Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: Modyfikacje w PC potrzebne do uruchomienia gry
Forum NHL.pl > Opinie i kwestie szczegółowe > Komputery stacjonarne
Ravanix
Witam. Na potrzeby rodziny, która wysłała do mnie zapytanie co potrzeba zmienić i w jakiej kwocie, by przynajmniej na minimalnych ustawieniach ruszyła dana gra, wstawiam informacje o stacjonarce mającej swoje lata.
1. Procesor AMD Phenom x4 9550 nie kręcony
2. DDR 2 3 GB
3. płyta głowna Gigabyte M61PME-S2
4. Radeon HD 3600 55 NM

Najmłodszy chce jak najmniejszym kosztem dostosować komputer do uruchomienia Spell Force 3. Wiadomo minimalne rekomendacje ze studia nic nie mają się do realiów. Poproszę o podpowiedź. Budżet jak najmniejszy nieokreślony może 2-3 stówy
reven1010
Ciężko.
Generalnie gra wymaga całkiem niezłego kompa, nawet na minimalnych ustawieniach. Za ok 300zł można poszukiwać GTX 660 2gb lub Radeona 7850/7870 2gb jest to chyba najrozsądniejsza opcja upgradeu. Ale i tak nie dająca pewności że będzie działać. Zwróć uwagę, że gra wg wymagań minimalnych potrzebuje przynajmniej 6gb ramu, u Ciebie jest 3gb, a więc 2 kostki, jedna 1gb, druga 2gb. Masz w tej mocno budżetowej płycie głównej jedynie 2 sloty na ram i to ddr2. Można spróbować dokupić jeszcze jedną kostkę 2gb i zobaczyć jak gra zadziała na 2x2gb ddr2 + gtx 660 2gb ale wątpię że będzie dobrze. Procesor jest bardzo słaby jak do najnowszych produkcji, można pokusić się o OC ale wątpię że na tej płycie głównej jest taka możliwość, no i pozostaje fakt, że należałoby dorzucić lepsze chłodzenie do podkręcania procesora.

Moim zdaniem czas nazbierać kasę na kupno czegoś nowego/nowszego. Nie ma sensu ładować kasę w starą platformę AMD. Powinieneś postarac się ogarnąc tak ok 1000zł i zakupić płytę na S.1155, do tego 2x4gb ddr3, gtx 660, i5-2300 (od i5-2300 do i5-2500), jakiś zasilacz 450-500W + SSD 120gb. HDD zostawić z obecnego kompa, jeśli zasilacz jest porządny to i zasilacz zostaw.
Ravanix
Dzięki, zobaczymy jaki budżet określą, chcą inwestycję zrobić na poziomie 3k, ale w tym budżecie nie wiem czy nie lepiej było Clevo lub Aliena im poszukać
Maro207
Najlepiej to wstrzymaj się z kupnem czegokolwiek jeszcze przynajmniej 3 tygodnie, kiedy rynek zapełni się nowymi kartami graficznymi. Teraz karty są strasznie drogie. Nawet ja planowałem kupić teraz nową kartę, ale jak zobaczyłem te ceny...
Stać mnie na droższą kartę, ale jak jest różnica w cenie 400- 500 zł na jednej karcie, to niech sami sobie kupują. Teraz to nawet używki będą droższe.
reven1010
QUOTE(Ravanix @ 12-02-2018, 20:16) *
Dzięki, zobaczymy jaki budżet określą, chcą inwestycję zrobić na poziomie 3k, ale w tym budżecie nie wiem czy nie lepiej było Clevo lub Aliena im poszukać

Za 3k chcesz im kupić laptopa? Za 3k można złożyć bardzo przyzwoitego kompa stacjonarnego. Jeśli nie jest im potrzebny laptop to lepiej stacjonarkę - łatwiejszy upgrade i w ogóle możliwy częściowy upgrade. A sądząc po wieku części z jakich się składa ich obecny komp to raczej stronią od wymian. Jeśli mobilnosć nie gra głównych skrzypiec to powiedz, coś się złoży. Tylko musi być konkret, czy sama skrzynka, czy skrzynka +windows czy może skrzynka + windows + monitor + głośniki +klawiatura i mysz.
Ravanix
Budżet określony. 1500 maksymalnie jednak.
Laptopa tak bo najmlodszy brat ma 15/16 lat rocznikowo. Takze do ewentualnej wyprowadzki lepiej laptopa. Sama skrzynka wystarczy. Monitor mają choc tu moze lepiej i to zmienic w koncu. Za 3 tygodnie kupia z allegro byle dziadostowo skladaka jakiegos. Wiec raczej byloby mile wczesniej to ogarnac.
Ravanix
QUOTE(Ravanix @ 13-02-2018, 13:12) *
Budżet określony. 1500 maksymalnie jednak.

Już zmienili na 2000 zł. Ale to jest maksymalna juz kwota. Mile widziany laptop jakiś.
reven1010
Z laptopem Ci nie pomogę.
Mogę co nieco napisać co możesz rozważyć jeśli chodzi o stacjonarkę.

1. Nowa skrzynka to bieda:
http://www.morele.net/inventory/info/bf63285e/
kod rabatowy:7YI2XDCTNZ (darmowy montaż i kurier za 1zł)
Najnowszy Rzyen 3 2200G z całkiem mocną zintegrowaną grafiką pozwalająca na pogranie we wszystko ale na pewno nie w FHD (nie wiem jaki mają monitor). Później wystarczy dorzucić dedykowaną GPU. Podstawka AM4 ma być mieć kompatybilność do 2020 roku więc spokojnie będzie można po kawałku rozbudowywać kompa.

2.Używka:
kupujesz poleasingowego np DELL'a 3020 Tower: http://allegro.pl/dell-3020-tower-i5-4590-...7151672416.html
ładujesz do niego gtx 1050ti, i SSD i masz kompa za 2000zł z Win10 i SSD min 120GB

PS.
Nie wiem czy na zintegrowanym GPU z pierwszej propozycji pójdzie spellforce 3. Na drugiej pójdzie na pewno
Ravanix
Rozważam kupić bez gpu clevo p150em. Moze ktos na forum bedzie mial 780m 680m albo_7970 radeona
mis456
QUOTE(reven1010 @ 14-02-2018, 9:28) *
Z laptopem Ci nie pomogę.
Mogę co nieco napisać co możesz rozważyć jeśli chodzi o stacjonarkę.

1. Nowa skrzynka to bieda:
http://www.morele.net/inventory/info/bf63285e/
kod rabatowy:7YI2XDCTNZ (darmowy montaż i kurier za 1zł)
Najnowszy Rzyen 3 2200G z całkiem mocną zintegrowaną grafiką pozwalająca na pogranie we wszystko ale na pewno nie w FHD (nie wiem jaki mają monitor). Później wystarczy dorzucić dedykowaną GPU. Podstawka AM4 ma być mieć kompatybilność do 2020 roku więc spokojnie będzie można po kawałku rozbudowywać kompa.

Tutaj warto by wymienić obudowę na Genesis Titan 660 Plus, która jest lepszą propozycją w podobnej cenie
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.