Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: PC do 1500-1600zł - poleasingowy + grafika czy składak?
Forum NHL.pl > Opinie i kwestie szczegółowe > Komputery stacjonarne
brt_HP
Hej,

Chcę kupić jakiś PC do 1500/1600zł. Mam dwa pomysły na to:
- Kupno czegoś typu dell optiplex 7010/9010 z i5 3gen, 8gb ram, dyskiem (za około 900zł) i dokupienie grafiki gtx 1050ti
- Kupno używki (tutaj minusem jest brak systemu - w większości przypadków)
- Złożenie czegoś nowego z polecanych zestawów (np. z pure)

Zastosowanie: Programowanie, Wiedźmin 3, jakieś Moba czy Guild wars 2

https://www.olx.pl/oferta/komputer-dell-701...99-IDp81EH.html - co sądzicie o tym jako bazie do rozbudowy o lepszą grafikę? Dorzuciłbym oczywiście ssd.
SonicQ
Jakiś czas temu podobnie szukałem dla kumpla - więcej w tym temacie.
Ja stawiam na zadbanego della i 1050ti. Masz OS, i5 2/3gen jeszcze daje rade.
Wiesiek będzie grywalny, ale nie ma szału.
brt_HP
Jedyne co mnie blokuje przed zakupem tego della to fakt, że nie wejdzie tam karta sieciowa dodatkowo no i w przyszłości nie ma za bardzo jak to rozbudować. No ale coś za coś. Mogę zwiększyć budżet do max 2 tys. zł i poszukać jakieś używki.
SonicQ
Jeśli weźmiesz skrzyneczkę jak z pierwszego postu to przecież Ci karta sieciowa a spokojnie wejdzie. W tym większym formacie łatwiej też będzie o podmianę zasilacza - a przynajmniej powinno być, a i karta graficzna zwykła a nie LP co da jej lepsze chłodzenie.
brt_HP
Faktycznie, pomyliłem modele. Raczej celowałbym w normalną budę, bo tak jak mówisz można tam coś więcej włożyć. Chyba się skuszę na tego della. Włożę gtx 1050ti i na razie starczy, w przyszłości zobaczymy czy będzie się opłacało to w ogóle upgradeować. Widziałem, że ktoś włożył gtx 1070 do tej budy.

Dzięki za pomoc.
brt_HP
Znalazłem jeszcze takiego Della Vostro:
https://amso.pl/product-pol-56156-Dell-Vost...10-Home-PL.html

Oraz 9010:
https://amso.pl/product-pol-56606-DELL-9010...-PL-AN4-XX.html

Vostro ma więcej Usb z tego co widzę. Warto tym Vostro się zainteresować?
EB4U
Tytuł wyraźnie mówi "poleasingowy", tak więc jak by się trafiła 2-miesięczna, fabrycznie zaplombowana megaokazja za półtora klocka, to z automatu odpada, bo musi być poleasingowy, czyli wymacany, wyświechtany itd ? cool.gif

To tylko taka dygresja, bo widzę, że jakimś dziwnym trafem obecnie każdy komputer nie tylko używany, ale nawet nieużywany, ale nie z fabryki/sklepu to poleasingowy laugh.gif
brt_HP
Nie, po prostu główne oferty jakie znajduję to właśnie sprzęt poleasingowy lub refubrished. Mało jest delli optiplex z rąk prywatnych. Gdybym trafił używkę, o której mówisz na pewno bym się nie zawahał smile.gif
SonicQ
Tak w teacie Vostro vs OptiPlex to zastanawia mnie jaka jest różnica w płytach głównych - bo jak spojrzałem na ulotki to wychodzi, że Vostro ma mocniejsze PSU. Więc jak cena ta sama, płyta byłą by ta sama to może Vostro? 350W/420W a 275W to zawsze mała rezerwa by była.
brt_HP
Nie spojrzałem na to, więc dzięki za podpowiedź. Czy od hp, lenovo jest coś wartego uwagi? Z tematu, który linkowałeś wynikało, że HP i Fujitsu robią nietypowe zasilanie, czy Lenovo też to dotyczy?
SonicQ
Akurat z Lenovo nie miałem styczności. HP to też w tych budach płaskich pod monitor i tam są te małe zasilacze.
Więcej informacji technicznych to trzeba by szukać w jakichś instrukcjach - ewentualnie może ktoś z kolegów miał styczność i podpowie.
darthbercik
Hmm, szczerze to lepiej chyba wyjdziesz na używkach..
- i5 4460 dostaniesz w przedziale 300-400 (można taniej często jak Luqart już udowodnił, ale to już raczej przysłowiowe czekanie na okazje)
- płyta na b85 100-150zl
- 8gb 150zl~
- obudowy nie liczę (często ludzie oddawają za przysłowiową flachę, tudzież za darmo, a przy takim budżecie lepiej nie tracić pieniędzy na coś takiego // skarbnicą wiedzy będzie olx)
- zasilacz 550w 250< kwestia ile będziesz chciał przeznaczyć, i czy będziesz brał rozbudowę pod uwagę.

Za 850zł mamy całkiem OK zestaw, trzeba tylko dysk jeszcze jakiś wybrać, ba! może na ssd starczy nawet - kwestia ile 1050ti się ceni.

P.S. W razie co "upgrade" też będzie tani, i7 4770 to już kwestia dołożenia 200zł do takiej i5, czasami mniej nawet, ram też idzie dokupić.
Kangur
Co do używek to trzeba to policzyć bardziej rzetelnie, a nie tak, że to dostane, to się zorganizuje itd.

Taki Dell 7010 z i5 kosztuje w granicach 900 zł, ale mamy oryginalnego w 100% Windowsa 10 Home i zwykle sklepową gwarancje 12 miesięcy.

Według mnie jak celujemy na ten moment w max 1050/1050ti to takie Delle z i5 to bardzo dobry wybór, ale raczej bez jakiś większych planów na rozbudową (oczywiście SSD, pojemnego HDD czy więcej ram można dorzucić).

Jeśli ktoś myśli jeszcze nie posiadając kompa o upgradzie z i5 na i7 przy podstawkach z DDR3 to nie polecam w to się pchać, stare i7 są za drogie.
Lepiej kupić nowego kompa z Ryzenem 1200, będzie drożej, ale kupujemy DDR4 i możliwość upgrade z czasem do 6 czy 8 rdzeni zarówno nowych jak i używanych (ryzena 1600 już można kupić taniej niż stare i7 4 gen).
Taki komp bez grafiki do 1600zł można sklecić.

Sam mam SFF 7010 z 1050 LP tutaj recka dla zainteresowanych https://www.dobreprogramy.pl/Michal_88/Komp...7010,84549.html

A jeszcze co do podlinkowanego Vostro to w sumie też dobra opcja (więcej wyjść audio, mocniejszy zasilacz), za to w razie usterki będzie z pewnością trudniej kupić części (np. płytę główną) niż do Optiplexa.
brt_HP
Rozważam wszystkie opcje, złożenie kompa też, ale jak złożyłem zestaw obudowa, zasilacz, ram, procesor to wychodziło mi (biorąc kwoty z allegro), że za taki zestaw zapłacę więcej niż za optiplexa z systemem i najczęściej jeszcze jakimś dyskiem (włożę swój ssd, więc nie patrzę na to).
W przypadku zestawu i5 + gtx 1050ti to nie będzie czasem tak, że to procesor się "nudzi"? Widziałem filmiki, że ludzie pchają tam gtx 1070, więc wydaje mi się, że jest opcja rozbudowy, ale raczej chciałbym coś kupić i mieć spokój na te 3-4 lata.

Ważne jest to, że nie jestem graczem, który codziennie siedzi po 5 godzin. Raczej będzie to rekreacyjnie parę godzinek tygodniowo, więc przejście zaległy tytułów też mi trochę zajmie smile.gif. Rozpatrywałem też konsole, ale miałem już xboxa one, a potem xbox one s i jakoś bardziej przekonuje mnie granie z myszką i klawiaturą.
Kangur
Z nudzeniem się procesora,przy 1050ti to się zgodzę, ale w najnowszych tytułach, które potrafią wykorzystać również więcej niż 4 rdzenie to już tak nie jest (np. AC Orgins).

Co do ograniczonej rozbudowy, głównie chodziło mi o procesor, posiadając i5 nikły jest sens przesiadania się na i7, gdyż więcej niż 4 rdzenie i tak nie zamontujemy.

Co do pchania 1070, to po zmianie zasilacza można tylko, stara i5 jednak będzie ograniczeniem (choć w sumie przy ustawieniach ultra też dużo zależy od tytułu).

To w sumie tak jak ja, przez rok przeszedłem raptem Wieśka 3 z dodatkami, jednego starszego Assasina i 3 starsze mniejsze tytuły.

brt_HP
Znalazłem w mieście Vostro z i5 4gen, 8gb ram i dyskiem 1TB, więc chyba się skuszę na niego, bo ma wszystko czego potrzeba (łącznie z systemem).
SonicQ
Jak za niedużą kasę to czemu nie. Sprawdź tylko jaka zasiłka - może akurat trafisz na ten 420W.
No i zdaj małą relację po zakupie i złożeniu z 1050ti po jakimś małym teście wink.gif
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.