Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: Test Asus K50Ab
Forum Notebookcheck.pl > Nasz serwis > Recenzje Notebookcheck.pl
Strony: 1, 2, 3, 4, 5
mpblack15
Witam, sądziłem, że moje pytanie jest raczej łatwe.... ???
rogas2000
Dziś instalowałem XP SP3. Nie było nawet najmniejszych problemów z całym procesem. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Mam tryb dGPU i można przestawiać jasność. Nie mam problemów, ani z dźwiękiem, ani z kamerą. Wszystko chodzi jak należy, a sam system pracuje dużo lepiej niż Vista, którą dostałem z laptopem.
mpblack15
Witam, ja pozostaje przy Viscie, więc problemy nadal są. Pożyjemy zobaczymy.
gringothc
Witam mam pytanie czy wiecie moze jakim programem podkrecic procesor oraz grafike?? czym zmienic napiecia procka?? oraz czy na Xp na bateri laptop pracuje krócej ?? przynajmiej mam takie odczucie.
Mike10
ja korzystam z tego lapka na Xp, wsyzstko jest ok, mozna zmieniac jasnosc bez problemow

zadnych defektow matrycy (to co pisze w tescie) nie znalazlem

komputer tez mi sie mniej grzeje, zadna temperaturan (czy to grafy czy procka) nie przekracza pod obciazeniem 82 stopni...

model sx078 nic nie rozni sie od sx010 (ja mam sx078, sx 010 widzialem w sklepie)
ximinez
Mam jedno pytanie odnośnie różnic w procesorach: ql-64 różni się od ql-65 parametrem HyperTransport link (1800Mhz vs 2000Mhz). Jakie to ma przełożenie na pracę komputera i czy jest jakoś szczególnie zauważalne. Jestem zielony w tym temacie i ciągle się zastanawiam, czy te dodatkowe 200Mhz w tym parametrze jest warte ekstra 100zł? (Dokładnie mam dylemat między SX031 a SX081)
totti3ster
Mam pytanie: Czy może być ten model K50AB praca 24h całą dobę bez baterii i przy obciążeniu na mobilność?
SnakeW
@ximinez dużego wpływu to nie ma
@totti3ster chodzi ci o to, czy lap da przepracować w pełnym stresie na zasilaczu 24h?
totti3ster
@SnakeW Tak i o to chodzi.
SnakeW
Raczej tak, choć patrząc na tempy użytkowników to można miec wątpliwośći w w upale się cos takiego uda.... A i oczywiscie jeśli ten maksymalny stres to nie OCCT + plus furmark...
Mike10
roznica miedzy tymi dwoma prockami jest kosmetyczna, ale one sa w tej samej cenie, poszukaj w innym sklepie, beda te dwa laptopy tyle samo kosztowac
M K
Temperatury w upale nie będą się różnić od temperatur normalnych. Tak tam działa chłodzenie.
Mike10
Czy u Was na baterii tez taktowanie procesora sie nie zmniejsza?

Zawszej jest te 2.1, pasowalo by zmniejszyc do 1.0 na baterii, dluzej by trzymala...
da sie jakos to zrobic?

Ps. przeczytalem wlasnie na necie ze ten procek dziala na nominalnym taktowaniu i na zmniejszonym do 950MHz, jak to wlaczyc u siebie?
M K
Zmniejsza się, tylko na trybie zrównoważony, a nie wysoka wydajność.
Mike10
no tak, a gdzie jest ten zrownowazony?

ja mam xp i mam cos takiego: high performance, battery saving itp.

jak dokladnioe nazywa sie ten, na ktorym spada to taktowanie??
izaw
Ja mam co prawda K70, ale to to samo. Taktowanie zależy od obciążenia procesora w każdym trybie. Np. dla High Performance mam w Evereście:
Właściwości procesora:
Typ procesora Mobile DualCore Intel Pentium T4200
Nazwa kodowa Penryn-1M
Seria R0
Engineering Sample Nie
CPUID: nazwa procesora Pentium® Dual-Core CPU T4200 @ 2.00GHz
CPUID: nr wydania 0001067Ah
CPU VID 1.1500 V

Szybkość procesora:
Częstotliwość taktowania procesora 1200.0 MHz (oryginalny: 2000 MHz)
Mnożnik procesora 6x
Procesor FSB 200.0 MHz (oryginalny: 200 MHz)
Magistrala pamięci 400.0 MHz
DRAM:FSB Ratio 2:1

Mike10
problem w tym, ze u mnie przegladnalem wszystkie te tryby, z obciazeniem mozliwie namniejszym i na kazdym zawsze mam maksymalne taktowanie...
jak to poprawic?

moze mam w biosie ustawiony mnoznik na stala maksymalna wartosc?

ale nie widze tej opcji w biosie... wogole jakos malo funkcji w nim jest, moze trzeba jakis kalwisz nacisnac aby zobaczyc "caly bios", jesli tak to jaki?
M K
Ja mam co prawda K70, ale to to samo.

W żaden sposób to nie jest to samo, gdyż K50AB ma procesor AMD a nie Intela sleep.gif.

Biosy od laptopów są właśnie takie zubożone. Nie może nie działać. W Power4Gear możesz ustawić max. procesor state i min. procesor state. Procesor obniża taktowanie do około 1.1GHz.
Mike10
ok, tylko kurcze nigdzie tego w tyn power4gear nie widze...
gdzie to dokladnie jest?

z gory dzieki za info smile.gif
SnakeW
Nazywa się Power Saving pewnie, sprawdź wink.gif
Mike10
nie ma tego nigdzie...
moze dlatego ze jestem slepy biggrin.gif albo dlatego ze mam xp ?
kiwaczek
tak .dokladnie power4gear battery saving.U mnie zjezdza w tym trybie do 0.8GHz w everest i 1.6GHz cpu-z.

ale zeby w xp to chodzilo musisz wgrac power4gear hybrid aplikacje
Mike10
mam inne power4gear...

ale na stronie Asusa nie ma do mojego modelu tej wersji Hybrid...

jest wogole gdzies jakas wersja hybrid tego programy do k50ab na xp?
Mike10
btw. jakim cudem dziala Wam te P4G hybrid, skoro na oficjalnej stronie asusa pisze ze seria Kxx nie obsluguje tego programu??
M K
Nie wiem, ja miałem jakieś P4G fabrycznie zainstalowane. Jakie, nie wiem bo wywaliłem. Ale działało.
izaw
Akurat to jedno z niewielu przydatnych narzędzi. Oszczędza baterię, wycisza komputer.
M K
Vista umożliwia mi dokładnie to samo, więc nie widzę potrzeby stosowania tego programu i ładowania go niepotrzebnie do pamięci i traya.
bogdans
witam,

mój kolega zainteresowany jest kupnem laptopa w tym przedziale cenowym i zdecydowanie ten model by mu wystarczył gdyby nie te temperatury. Sam mam laptopa opartego o amd ale u mnie temperatura nie przekracza 70 stopni w stresie biggrin.gif

i tutaj moje pytanie czy mógłby któryś z użytkowników zerknąć do opcji zasilania i sprawdzić czy jest tam możliwość zmiany metody chłodzenia?

U mnie są to (nie wiem właśnie czy to nie jest funkcja programu toshiba power saver) optymalne korzystanie z akumulatora i maksymalna wydajność. Jakby coś to zmieniło to proszę o wiadomość.
M K
Nie można nic zrobić. Ewentualnie obniżyć taktowanie, ale chłodzenia bardziej nie rozkręcisz. Oprócz grzania się spodu na środku z tyłu, to te temperatury w niczym nie przeszkadzają.
gringothc
Witam. Udało sie może komus podkręcić grafikę w tym lapie??jak tak to jakim programem...??
pozdrawiam
M K
Nie wiem, czy się da, ale uwzględniając temperatury pracy tej karty nie tylko w K50AB dochodzące do 100 stopni to zdrowy rozsądek nakazuje, by tego nie robić.
ximinez
Strasznie kompromitujące to pytanie, ale: do jakiego modelu karty mam ściągnąć sterowniki graficzne ze strony ATI, żeby działały pod 32-bitowym Windowsem XP Pro?
pno
Witam. Jestem poważnie zainteresowany kupnem tego laptopa. Niestety nie brak w nim mankamentów...przeżyję te wysokie temperatury i słabą matrycę. Mam tylko pytanie jak jest z tym ustawianiem jasności matrycy?? Mam zamiar używać Windows XP z wyłączoną kartą zintegrowaną. Jedni piszą że z wyłączoną kartą zintegrowaną regulacja jasności działa, inni że nie :/ zatem moje pytanie jest takie: działa czy nie działa ta regulacja jasności na Windows XP i z wyłączoną kartą zintegrowaną, a jeśli nie działa to czy ta jasność zostaje ustawiona na jakąś wartość domyślną?? czy może na ostatnią ustawioną z włączoną kartą zintegrowaną?? Było już zresztą podobne pytanie ale nie znalazłem odpowiedzi:

"ponadto zauzmy ze ustawie jasnosc na 30% (korzystam z hd3200), wykonam zmiane grafiki na hd4570 (jaka bede mail teraz jasnosc?) dalej 30%, czy moze wskakuje jakas domyslna wartosc dal tej grafiki biggrin.gif ? "
M K
Mi na Viście nie działa. Rozjaśnienie jest zawsze na max. Loteria to jest widocznie.
Mike10
u mnie na xp mozna korygowac jasnosc bez problemow...

temperatury nie stanowia zadnego problemu

klocilbym sie ze matryca jest zlej jakosci, niezle barwy, idealne podswietlenie...

i cena w granicahc 1800zł, nad czym sie tu zastanawiac biggrin.gif
pno
Dzięki za odpowiedzi. Tylko teraz sprzedawca zniechęca mnie do XP na tym laptopie, mówi że są problemy i że lipa w ogóle. Zależy mi na XP dlatego mam pytanie jak to jest w rzeczywistości z tym XP... po wypowiedziach widzę że sporo osób używa tego systemu więc może ktoś coś napisze?? wiem tylko że przełączanie kart nie działa prawidłowo ale i tak mam zamiar używać tylko 4570.

PS. No i jak jest ze sterownikami do XP, czy są dostępne i czy nie ma problemów z instalacją?? bo gdzieś na jakimś forum znalazłem wypowiedzi że są jakieś problemy...
Mike10
wszystkie stery do xp sa na stronie producenta, nie ma zadanych problemow

dwie rzeczy, ktore trzeba zrobic, wlaczyc bios i przestawic Sata na compatible oraz wlaczyc dgpu (hd4570) i nie ma zadnych innych problemow
8szymon8
a miał ktoś sytuację że zostawił laptopa bez użytku włączonego na tak długo że matryca się wyłączyła (w trybie AC jak i na baterii) i nie umiał później jej ''ożywić'' ? próbowałem klikaniem wszystkich klawiszy, touchpad'a, myszy ale nic. słuchać w tle że coś się dzieje, lampka od kamery zapala się dzięki czemu wiem że jestem w momencie logowania ale ekran jest czarny :/
system to win7 bit professional

podobnie miałem w compalu fl90 na win xp - musiałem wtedy zainstalować jakąś łatkę
theneo22
Witam

Jestem posiadaczem owego laptopa. Dość przyjemnie mi sie na nim pracuje jednak sa z nim problemy i chcialbym zebyście mi z nimi pomogli.
Oto one :

1) po przejsciu do stanu sleep nie moge go wybudzic (problem rozwiazany)

2) nie dziala skrót Fn + F... (rozjasnianie i przyciemnianie naprawilem ale w dalszym ciagu regulacja glosnosci z tego poziomu nie dziala czyli Fn + F11, Fn+F12)

3) kamerka... obraz odwrócony (wtf?)

System Win 7 64bit

z gory dzieki za podpowiedzi, wskazowki
czarek1986
Witam

A próbował ktoś instalować catalyst 9.9 od Ati z przeróbką dla karty 4570? Ja miałęmz tym same problemy bo po pojawieniu się loga Visty dalej było już tylko czarne tło i kursor, chocią z w tle chyba wszystko działąo normalnie bo się kamerka uruchamiała tak jakby smart logon zadziałał. Miał ktoś takie problemy?
Pablo79
czy jest mozliwosc ustawienia rozdzielczosci ekranu w grach na 1366x768? bym mial pelny ekran
wiekszosc gier wyswietla mi na 1024
spawnqws
Witam mam laptopa ASUS K50AB SX081 z 3GB ram . ( 2GB Kingstone DDR II 800 mhz ) i 1GB Hynix DDR II 800 mhz .

I tu mam pytanie czy jak bym zmienił na 2 x 2 GB Kingstone DDR II 800 mhz to miałbym DUALA czy raczej nie ?

Nie wiem czy ta płyta obsługuje go .

Proszę o odpowiedz .
Pablo79
nie obsługuje dual ddr
inaczej mialbys w parametrach technicznych
spawnqws
SZKODA sad.gif thx za info .
Pablo79
QUOTE(Sat3llite @ 7-09-2009, 21:36) *
z tego co pamiętam w oprogramowaniu do obsługi touchpada jest ptaszek, po aktywowaniu którego touchpad jest automatycznie wyłączany gdy podłączona zostaje mysz.

gdzie to masz? u mnie tego nie ma na windows7 pomimo zainstalowania oprogramowania i sterownika touchpad
jedynie tylko ustawienia dotyku,przesuniec,pukniecia w plytke,itp

QUOTE(mike3456 @ 8-09-2009, 22:16) *
na innym forum zapytalem:

mam kilka pytan odnosnie Asusa K50AB:
1) Czym roznia sie modele K50AB-SX010 i K50AB-SX078?
2) Czy to prawda ze podczas pracy z HD4570 nie dziala mozliwosc zmiany janosci ekranu?

3) Slyszalem ze matryca ma duza ziarnistosc, prawda to?

odpowiedzi:

Witam, posiadam K50AB-SX010 1 - nie mam zielonego pojecia 2 - mozna zmieniac jasnosc w kazdym momencie niezaleznie od uruchomionego programu(nawet grajac mozna zmienic wciskajac fn+f5/f6) 3 - wg mnie matryca jest w pozadku przyjemnie sie oglada filmy etc.

Wiec jak jest w koncu z ta jasnoscia, mozna to regulowac podczas korzystania z mocniejszej grafiki?

zna ktos odp na pytanie pierwsze, strasznie mnie ono ciekawi smile.gif?

ponizsze informacje dotycza sie z windows 7 32bit

ustawiajac na sztywno w biosie grafike 4570 nie bedziesz mogl zmieniac jasnosci ekranu FN+f5 f6
ziarnistosc widac jedynie na czarnym tle pulpitu na grafice 3200
u mnie dodatkowo piszczy na batteri nie wiem jak to ruszyc, ustawienie procesora na max czy na min nic nie daje
wciskajac klawisz FN+ F1 , komputer wchodzi w tryb uspienia lecz po wybudzeniu wentylator chodzi na max i nie ma checi sie wylaczyc, jedynie pozostaje wylaczenie komputera i ponowne zalaczenie, nie polecam uzywac tego trybu w windows 7 32bit wersja RTM

czy ktos wie moze czemu na windows 7 mam czarne pasy z lewej i prawej strony w grach?
na windowsie xp automatycznie mi rozszerza gre ,pomimo zmian rozdzielczosci jest w trybie widescreen
jak zlikwidowac format 4:3 w grach na windows 7
theneo22
QUOTE(cakp @ 14-10-2009, 21:08) *
gdzie to masz? u mnie tego nie ma na windows7 pomimo zainstalowania oprogramowania i sterownika touchpad
jedynie tylko ustawienia dotyku,przesuniec,pukniecia w plytke,itp

ponizsze informacje dotycza sie z windows 7 32bit

ustawiajac na sztywno w biosie grafike 4570 nie bedziesz mogl zmieniac jasnosci ekranu FN+f5 f6
ziarnistosc widac jedynie na czarnym tle pulpitu na grafice 3200
u mnie dodatkowo piszczy na batteri nie wiem jak to ruszyc, ustawienie procesora na max czy na min nic nie daje
wciskajac klawisz FN+ F1 , komputer wchodzi w tryb uspienia lecz po wybudzeniu wentylator chodzi na max i nie ma checi sie wylaczyc, jedynie pozostaje wylaczenie komputera i ponowne zalaczenie, nie polecam uzywac tego trybu w windows 7 32bit wersja RTM

czy ktos wie moze czemu na windows 7 mam czarne pasy z lewej i prawej strony w grach?
na windowsie xp automatycznie mi rozszerza gre ,pomimo zmian rozdzielczosci jest w trybie widescreen
jak zlikwidowac format 4:3 w grach na windows 7

ustawiając na sztywno grafike 4570 bedziesz mógł zmieniac jasnosc ekranu poprzez FN+...
piszczenie bateri tez mozna wyeliminowac
również można zrobić zeby dalo sie go "wybudzić" ze stanu sleep
gringothc
Witam orientuje sie ktos jakie zmiany przynosi bios 216 w porównaniu do 213??smile.gif
theneo22
m.in. rozwiązuje problemy, które opisują koledzy wyżej smile.gif
Xsi
Witam, kupiłem dziewczynie laptopa K50AB-SX081. Po instalacji sterowników ze strony producenta w systemie pojawiają się dziwne artefakty (dziwne piksele na calym ekranie) podczas pracy na karcie HD4570. Problem pojawia się zarowno pod XP, Vista, Win 7 zaraz po zainstalowaniu sterownikow ze strony producenta. Wprawdze oddalem go do serwisu i czekam na innego, ale teraz boję się, że w nim tez będzie się działo to samo. Chciałem zapytac, czy ktoś miał coś podobnego kiedykolwiek? Czy użytkownicy ktorzy nie maja takiego problemu używają tych samych sterownikow ze strony glownej producenta ?
mpblack15
Witam,
ja jeszcze nie instalowałem nowych sterowników, na oryginalnych które były zainstalowane na moim lapku jest ok.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.