tury? Wow, to było co naprawdę polubiłem w Age of Wonders 3. Przydałoby się w piątce, bo tam komputer potrafi się zamyślić.

Dlatego bez HD Launchera ta gra nabiera nowego sensu. Jednoczesne tury skracają grę i to znacznie.
A ktoś wie jak z działaniem WoG na Win 10? Będzie się gryzł z HotA?

W WOGa nikt nie gra na sieci, bo jest zbugowany.
Nie działa.
WOGa tworzyli fani.
HOTę tworzą programiści którzy pracowali nad Heroes 3.
Więc kompatybilność WOGa jest słaba.
Rector Orbis
WOG to juz w zasadzie zapomniany dodatek, jest bardzo niezbalansowany i przesadzony, jak to bywa z fanowskimi produkcjami.
HOTA jako jedyny dodatek dodala nowy zamek do silnika gry, przez co nie trzeba bylo usuwac innego, i tak jak kolega wspomnial, tworzyli ją programiści z 3DO którzy współtworzyli podstawkę.

HOTA + HD mod to nowe oblicze homma 3 i spędziłem już dziesiątki godzin ze znajomymi w multi, piękna sprawa smile.gif
ketyow
Do gry po sieci może WoG się nie nadawał, ale grałem w niego całe lata i było ok. To jak się balansował zależało bardzo mocno od tego czego chcieliśmy - opcji konfiguracyjnych było przecież mnóstwo. Wystarczyło zmienić kilka i otrzymywaliśmy nową grę, w której potrzeba było całkiem nowej techniki gry, bo mechanika mocno się zmieniała. Dla mnie to był wielki plus.
Luqart
QUOTE(ketyow @ 8-02-2018, 11:38) *
Do gry po sieci może WoG się nie nadawał, ale grałem w niego całe lata i było ok. To jak się balansował zależało bardzo mocno od tego czego chcieliśmy - opcji konfiguracyjnych było przecież mnóstwo. Wystarczyło zmienić kilka i otrzymywaliśmy nową grę, w której potrzeba było całkiem nowej techniki gry, bo mechanika mocno się zmieniała. Dla mnie to był wielki plus.

Właśnie to przekreśliło ten dodatek do multi.

Co do Age of Wonders. Zdecydowanie wolę dwójkę.

Ostatnio kupiłem za grosze Endless Legend.
Bardzo przyjemna turówka w świecie 4x
nowiutki
Naprawili w rankingach już to, że jak przeciwnik po chamsku wychodził to nie dawało punktów za wina?
Luqart
QUOTE(nowiutki @ 8-02-2018, 12:16) *
Naprawili w rankingach już to, że jak przeciwnik po chamsku wychodził to nie dawało punktów za wina?

Nie.
Dalej trzeba bawić się w komendy.

Ale to poprawią wink.gif Teraz Heroes 3 zdobył taką popularność, że powinno im zależeć na załataniu takich rzeczy.
ketyow
Endless Legend mam już od bardzo dawna, ale jeszcze nie miałem czasu ograć. AoW3 ma rewelacyjne walki, no i z dodatkami zaczyna się coś dziać na mapie, to znaczy można połazić bardziej odkrywczo jak w HoMM. W dwójkę nie grałem, zapewne lepsza, tak to już jest z tymi grami, w których twórcy silą się na świeżość i oryginalność, a zapominają o tym, co uczyniło je świetnymi (co widać po ostatnich Herosach właśnie). Podobny i również fajny jest Warlock (druga część podobno też została skopana), choć tam walki rozgrywane są na głównej mapie i przez to nie robią wrażenia.
Rector Orbis
Można się kiedyś umówić na partyjkę po hamachi na homma biggrin.gif
Luqart
QUOTE(Rector Orbis @ 8-02-2018, 13:58) *
Można się kiedyś umówić na partyjkę po hamachi na homma biggrin.gif

Jakie Hamachi.
Ściągasz HD Moda, https://sites.google.com/site/heroes3hd/eng/description
I masz interfejs taki jak w grach z opcją multiplayer.

Zresztą kiedyś jak nie było hd moda to dużo osób grało na gamerangerze (w tym ja dobre kilka lat).
arekcc7
Niezła reaktywacja poszła przez tego hdmoda, widziałem nawet 1k online graczy, tylko spodziewałem się że będzie to bardziej dorosłe grono graczy wink.gif a tu bardzo dużo nie kulturalnych nastolatków, ale muszę przyznać że genialnie się gra po multi, za to w woga tez przegrałem kupę czasu na singlu i tez bardzo dobrze wspominam, jakoś bugów tak nie czułem.

Dla mnie seria endless to też coś pięknego i muzycznie i graficznie, artom można się chyba przyglądać w nieskończoność i tak zachwycają, czekam z niecierpliwością na endless legend 2.
nowiutki
QUOTE(Luqart @ 8-02-2018, 15:02) *

Gwoli ścisłości, lobby Online wprowadza HOTA. Na czystym HD modzie go nie ma.

Faktycznie, dzięki temu co zrobili moderzy gra przezywa renesans. Niech tylko naprawiają psujące się czasem tury symultaniczne i te nieszczęsne wychodzenie graczy z rozgrywki bez punktów ujemnych ani kar, bo nie ma nic gorszego niż poświęcić 3 godziny czasu by na końcu taki loser napluł Ci w twarz.
Rector Orbis
QUOTE(Luqart @ 8-02-2018, 14:02) *
Jakie Hamachi.

Zresztą kiedyś jak nie było hd moda to dużo osób grało na gamerangerze (w tym ja dobre kilka lat).

Masz zewnętrzne ip żeby hostować rozgrywkę przez internet? Hamachi do łączenia w lan.
Nie postawisz rozgrywki internetowej w starym hommie, dopiero w wersji HD na steam.

No chyba że chodzi o HOTa ale nie miałem jego na mysli
nowiutki
QUOTE(Rector Orbis @ 8-02-2018, 15:42) *
Masz zewnętrzne ip żeby hostować rozgrywkę przez internet? Hamachi do łączenia w lan.
Nie postawisz rozgrywki internetowej w starym hommie, dopiero w wersji HD na steam.

Nie trzeba kombinować z żadnym hamachi. Instalujesz heroes3, potem hd moda i hota. W grze masz wbudowane lobby online jak w nowoczesnych grach multiplayer i bez problemu możesz grać z kim chcesz.

Aha i HD mod wcale nie oznacza, że w FullHD wszystko będzie malutkie na ekranie. Nie wiem jak oni to zrobili, ale są specjalne filtry skalujące i można uruchomić grę w rozdzielczości 1024x600 (czyli tak jak oryginał+wykorzystanie przestrzeni panoramicznej w poziomie) nawet na ekranach, które takiej rozdzielczości nie obsługują.
Rector Orbis
No właśnie dopisałem że w HOTA ok, ale nie jego miałem na myśli, tylko złotą edycję z hd modem smile.gif
Rector Orbis
https://www.gog.com/game/heroes_of_might_an...35dc28faaaf09be

Akurat masz promocje na GOGu, wersja Complete smile.gif
relyt
QUOTE(SonicQ @ 8-02-2018, 9:32) *
Kurka, bez PL to kiepsko - miałem grać z młodszą siostrą siostrzenicą ;/
Będę polowa na Złotą Edycję - a jak nie to poszukam po prostu kopi H3 zwykłej, takiej jak miałem.

Da się spolonizować. http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2153
Rector Orbis
Myślę nawet, że jeżeli ją kupisz, to moralnie możesz ją też pobrać z wareza jakiegoś w wersji polskiej. Nie wspieramy piractwa, ale kupiona kopia chyba daje przyzwolenie na pobranie z sieci polskiej wersji wink.gif
Valdemar
Na pewno na Gogu, pamiętam pierwsze wersje kupowałem w Xtra klasyce w Empiku, jest jeszcze ta seria?
SonicQ
Kupiłem na GOGu w dniu promocji, w HD faktycznie to wygląda fajnie.
Spolszczenie jakoś i nie pykło i gramy z EN. Może kiedyś się trafi Złota Edycja po polsku w jakiejś gazecie.
FabiaKa
Wpisalam teraz na ceneo i jakas edycja pudełkowa jest za coś koło 24 zł.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.