Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD
Forum Notebookcheck.pl > Opinie i kwestie szczegółowe > Układy graficzne
konar
Dziekuje wszystkich za odwiedzenie i pomoc! Mam problem chcailbym kupic laptopa dla nowych gier tylko nie znam sie na kartach graficznych nie wiem co to za karta Intel GMA 4500MHD i czy beda chodzily takie gry jak Call of Duty , Medal of Honor i czy nie bede mial problemu z nowszymi gierkami za np. rok?

Prosze o pomoc i wyrozumialosc dziekuje z gory za wszystki odpowiedzi! ponizej podaje wiecej informaci o laptopie.

SONY VAIO VGN-FW270J Intel Core 2 Duo P8400 2.26GHz / 4GB RAM / 320GB Hard Drive / Intel GMA 4500MHD /16.4'
Morthal
Ta karta się kompletnie do nowych gier nie nadaje, polecam:
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html
konar
Ale to znaczy ze wogole nie pojda nowe gry na tej garcei graficznej?
loqwa
To karta zintegrowana (szybsza od niej jest integra od AMD czyli Radeon 3200) a jeśli chcesz grać to szukaj czegoś niezintegrowanego z chipsetem najlepiej na GeForce9600GT DDR3 albo szybszych - wszystko zależy od pieniędzy jakie chcesz przeznaczyć....
Morthal
Najnowsze gry pójdą na najniższych detalach albo w ogóle się nie odpalą na tej.
Jan Korzeniowski
W tej chwili rozsądną kartą do gier jest minimum geforce 9600gt, a najlepiej jeszcze wyżej, nie lepiej jakbyś kupił stacjononarke?
konar
Widze ze laptop sony odpada ktory chcialem kupic! znalazlem innego ale nadal mam prozbe zebyscie mi pomogli! czy z ta karta nie bede mial problemow z nowymi grami? podaje wszystkei dane ktore moga wam pomoc! z gory dziekuej za odpowiedzi!
a jak nadal ta karta jest slaba to prosze podajcie mi chociaz kilka wmiare pelnych nazw kart graficznych lepszych niz ta.

HEWLETT PACKARD (HP) LAPTOP
(DV7-1175NR)
* Intel® Centrino® processor technology with interrelated Intel® Core™2 Duo processor T5800
Intel® Wi-Fi Link 5100AGN network connection and extended battery life capability.
* 4GB DDR2 memory
For multitasking power, expandable to 8GB. 800MHz frontside bus, 2MB L2 cache and 2.0GHz processor speed.
* Blu-ray Disc-enabled DVD±RW/CD-RW drive
Features full read support for next-generation Blu-ray Disc (BD-ROM). Double-layer support using compatible media.
* 17" WXGA+ high-definition widescreen display
with BrightView Infinity technology and 1440 x 900 resolution showcases your movies and games in stunning clarity.
* 320GB SATA hard drive (5400 rpm)
Offers spacious storage options and fast read/write times. HP ProtectSmart hard drive protection locks the hard drive in place when it senses abrupt motion for improved data safety.
* NVIDIA GeForce 9600M GT graphics
Features up to 512MB dedicated video memory and up to 2302MB total available memory for lush images and vivid detail. 1 HDMI port for easy connectivity to an HDTV.
* QuickPlay media buttons
Puts your media within easy reach. HP mobile remote included.
* Built-in webcam with microphone
Makes it easy to chat with and send video mail to family and friends.
* 5-in-1 digital media reader
Supports Secure Digital, MultiMediaCard, Memory Stick, Memory Stick PRO and xD-Picture Card.
* IEEE 1394 port and 4 high-speed USB 2.0 ports
For fast digital video, audio and data transfer. 1 eSATA/USB combo port.
* Built-in high-speed wireless LAN (802.11b/g)
Wirelessly connect to the Internet.
* Built-in 10/100 Ethernet LAN
With RJ-45 connector and 56 Kbps modem for quick and easy wired Web connection. Expansion port 3 for additional connectivity.
* Weighs 7.6 lbs. and measures just 1.7" thin
For portable power.
* Long battery life
Of up to 3 hours and 15 minutes to give you more time away from an outlet.
* High-gloss HP Imprint finish
Features a decorative wave pattern. Backlit media control panel for ease-of-use.
* Microsoft Windows Vista Home Premium Edition 64-bit operating system with Service Pack 1 (SP1) preinstalled
Software package included with Microsoft Works and more. 60-day trial of Microsoft Office 2007 Student and Teacher Edition included.

Morthal
Najlepiej jakbyś założył wątek w dziale kupna laptopa, wtedy będziemy mogli Ci pomóc smile.gif Ale 9600 już się nadaje.
Enjama
Sorki że bawię się w górnika ;p

Mam pytanko odnośnie tej karty czy pociągnie filmiki w HD ? chodzi mi o kodek x264 matroska
Gry mnie kompletnie nie interesują jedynie oglądanie filmów na niej.
Jest coś mocniejszego od niej z zintegrowanych Intela ?
Kangur
Tak intel x4500HD wspomaga odtwarzanie filmów HD wiec da sobie rade z nimi.
Teoretycznie jest minimalnie mocniejszy x4700hd ale nikt go nie montuje bo to nie ma sensu, obydwa do gier się nie nadają, w pozostałych zastosowaniach spiszą sie tak samo a x4700hd droższy pewniej jest a po co przepłacać.
dedoha
Pociągnie filmy w full hd
Gorm
to ja zapytam inaczej.
mam w domu FL90 2x2,5ghz + 8600GT oraz Acer 5630 T4200 2x2GHz X4500
w obu odpalam filmiki 720p i 1080p. I jest ok o ile do filmu dołączam napisy w formacie srt. Jeśli są napisy txt to co jakiś czas (po 2 minutach, po 5 minutach, czasami gdy pojawiają się napisy na ekranie) widać, że obraz rozjeżdża się z dźwiękiem (na twarzy widać, że coś mówi, a to powiedział sekundę temu). Taki problem nie występuje w tym samym momencie gdy film leci bez napisów. W tle nie działają żadne programy. System XP sp2 a codeki to CCCP ze strony oficjalnej.
W czym jest problem? Czy ktoś ma podobny? Grafa x4500 nie jest do grania ale akurat filmy odpala spokojnie, o ile nie korzystam z napisów txt.
Kangur
A jak odpalasz te filmy to czy odtwarzanie jest wspomagane przez kartę graficzną?
jakie masz obciążenie procesora.
Bo możliwe że jest to spowodowane tym że grafa wcale nie jest używana i wszystko proc liczy.
Gorm
wszystko defaultowo. nic nie zmieniałem, więc nie wiem jak to sprawdzić.
Kangur
Czyli w obydwu przypadkach nie wykorzystujesz wspomagania odtwarzania przez kartę dźwiękowa ściągnij Media Player Classic Home Cinema i odtwórz za jego pomocą.
I za pomocą menadzera zadań sprawdź jakie jest zużycie procesora w czasie odtwarzania filmów w twoim dotychczasowym odtwarzaczu a jakie w MPC HC.
Gorm
korzystam wlasnie z tego media playera bo jest dolaczany do cccp. ze zuzyciem bywa roznie i nie zawsze jest 100%, nieraz 20-40%
zauwazylem tez pewna dziwnosc. w przypadku gdy filmik przestaje mi sie synchronizowac wchodze w procesy, w proces playera, ustawiam mu koligację odznaczając jeden ze rdzeni. film momentalnie wraca do plynnosci. czesto mam tak, ze film w windows media player z czarnymi pasami na dole i gorze ekranu chodzi plynniej niz ten w media player classic, bez wzgledu na to, czy jest z zachowaniem propocji czy rozciągnięty by wkomponował sie w przekątną matrycy. coz - pokombinuję coś, a temat zostawiam by rozmawiac o 4500 a nie o moich problemach tongue.gif
pzdr
Midgardsorm
witam mam szybkie i bardzo ważne pytanie czy tak karta pociągnie mi grę z takimi wymaganiami
RECOMMENDED SPECIFICATION:

2.6GHZ Processor
512MB System Ram
128MB Video Card (Card must support Pixel Shading)
At least 3.10GB HD space
Sound Blaster© Audigy 2 ZS

bardzo dziękuje za szybką odpowiedź!
kristok
lepiej podaj jaka to gra to dostaniesz odpowiedz. Powinna pojsc.
Midgardsorm
na tym sprzęcie
ta gra Richard Burns Rally

dzięki za pomoc !
kristok
Hmm nie wiem czy dobrze kojarze, ale jest to gra z 2004 roku i jasne ze pojdzie na 4500hd, co do tego nie mam watpliwosci.

EDYCJA. Wiec to jest jakas nowsza odslona?
Jan Korzeniowski
Ciężko powiedzieć. Karta graficzna o której mowa jest kartą zintegrowaną i nie przeznaczoną raczej do gier, jak pójdzie to na minimalnych ustawieniach, chociaż i to niewiadomo.
Midgardsorm
nie jest nowa ale ta gra caly czas żyje on-line
tylko wasze odpowiedzi koledzy bardzo różne a zależy mi na płynnej grze wink.gif
kristok
No to nie powinno byc problemow.
silvo
Powiem tak, byloby to bardzo dziwne, jakby ta gra nie poszla, skoro da sie grac w nfs carbon, undercover czy most wanted. Podobno nawet Far Cry chodzi dosc plynnie takze powinno byc ok. (visit) Najlepiej, jakbys zapodal linka do jakiegos demka (chociaz wiem, ze moze byc ciezko takowe wygrzebac w sieci kilka lat po premierze), to moze jakis zyczliwy forumowicz, ktory dysponuje ta karta grafiki by to dla Ciebie sprawdzil...
Midgardsorm
no to dobre duszki bardzo proszę o pomoc wink.gif
link do dema wink.gif
Koncarz
Wydajnościowo nie będzie problemów . Grałem na Radeonie XPress200M w średnim detalu 1024/768 . Problemem może być OS i sterowniki . Większość gier w które grałem z przyjemnością na Asusie A9RP i wspomnianym Radeonie pod archaicznym systemem XP jest niegrywalna w tych samych ustawieniach na Dellu XPS M1330 z X3100 pod Vistą .
Brakuje tych 4-5 fps do granicy / względnej wink.gif / płynności .
misieek
To tak jak ktoś w acerku za 1500zł z T4300/3GB/250 zapytał ile ta karta ma pamięci - 512MB czy 1GB. Odpowiedź była w stylu: około 96kb na swój bios
Midgardsorm
nie rozumiem ostatniej odpowiedzi ...

może jednak jakiś dobry świąteczny duszek sprawdzi mi czy na tej grafice u niego demo chodzi płynnie jutro zamierzam kupić laptopa i nie jestem pewien sad.gif
misieek
QUOTE(Midgardsorm @ 22-12-2009, 22:41) *

może jednak jakiś dobry świąteczny duszek sprawdzi mi czy na tej grafice u niego demo chodzi płynnie jutro zamierzam kupić laptopa i nie jestem pewien sad.gif

Przecież masz odpowiedź post nad moim.

Nie licz na cuda.
MrRolek
QUOTE(Midgardsorm @ 22-12-2009, 23:41) *

Vista SP2 1024x768 wszystko na HIGH FRAPS 50 FPS jak dla mnie to gra chodzi płynnie na XP pewnie będzie hulać lepiej
Ernix
witam, kupiłem ostatnio Asusa ul20a który posiada karte graficzna ntel Graphics Media Accelerator 4500MHD.

Odpaliłem gre XIII i po bokach ekranu mam pasy. Gra wyświetla sie w formacie 4:3, chciałbym pozbyc sie tyh pasów. Moje pytanie jak ustawic format 16:9 ? Gra nie ma opcji ustawienia tego nie ma rozdzielczości z lapka. W sterownikach tez nie moge tej opcji zmienic. Prosze o pomoc czy jest jakis, czy wogule da sie z tym cos zrobic ?? pozdro
silvo
Jesli gra nie obsluguje 4:3 to nie da rady nic zrobic bez pogorszenia jakosci obrazu. Mozesz tylko rozciagnac ten obraz w sterownikach do grafiki (przynajmniej w GeForcach, slyszalem, ze w Intelu tez). Trzeba sie jednak liczyc z tym, ze wszystko bedzie znieksztalcone, np postacie beda nienaturalnie niskie i grube wink.gif
kazek
QUOTE(Ernix @ 26-12-2009, 20:31) *
Odpaliłem gre XIII i po bokach ekranu mam pasy. Gra wyświetla sie w formacie 4:3, chciałbym pozbyc sie tyh pasów. Moje pytanie jak ustawic format 16:9 ? Gra nie ma opcji ustawienia tego nie ma rozdzielczości z lapka. W sterownikach tez nie moge tej opcji zmienic. Prosze o pomoc czy jest jakis, czy wogule da sie z tym cos zrobic ?? pozdro

http://www.widescreengamingforum.com/wiki/XIII
mayday
Mam pytanie do użytkowników lapków z tą kartą...

Z tego co zauważyłem czytając recki to większość testowanych lapków z kartą intela ma zniebieszczony obraz. Chciałem kupić lapka do zastosowań biurowych z x4500m, obróbki zdjęć - więc ważne jest dobre odwzorowanie kolorów. Jak to jest więc z tą kartą? Rzeczywiście mocno widać to zniebieszczenie?

Z góry dzięki za pomoc
Kecaj_HP
Zniebieszczony (?) obraz to kwestia matrycy. Z tego co pamiętam to częsta przypadłość w HP to była. Sama karta nie ma takiego problemu.
mayday
cytat z recki della vostro 1320
"Porównując tę samą matrycę w dwóch modelach o różnym wyposażeniu, zaobserwowaliśmy, że laptop wyposażony w kartę Nvidii wyświetla nieco jaśniejszy obraz a także prezentuje odrobinę lepsze kolory. Jakość obrazu dwóch różnych Vostro 1320 była jednak porównywalna. Co więcej, ze względu na jej minimalne zaniebieszczenie na ustawieniach fabrycznych bardziej pasowała biel w wersji z kartą grafiki Intela ..."

CHyba jednak karta graf w jakimś stopniu wpływa na kolory...
lapciarz
QUOTE(mayday @ 22-01-2010, 0:04) *
Co więcej, ze względu na jej minimalne zaniebieszczenie na ustawieniach fabrycznych

Hmmm. I jaki kłopot zmodyfikować te fabryczne ustawienia? I czy oznacza to, że laptopy z grafiką nVidia, nadają się do obróbki grafiki już po wyjęciu z pudełka?
mayday
QUOTE(lapciarz @ 22-01-2010, 8:15) *
Hmmm. I jaki kłopot zmodyfikować te fabryczne ustawienia? I czy oznacza to, że laptopy z grafiką nVidia, nadają się do obróbki grafiki już po wyjęciu z pudełka?

Oczywiście masz rację, ale ustawienia w intelu są ubogie z porównaniu z ATI czy GF, może być tak że modyfikacja ustawień niewiele da, a może się myle ?!
lapciarz
Sam oceń: http://www.thepicky.com/computer-tips/how-...tor-brightness/ Tak to zazwyczaj wygląda w sterowniku Intela.
Fakt, mniej odbajerzone niż u nVidii. Brak takich przeszkadzaczy jak np. słynna w nVidii "poświata cyfrowa", wyostrzanie itp.
Czy za pomocą nVidii czy za pomocą Intela jakoś da się dostroić, doprowadzić obraz do jako takiego porządku. Czyli ustawić najmniej paskudny i odpychający profil kolorów.
Na drodze do poprawności graficznej stoją jednak matryce TN. A tego nie da się przeskoczyć ani kartą graficzną, ani podświetleniem LED.
mayday
dzięki za wyczerpującą odpowiedź

A jeśli już zdecyduje się na intela, to w jaki sposób nalepiej "skalibrować" kolory, jest jakiś programik do tego?
kazek
Start -> Uruchom -> dccw.exe
Elzo
Jestem nowym użytkownikiem forum i na wstępie chciałbym się przywitać smile.gif. Teraz moje pytanie do was czym różni się zintegrowana karta grafiki IGMA 4500MHD od 4500M?
koncertownik
4500MHD posiada sprzętowe wspomaganie odtwarzania materiału HD i jest wyżej taktowana (533 MHz w stosunku do 400 MHz w wypadku 4500M, choć wyjątkiem jest tu 4500MHD w chipsecie GS45 w wariancie low-power configuration, który stosowany jest w połączeniu z procesorami niskonapięciowymi). Szczegółowe specyfikacje chipsetów z platformy Montevina (PM45, GS45, GM45, GS40, GL40) ze wszystkimi pierdołami, w tym grafikami dostępne w tym pdf:
http://www.intel.com/Assets/PDF/datasheet/320122.pdf
M K
4500MHD posiada sprzętowe wspomaganie odtwarzania materiału HD i jest wyżej taktowana (533 MHz w stosunku do 400 MHz w wypadku 4500M, choć wyjątkiem jest tu 4500MHD w chipsecie GS45 w wariancie low-power configuration, który stosowany jest w połączeniu z procesorami niskonapięciowymi)

4500M zwykle ma 475MHz.
Enjama
Mam pytanko czy Vostro 3500 z i5 i Intel® HD graphics pociągnie GTA San Andreas ?
Przy grafice pisze revision 12 i 1200 mb pamieci
thomek
Może na maksymalnym low z grzebaniem w configu się uruchomi...
Enjama
No niestety ale gra nie działa płynnie.FPS spada nawet do 10 biggrin.gif przy szybkich ruchach.
Rozdziałke dałem 1280x768 bo natywnej nie było... detale na średnie i dalej słabo było.

Musiałem zejść na Vice City wink.gif teraz trochę żałuje że nie wziąłem konfiguracji z GF 310.
Gie2000
Czy na laptopie z ww. kartą można ustawić inną, wyższą rozdzielczość po HDMI niż ta na ekranie laptopa?
HIT
Można, tylko musisz ustawić w ustawieniach, że obraz tylko na drugim monitorze.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.