Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: Gwarancja na Dell'e z Komputronika - NBD?!
Forum Notebookcheck.pl > Ogólne > Świat komputerów przenośnych
koncertownik
Dzisiaj, przy okazji tego, że byłem w Katowicach, postanowiłem wybrać się do Silesia City Center, tam odwiedziłem między innymi Komputronik. Oglądałem sobie laptopiki, sprzedawca wyciągnął mi XPS 1530 zza szyby bym mógł z nim poobcować przez chwilkę... Po krótkiej zabawie ze sprzętem zapytałem, jak wygląda sprawa gwarancji na ten model, gdyż na stronie Komputronika jest napisane "2 lata w serwisie zewnętrznym", zapytałem, co to dokładnie znaczy... Jakież było moje zdziwienie, gdy handlowiec wypowiedział trzy magiczne słowa: NEXT BUSINESS DAY! Z niedowierzaniem zapytałem go o to ponownie, a on do tego wszystkiego dodał, że gwarancja NBD obowiązuje na wszystkie modele u nich dostępne, tak XPS, jak i Studio. Normalnie mnie zamurowało! Pan wyjaśnił mi na czym polega gwarancja NBD i tym sposobem pogłębił moje zdziwienie, bo nawet myślałem, że coś mu się może pomyliło... Zapytałem więc, dlaczego nie jest to jasno przedstawione na ich stronie. Odpowiedział, że tak zostało ustalone "wyżej", że to tak, czy siak serwis zewnętrzny, świadczony przez producenta... Ale przecież różnica ogromna! Zapytałem również, czy otrzymam jakiś dokument potwierdzający fakt, że jest taka gwarancja, handlowiec odpowiedział, że... oczywiście!

Czy to oby na pewno nie pomyłka?

Czy handlowiec miał rację?

Czy ktoś może mi to potwierdzić?! smile.gif
Li Mu Bai
Nic w tym niezwyklego, jako sklep moga zakupic studio z gwarancja CAR lub NBD, xps mial tylko NBD(chyba). Co do gwarancji typu CAR w Polsce juz sie wypowiadalem w innym watku, u nas CAR dziala jak NBD w ciagu pieciu dni roboczych(chyba,ze serwisant nie da sobie rady, to ma mozliwosc zabrania sprzetu ze soba). Masz watpliwosci, wystarczy telefon do della, podanie service tag laptopa i upewniasz sie co do gwarancji.
koncertownik
Moje zdziwienie wynika z tego, że laptopy u nich oferowane mają niesamowicie atrakcyjną cenę, a przynajmniej miały, gdy była "większa" promocja na Studio, bo dostawało się niezły konfig, który konkurował z tym, co można było bezpośrednio od Dell'a kupić, na dodatek, jak się okazuje, gwarancja podobno NBD w cenie!

Nie mam jak podać Service Taga, bo nie kupiłem tam żadnego Dell'a, ja po prostu czysto teoretyzuję i przekazuję to "niesamowite" odkrycie... smile.gif
Wiem, Kolumb ze mnie żaden... wink.gif
Li Mu Bai
No to oni nie sa jedynymi z NBD (:
A w jakiej okazyjnej cenie widziales tam ostatnio xps m1530? ktory juz zakonczyl zywot, ale jak dla mnie wciaz nie ma godnego nastepcy.
koncertownik
Tak, jak napisałem wcześniej, chodziło mi o atrakcyjną cenę Studio, nie wiem, jak ma się dokładniej sprawa z XPS.

Edit:

Zaglądam na stronę Koputronika i bach:

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netb...pelny,id,61450/

"24-miesięczna gwarancja zapewniającą serwis Następnego Dnia Roboczego"

Ale przy Studio takiej wzmianki nie ma, a handlowiec mówił, że we wszystkich NBD...
marglcia
Kupilam studo 1537 (cena 2299 smile.gif )w karen 15.04 gwarancje mam do 05.07.2011 - czyli dodatkowe 2 miesiączki i jest to gwarancja CAR ... ale prawde mówiąc nie wiedziałam, że jest ona równoważna NBD? wink.gif
koncertownik
A! W ramach ciekawostki dodam jeszcze, że przy okazji odwiedziłem również Sferis i pytając o gwarancję na XPS M1330, otrzymałem odpowiedź, że gwarancja jest na zasadzie Door 2 Door...
Li Mu Bai
Ta odpowiedz pewnie byla wynikiem blednego doinformowania.

marglcia rownowazna nie jest, ale bardzo zblizona.
marglcia
pod jakim względem jestem nierozważna? wink.gif wydawało mi się, że w tej cenie studio 1537 z 26-miesięczną gwara - nawet door to door ... w porównaniu z tym co proponuje dell na swojej stronie to dobra cena wink.gif
koncertownik
marglcia
No i masz rację, cena na prawdę dobra, a gwarancja CAR (czyli na zasadzie Door 2 Door) w Polsce działa podobno, jak NBD z tym, że technik przyjeżdża nie na dzień następny, a w przeciągu kilku dni.
marglcia
Eh to i tak rewelacja... jutro tam zadzwonie i się wypytam dokładnie wink.gif W moim poprzednim FS Amilo V2085 gwara door to door oznaczała przyjazd kuriera po 3 dniach od zgłosznia... i zabrania lapka na 3 tyg.... masakra ... biggrin.gif

Dzwoniłam i... gwarancja CAR oznacza, że serwisant pojawia się w domku do 5 dni... wink.gif
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.