Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: I znów kolejny pomysł na usprawnienie forum.
Forum NHL.pl > Zaplecze > Pytania i sprawy porządkowe
SnakeW
Tak obserwując dział zakupowy zauważyłem, że wiele osób nie podaje do czego ma być ten laptop, za ile, jakie preferencje wielkościowe itp, itd. Nie sądzicie, że można byb readme dla działów zakupowych zmodyfikować, by dodać informacje zeby dana osoba zanim założy wątek napisała te wyżej wymienione w swoim poście od razu? ( i ewentualnie by zmodyfikować nieco tytuł, by nowi oglądali, bo z tego co zauwazyłem stare Readme jest już stosunkowo rzadko oglądane... )
Sylwester Cyba
To nic nie da, bo te osoby nie czytają ani readme ani warunków wstępnych. Po zmianie silnika forum rozważymy wiadomość powitalną na komunikator. To powinno być skuteczne.
SnakeW
Ale nie musi, zobaczy i potem stwierdzenie: i tak się spytam... Czyli ewentualnie mozna debatować na kwestią wiadomości powitalnej?
Sylwester Cyba
Tak, można zgłaszać sugestie co by się miało w niej znaleźć.
SnakeW
No to jak można zgłaszać to ja proponuję: Linki do rozpisek osiągów, do wyszukiwarki recenzji, do wątków laptopy do 4,5k zł i od 4,5 k zł, do działu recenzje notebookcheck i recenzje użytkowników, można by wyjaśnić takie podstawoe kwestie cóż to matryca LED, mniej więcej tez te rzeczy które wyjasniłem w sygnaturce, informację że klucza z wersji 32 bit windowsa można używac w wersji 64 bit, i zalecenie by uzywać wyszukiwarki i linki do porównywarek cenowych ( ewentualnie allegro ). I to chyba wszytsko? ( bo kwestii typu co znaczy skrót VHB czy VHP czy CPU to chyba juz nie.... )
Lobo
Ale jak przeładujesz powitanie, to i tak znacząca część zombiaków to oleje;]
SnakeW
A jak chcesz dać mniej informacji żeby wszystko zawrzeć? Móiwąć złośliwie, moze by taki teścik zrobić na zrozumienie tekstu, to olac sie nie będzie dało?
mw777
QUOTE(SnakeW @ 16-09-2009, 11:18) *
No to jak można zgłaszać to ja proponuję: Linki do rozpisek osiągów, do wyszukiwarki recenzji, do wątków laptopy do 4,5k zł i od 4,5 k zł...

hehe, koniecznie jeszcze, najlepiej wersalikami, laptop dla studenta i laptop dla studentki! :)
(potem ten żal, że niepotrzebny był mi taki ciężki sprzęt)
Tomasz Cyba
QUOTE(SnakeW @ 16-09-2009, 20:18) *
No to jak można zgłaszać to ja proponuję: Linki do rozpisek osiągów, do wyszukiwarki recenzji, do wątków laptopy do 4,5k zł i od 4,5 k zł, do działu recenzje notebookcheck i recenzje użytkowników, można by wyjaśnić takie podstawoe kwestie cóż to matryca LED, mniej więcej tez te rzeczy które wyjasniłem w sygnaturce, informację że klucza z wersji 32 bit windowsa można używac w wersji 64 bit, i zalecenie by uzywać wyszukiwarki i linki do porównywarek cenowych ( ewentualnie allegro ). I to chyba wszytsko? ( bo kwestii typu co znaczy skrót VHB czy VHP czy CPU to chyba juz nie.... )

To może lepiej się nie rozdrabniać i rozsyłać bazę danych forum spakowaną do pliku z rozszerzeniem .rar tudzież .zip? wink.gif
Lobo
A ile waży dorobek forum? cool.gif
SnakeW
Tiaaa... Tylko myślę żeby taki komplecik potrzebnych/przydatnych informacji... Część rzeczy można podwiesic na forum i do tego dąc linka i już by bylo mniej... Ale by dawali dokłądne informacje zakupowe ( tj do czego, jak wielki i budżet ) to chociaz to powinno być...

Edit: strzelam że kilkanascie/set MB....
Tomasz Cyba
QUOTE(Lobotomia @ 16-09-2009, 20:59) *
A ile waży dorobek forum? cool.gif

Uuu... Śmieję się, ale generalnie propozycje Snake'a są dobre i prawdopodobnie pójdziemy w tym kierunku.
SnakeW
Można by dawac linka do bazy forum z dopiskiem: coś dla ambitnych: historie laptopów biggrin.gif ( ironia of course )
mayugo
I pomyśleć, że np. ja trafiłem na notebookcheck bo oferował rozpiskę osiągów kart graficznych rolleyes.gif
SnakeW
A teraz lud trafia tu bo łądnie radzą? wink.gif
Lobo
Dawno temu też trafiłem na notebookcheck, bo poszukiwałem przewodnika po mobilnych GPU.

BTW. Widzę, że naszą konkurencję dopadła jesienna depresja tongue.gif
Ris
Ja tu jestem, bo nie ma chamstwa moderatorów smile.gif druga rzecz to fachowość.
Bartolek
Też uważam, że powinno być coś takiego przed założeniem nowego wątku typu:
Sprawdź czy nie ma tu potrzebnych Tobie informacji:
Rozpiski (w zasadzie dzięki nim tu trafiłem jak koledzy wyżej smile.gif )
Odnośniki do wyszukiwarek
I odnośnik do wyszukiwania recenzji : Sprawdź, czy nie recenzowaliśmy tego laptopa...
Dobre by było coś w stylu:
Co liczy się najbardziej do gier? Taktowanie procesora + mocna grafika. - Informacje w rozpisce (Rozpiska nie kłamie !:P <= Haha zdarzają się tacy, co w nie nie wierzą wink.gif )
Sprzęt do internetu? Zintegrowana grafika + najtańszy Dual Core tongue.gif.
I jakieś inne "uniwersalne treści".
- mały laptop + monitor zewnętrzny
- większy laptop mniejsza mobilność, ale większy komfort pracy
- co do CAD (chociaż korzystający powinni wiedzieć, a nie wiedzą)
- Czy na pewno potrzebujesz laptopa ? - porównanie do stacjonarek tongue.gif
- Oj jest masę takich ogólników smile.gif.
Wydaje mi się, że same takie informacje bez podawania konkretnych modeli laptopów już zmusiły, by do myślenia i poszukiwania smile.gif.
Z tym, że i tak większość będzie czekała na gotowe tongue.gif.
Maxior
Można dać linki, albo po prostu napisać w kilku zdaniach, żeby przed zadaniem pytania poczytać przyklejone tematy i użyć wyszukiwarki. Ciężko jest trafić z długością tej wiadomości, bo jak napisał Lobotomia przy dłużej wiadomości wiekszość ludzi pewnie jej nie przeczyta. I teraz nie wiadomo co lepiej. Ale z drugiej strony komunikat powitalny składający się w 90% z linków... wink.gif
Bartolek
Używanie wyszukiwarki dopiero wystraszy wszystkich tongue.gif. Skoro ludziom nie będzie się chciało przeczytać to tym bardziej wyszukać tongue.gif. Jedyna opcja to linki, ale coś tu jest nie halo z html'em, więc nie wiem jak to zrobić. Linki rzeczywiście dobry pomysł, ale fakt faktem, że zamysł jest ten sam = zamieszczenie podstawowych informacji smile.gif.
SnakeW
Ja tego pomysłu z jakby kartkówką ( czyli sprawdzenie czy dany delikwent zrozumiał treść tego PW, i nie puszczenie na forum bez tego ) nie mówiłem na żarty ( choć część mogłoby nieco wystraszyć )...

Jak już wszyscy Offtopują nt. jak trafiłeś na to forum ( można by zrobić taki wątek jeśli nie było ), to ja trafiłem niemal tradycjnie, czyli poszukiwałem laptopa, dowiedziałem się dużo jaki powinien być, na początku miałem brać Asus G50VT, a ponieważ Lapkowo.pl zapomniało o naszym zamówieniu to wybór padł na MSI GT725 i jakoś tragicznie nie jest...
Lobo
Też nie popadajmy w przesadę z tym weryfikowaniem. Ktoś kto kliknął, że się zgadza z zasadami i dostał pw z podstawowymi info powinien być uznany za wyedukowanego.
Teoretyczne modele zawsze pięknie wyglądają, ale w życiu natrafiają na opór materii. Pewien procent lamerstwa zawsze przecieknie.
Może jakaś karna grupa "maruda" laugh.gif

Mnie osobiście wnerwił koleś, który umyslnie z jakimś tam problemem wepchnął się do działu zakupowego licząc na natychmiastowe załatwienie problemu.
SnakeW
Albo zrzęda biggrin.gif . Fakt, faktem takie coś mogłoby by być nieco za ostre biggrin.gif ( testowanie czy User czyta ze zrozumieniem biggrin.gif )
Bartolek
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/O...trona/1346.html tu jest część informacji odpowiednich przerobić i cacy tongue.gif

Ech mnie zadziwił typ, który zaczął szukać toshiby a300 do GTA 4, bo jakiś typ mu powiedział, że u niego na radku 3650 chodzi płynnie ohmy.gif.
Sylwester Cyba
Trzeba mieć wiarę w ludzi i liczyć się z tym, że mogą mieć słabszy dzień. A więc na pewno nie będzie segregacji i drastycznych rozwiązań. Tym bardziej, że jesteśmy otwarci na ludzi całkowicie zielonych w temacie laptopów.

Czekam na kolejne pomysły.
SnakeW
Tak sobie myślę, i się zastanawiam, czy można by zrobić taką modyfikację forum, by można sobie wyszukiwać wątki np. Laptop do 3000 zł ?
Sylwester Cyba
Raczej w formie łączenia ze sobą podobnych wątków (ich wyświetlania obok lub na dole). Oczywiście jak ktoś nie chce korzystać z takich usprawnień to nic nie pomoże.
SnakeW
Ale połowa nieumiejętnych a wszyscy nieumijetni to jest różnica... Mniej roboty wink.gif
Lobo
Ale też na forum nie mamy w jednej chwili 1000 userów. Może kiedyś rolleyes.gif Obecny szczyt ma już prawie rok. I jakoś się to kręci wink.gif

Nurtował mnie problem wyszukiwania ludzi po posiadanym laptopie. Okazało się, że istnieje taka opcja w zaawansowanych opcjach list użytkowników.
kazek
Ja mam rewolucyjny pomysł, czy dałoby się forumowiczowi Łukasz : ) jakoś delikatnie wyperswadować, żeby nie polecał swojego y550 w każdym możliwym wątku wink.gif. Rozumiem, że chce się zrewanżować w zamian za pomoc jaką mu udzieliliśmy, i chce dobrze doradzić, ale to już przegięcie tongue.gif tongue.gif
koncertownik
Wyślij mu Private Message, ja czasem tak robię, choć skutki bywają różne. smile.gif
Swoją drogą to miały być pomysły na usprawnienie forum a nie marudzenie na innych użytkowników. wink.gif
SnakeW
Też sprawy porządkowe to są.
Bartolek
Hm! Teraz pomyślałem, że super by było zamieścić odnośniki do rozpiski osiągów kart/procesorów oraz recenzji jakąś grubą czcionką. Wydaje mi się, że umieszczenie takich odnośników na forum w widocznym miejscu może częściowo ograniczyć pytania smile.gif.

Oczywiście chodzi mi o dział Kupno laptopa.
Ogólnie wydaje mi się, że część osób w ogóle nie wie o tych rozpiskach, a szczególnie Ci którzy wchodzą właśnie do działu kupna.
Maxior
A może w działach "Problem z..." damy jakieś przypomnienie dla roztargnionych żeby nie zapomnieli podać danych kompa (szczególnie wersji systemu operacyjnego). Ostatnio znów się jakieś posty trafiają że trzeba szklanej kuli używać, ale na szczęście jest ich mniej niż było.
SnakeW
To takie samo przypomnienie powinno być w dziale zakupowym ( do czego chcesz lapa, za ile itd itp )
lato
Mozna dodac do README w dziale "Problemy z dostępem do sieci" wpis o zawarciu nazwy/modelu routera/switcha/modemu? Ciezko sie pomaga bez informacji o tym co "problemowicz" ma. A krysztalowa kula ktora ktos ostatnio wladal gdzies zaginela tongue.gif
Bartolek
Widać spadek zainteresowania kupnem laptopa tongue.gif. Nie wiem czy to dobry czas na jakiekolwiek zmiany... Wnioski mogą być mylące wink.gif.
Nemrod
QUOTE(lato @ 4-10-2009, 1:29) *
Mozna dodac do README w dziale "Problemy z dostępem do sieci" wpis o zawarciu nazwy/modelu routera/switcha/modemu? Ciezko sie pomaga bez informacji o tym co "problemowicz" ma. A krysztalowa kula ktora ktos ostatnio wladal gdzies zaginela tongue.gif

Żeby jeszcze każdy nowy forumowicz czytał README to było by pięknie... rolleyes.gif
SnakeW
Licznik czytań readme to niemal stoi od paru tygodni... więc na arzei chyba wiadomosć powitalna na PW najlepsza...
lato
a mozna cos takiego zrobic zeby przy pisaniu nowego tematu gdzies u gory znajdowalo sie okienko z trescia "read me"? NIektorzy moze by zwrocili uwage tongue.gif
Lobo
Pop up z uciekającym X biggrin.gif
lato
QUOTE(Lobotomia @ 4-10-2009, 23:55) *

to ilosc czytelnikow forum by znacznie zmalala xD a nie wspomne juz o tym ze Ci obeznani wlaczyli by NoScript albo cos tego pokroju zeby sie pozbyc tego typu rzeczy.
AiN
QUOTE(Lobotomia @ 4-10-2009, 23:55) *

Sam pomysł bardzo kuszący ... użytkownicy w końcu nauczyli by się wkładać trochę wysiłku w czytanie zamiast spamować milionowy identyczny temat ... ale z doświadczenia własnego wiem że jeśli na jakiejś stronie wyskoczy mi takowy pop up to strona trafia do zbanowanych i z tej przyczyny pomysł raczej nie przejdzie ale powtórzę jeszcze raz jest bardzo kuszący biggrin.gif
kazek
Podbijam, bo widzę, że chyba nic się nie ruszyło w temacie ;>.
Lobo
No własnie. Zmiany miały przyjść z IP.Board 3.1 ale na razie cisza w temacie.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.