Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: Problem z migotaniem LCD w Dell Studio 1555
Forum Notebookcheck.pl > Problemy > Problemy sprzętowe
Strony: 1, 2
AstroMag
Właśnie był u mnie serwisant z Dell-a gdyż mam ten sam problem z laptopem. Wymienił matrycę, niestety stwierdziliśmy, że usterka nie została naprawiona. Następnie serwisant zadzwonił do centrali w Warszawie. Odpowiedziano mu, że nawet wymiana płyty głównej nie pomoże i że nie ma możliwości naprawy. W protokole serwisowym serwisant napisał: "Kontakt z centralą Warszawy, informacja odnośnie braku możliwości naprawy usterki". Więc zadzwoniłem do pomocy technicznej firmy DELL z żądaniem wymiany sprzętu na nowy/sprawny. Niestety powiedziano mi, że jest to nie możliwe i że mogą co najwyżej wymienić jeszcze płytę główną (śmieszne). Ponadto dowiedziałem się, że w takich wyświetlaczach to normalne zjawisko. Na to gościowi powiedziałem, że chyba nie wie co mówi, bo mój kolega ma taki sam laptop i u niego wszystko działa.
Z tego wynika, że część serii ma wady produkcyjne/projektowe i dlatego zrobię wszystko żeby odzyskać pieniądze za sprzęt, który już w chwili zakupu był wadliwy.
Ponadto od dziś będę wszystkim odradzał kupno sprzętu firmy Dell.
Czarekk
Kiedy widziecie to migotanie ?
Ja zauwazylem ze lewy gorn rog lekko migocze jak sie przyjze.
Ponadto przy ciemnym siwym kolorze lekko migocze caly ekran ;/
Sparc
QUOTE(AstroMag @ 10-12-2009, 14:40) *
Więc zadzwoniłem do pomocy technicznej firmy DELL z żądaniem wymiany sprzętu na nowy/sprawny. Niestety powiedziano mi, że jest to nie możliwe i że mogą co najwyżej wymienić jeszcze płytę główną (śmieszne).

Kupiłeś u Della czy w jakimś sklepie?

Wymiany na nowy/sprawny można żądać od sklepu ze względu na niezgodność towaru z umową sprzedaży.

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/stories.php?topic=10
Driven22
Witam, miałem tego Della full HD, migotanie nie występowało. Mam teraz Dell Studio 1555 LED zwykłego i migotanie występuje najprościej to sprawdzić wchodząc np w program Paint i zamalowujesz "wiaderkeim" cały ekran - w Windowsie 7 będzie to np 2 kolor z palety od lewej (kolor szary oznaczony"szary50%" lub z rozszerzonej palety szary80%). Migotanie znacznie się potęguje przy odchyleniu mocniej ekranu, wtedy efekt na kolorach ciemno szarych jest taki jak kineskopowe monitory z ustawionym 60 Hz. Ponieważ zajmuje się grafiką bardzo mi to przeszkadza w pracy i drażni. Sprawdzone to zostało na Windows XP oraz Windows 7 64 bit z najnowszymi sterownikami Dell oraz Microsoft. Zadzoniłem przed chwilą do wsparcia Dell, "mentor" osoby mnie obsługującej przekazał że temat jest im doskonale znany i wymiana matrycy, czy karty graficznej nic nie daje, jest to wina BIOSu i każą czekać na aktualizację po której powinien ten problem ustąpić. Zobaczymy, jeżeli po nowym roku to się nie zmieni, występuję o zwrot pieniążków lub wymianę towaru na wolny od wad. Dell tu niestety strasznie poległ i z pewnością odstraszy to setki klientów.
kolini
Powiedzieli Ci dokładnie to samo co mi czyli żeby uzbroić się w cierpliwość, bo problem jest im znany i pracują nad nim. No to czekamy na kolejny BIOS. Biorąc pod uwagę częstotliwość pojawiania się poprzednich, nowy powinien pojawić się na dniach (choć osobiście nie liczę na wiele, bo wydaje mi się, że to raczej problem sprzętowy, no ale obym się mylił).
CyberBoB
Dokładnie tak samo u mnie, mam już zresztą wymienioną matrycę i płytę główna z kartą graficzna, aktualizacja biosu (08), nic nie zmieniła. No to czekamy, mam nadzieje, że Dell poważnie traktuję tą sprawę bo trochę lepszej jakości sprzętu spodziewałem się po tej firmie i cenie (acer cenowo to nie jest)...

edit: ciekawy wątek nt migotnia matrycy - http://en.community.dell.com/forums/p/1926...spx?PageIndex=7, jak można przeczytać raczej nie jest to problem, który aktualizacją biosu można załatwić i po prostu trzeba ich tak długo męczyć, aż nie wymienią komputera na nowy, lub tez nie oddają pieniążków - ja po świętach zaczynam swoją krucjatę, innym w podobnej sytuacji polecam to samo działanie.

edit2: myślę, że nie zaszkodzi ostrzec innych przed potencjalnym problemem z tym laptopem: http://www.wykop.pl/link/274252/dell-1555-...odelu-uwazajcie. Mam nadzieje, że zamieszczanie tego linka nie jest niezgodne z regulaminem, w przeciwnym razie proszę modków o usunięcie :-)
Czarekk
Czy sa jakies postepy w sprawie naprawy migotania ?
Sam u sibie zauwazylem to po jakims czasie - na siwym obrazie.
kolini
Niestety Dell milczy i z zapowiedzi rychłego rozwiązania problemu nici. Nowego BIOSu nie widać, a serwis Della zbywa klientów głupawymi odpowiedziami (np.mi kazali uzbroić się w cierpliwość, bo niby pracują nad tym).
nuep
Podłączam się pod temat. Przed świętami zakupiłem tegoż wspaniałego della. Problem migotania mnie r....a (widoczne jest to szczególnie na szarym ekranie).
Przeinstalowałem sterowniki karty graficznej i chipsetu i nic, nadal to samo. Zobaczę jeszcze jak z aktualizacją biosa. Dodam, że posiadam jeszcze dell studio xps i tam ekran jest o niebo lepszy, krystaliczny z niesamowitą barwą kolorów a w tym jest jedna wielka kupa. Porażka.
Odradzam wszystkim. NIE KUPUJCIE TEGO BADZIEWA !!!!!!!

Ps. Działa wam wskaźnik naładowania baterii na spodniej części laptopa? Bo mi nie.

....zapomniałem system Vista Home Premium 64-bit
satch5150
ja mam della 1555 (matryca SEC) na jakichs testach z pixelami moze i cos pomigocze, patrzac przez aparat tez migocze ale w normalnej pracy ja tego w ogole nie widze. Czy u niektorych uzytkownikow ten problem jest znacznie bardziej widoczny?
kolini
Właśnie pojawił się nowy BIOS A09 (znowu z dopiskiem producenta, że niby "enhanced display quality" rolleyes.gif). Czekam na opinie jak tam u Was z migotaniem matrycy po aktualizacji BIOSU. Ja też zaktualizowałem i jak dla mnie obraz jest teraz na akceptowalnym poziomie. Na specyficznych, szarych tłach i przy niskiej jasności matrycy (ustawienie podświetlenia w granicach 30-40%) coś tam czasem delikatnie zamigocze, ale tak naprawdę to już raczej szukanie dziury w całym niż rzeczywisty problem. W każdym razie jak dla mnie, dwie ostatnie aktualizacje BIOSU (czyli najpierw A08, a teraz A09) pomogły znacznie i już nie muszę się wstydzić pokazując komuś moją maszynkę. A jak u Was???
Driven22
Migotanie nadal występuje, ciężko ocenić czy coś się poprawiło, może odrobine mniej, na pewno nie pozbyto sie problemu do końca. Nie spodziewałem się takiej wpadki po DELL-u. Pojawiła się poza tym kolejna denerwująca rzecz - wypadanie zasilania z laptopa. Wtyczka siedzi tak lekko że prawie każdy ruch powoduje wypadanie- strasznie wkurzające. Pozdrawiam i czekam na opinie innych.
ronney
U mnie nadal jest po staremu - migocze jak diabli na ciemniejszych kolorach (szary, czarny). Aktualizacja BIOSu wpierw na A8 później na A9 nie przyniosło upragnionego efektu. Zastanawiam się czy Dell poprzestanie na tej wersji BIOSu czy pójdzie dalej z tym tematem.
kolini
U mnie po aktualizacji do najnowszego BIOSu jest OK - mam matrycę LGD7001. Może to ma jakieś znaczenie.
ronney
Czym mam sprawdzić producenta matrycy? Everest i Aida 32 milczą na ten temat - nie potrafią jej rozpoznać.
PrzemalD
Dziwne, bo mi Everest pokazał, że mam matrycę LG. Ale możesz też sprawdzić przy pomocy darmowego SIW.
tutok
dodam ze mojego della rownierz dotyczy ten problem dell e4300, aktualnie po lekturze raczej zdecyduje sie na tego lapa, z tego co pamietam nie bylo to widocze podczas normalnej pracy, a w razie czego to przylacze sie do waszej druzyny, i wespre was w boju smile.gif
ronney
QUOTE(PrzemalD @ 15-01-2010, 0:59) *
Dziwne, bo mi Everest pokazał, że mam matrycę LG. Ale możesz też sprawdzić przy pomocy darmowego SIW.

Niestety ani najnowszy everest (poprzedni na jakim próbowałem to 4.60) a także SIW nie wyrzucają producenta. Pokazują tylko ID producenta natomiast wujeq google nie radzi sobie z rozszyfrowaniem co kryje się pod nim.
Mam tu przykład z Everesta 5.30 ---Producent 1G5D3_156GW01 - podobnie jest w innych tego typu programach sad.gif
kazek
QUOTE(ronney @ 15-01-2010, 17:24) *
Niestety ani najnowszy everest (poprzedni na jakim próbowałem to 4.60) a także SIW nie wyrzucają producenta. Pokazują tylko ID producenta natomiast wujeq google nie radzi sobie z rozszyfrowaniem co kryje się pod nim.
Mam tu przykład z Everesta 5.30 ---Producent 1G5D3_156GW01 - podobnie jest w innych tego typu programach sad.gif

Ta sama matryca --> http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...58.24499.0.html
ronney
Dzięki kozakowi dowiedziałem się że moją matrycę wyprodukował InnoLux. Pytanie natomiast jest takie - czy użytkownicy Della Studio 1555 z matrycą LG mogą potwierdzić, iż BIOS A9 rozwiązuje problem migotania (tak jak parę postów wyżej pisał kolini)? Jeśli rozwiązuje to będę próbował wpłynąć na wymianę na właśnie LG.
kolini
Nie podniecaj się kolinim laugh.gif , bo to że kolini napisał iż migotanie zmniejszyło się, nie oznacza, że zniknęło całkowicie. No ale faktem jest (i mówi to kolini wink.gif ), że po aktualizacji BIOSU jest nieco lepiej, a przynajmniej tak wydaje się koliniemu. cool.gif
Podsumowując i już bez żartów - tak jak twierdzi sam Dell (i kolini też doszedł do takiego wniosku), migotanie nie jest spowodowane samą matrycą więc nie namawiam do pochopnej wymiany. Bombardujmy raczej Della monitami w tej sprawie, to może zaradzą temu w kolejnych BIOSach.
PrzemalD
QUOTE(ronney @ 16-01-2010, 10:01) *
Pytanie natomiast jest takie - czy użytkownicy Della Studio 1555 z matrycą LG mogą potwierdzić, iż BIOS A9 rozwiązuje problem migotania (tak jak parę postów wyżej pisał kolini)? Jeśli rozwiązuje to będę próbował wpłynąć na wymianę na właśnie LG.

Dell 1555 - bios A07 (III.2009), matryca LG. Nie instalowałem nowszego A09, bo po co, skoro dobrze działa. Sprawdzałem w programie Paint (odcienie szarości, przy różnych rozjaśnieniach ekranu), oglądałem filmy (DVD, divx, itp.) - nadal dobrze. Pokazywałem obraz znajomym i też nie mieli większych zastrzeżeń, poza kątami pionowymi (ale to już taka wada tych matryc).
Może mam szczęście, a może niedowidzę (przyznaję, że mam wadę wzroku) - ale nie widzę żadnego migotania matrycy.
kolini
Dziwne. huh.gif Dell wycofał ze strony ze sterownikami ten najnowszy BIOS A09 i najnowsza dostępna wersja, to znów tylko A08 z tamtego roku. Czy to znaczy, że skoro udało mi się ściągnąć i zainstalować BIOS A09, to teraz komputer wyleci w powietrze??? ohmy.gif
Ciekawe cóż to znowu kombinują te gamonie z Della?
gelo
Jak nie wyleci w powietrze to przynajmniej sie rozchoruje:) z A06 dalem A09 i przestala mi hibernacja dzialac:) nawet na czystym systemie XP sp3 a migotanie jakie bylo takie pozostalo sad.gif
Ma moze ktos A06 do 1555 z FullHD P8600 ?? bylbym bardzo wdzieczny:)
Pozdrawiam
_apsik
A06 beda problemy z znalezieniem.musisz samemu sie porozgladac.z A07 sa juz mniejsze problemy.Visit
AstroMag
Na szczęście udało mi się zwrócić laptopa i otrzymać zwrot pieniędzy od sprzedawcy. W dokumencie jaki otrzymałem od sprzedawcy jest wyraźnie napisane, że firma DELL przyznała, że w serii Dell Studio 1555 istnieje wada fabryczna.
_apsik
QUOTE(AstroMag @ 26-01-2010, 14:46) *
Na szczęście udało mi się zwrócić laptopa i otrzymać zwrot pieniędzy od sprzedawcy. W dokumencie jaki otrzymałem od sprzedawcy jest wyraźnie napisane, że firma DELL przyznała, że w serii Dell Studio 1555 istnieje wada fabryczna.

no patrz.chetnie bym zobaczyl screen tego dokumentu z ta wypowiedzia o wadzie fabrycznej.jesli bys mogl wrzuc na ogolny lub podrzuc mi na priv.
dziekuje juz teraz smile.gif
kolini
Pewnie sprzedawca tylko tak napisał, bo wątpię żeby sam Dell przyznał się do takiej wpadki, która pociągnęłaby za sobą masową wymianę sprzętu czy zwrot gotówki. Osobiście znam tylko jeden podobny przypadek, że firma przyznała się do wypuszczenia wadliwego produktu i wymieniała na nowy, pozbawiony wad. Pewnie niektórzy pamiętają, że było to Daewoo, które po wypuszczeniu wadliwej serii Lanosów (z lakierem zdrapką) zachowało się nadzwyczaj honorowo i wymieniało samochody na nowe. Tym sposobem nawet u mnie w rodzinie udało się wymienić Lanosa z prawie 100 tys.km przebiegu na nówkę sztukę kompletnie bez żadnych dopłat. Niedługo po tym Daewoo z hukiem upadło...
Wątpię żeby Della było stać na podobny gest.
J-23
jeżeli produkt jest wadliwy lub ma usterkę to trzeba go reklamować do skutku! zwrot pieniędzy jest w tym przypadku oczywisty. jako konsumenci mamy prawo do reklamacji itd. itp. nigdy nie należy odpuszczać i tłumaczyć - że jakoś to będzie, moja strata. może rozwiązaniem jest przekazanie laptopa do jakiegoś redakcyjnego laboratorium w celu przeprowadzenia szczegółowego testu - będzie to dodatkowy argument w sporze z producentem. panowie z serwisu zawsze znajdą wytłumaczenie, albo niezwykłe rozwiązanie problemu.
co do zmian biosu to nie mogłem dokonać downgrade'u biosu z A09 do A07, potrzebna była wersja A08. a tak w ogóle to jaka jest różnica (poza datą i numerkiem) między A08 a A09 - ten ostatni zniknął ze strony della...
horseman
Jestem pewien, że problem jest sprzętowy i żadna aktualizacja BIOSU nie pomoże.

Kupiłem tego laptopa w Komputroniku w dość atrakcyjnej cenie, ale, niestety, nie zostałem poinformowany o tym, że laptop ma ukrytą wadę.

Zgłosiłem problem do Della 10 lutego, ale mam wrażenie, że po prostu się ze mnie nabijają. Mam gwarancję CAR, sprawa wizyty technika była otwarta 10 lutego, więc do dzisiaj się miał pojawić. Oczywiście, nikt do mnie nie zadzwonił, więc wczoraj zadzwoniłem do nich, żeby się dowiedzieć, co się dzieje. Pan z obsługi powiedział mi, że technik się skontaktuje ze mną tego samego dnia do godz. 17. I znów nikt się nie odezwał. Zadzwoniłem do nich dzisiaj rano i powiedziano mi, że wczoraj przez pomyłkę sprawa była zamknięta jako załatwiona. Technik ma przyjść dzisiaj. Po jego ewentualnej wizycie napiszę tutaj, co się udało zrobić.
kolini
Pewnie wymieni Ci matrycę, a może nawet płytę główną, a problem jak był tak będzie. Nie postarał się Dell przy projektowaniu tego laptopa i wypuścił na rynek nie do końca dopracowany sprzęt. Zresztą widać, że już olał ten model Studio, bo od kilku miesięcy nie ma nowych sterowników czy BIOSów, a Dell przeszedł do produkcji kolejnych modeli Studio (notabene równie niedopracowanych). Daj znać co zdziałałeś...
M K
Nie postarał się Dell przy projektowaniu tego laptopa

A przy projektowaniu którego Studio się postarał sleep.gif ?
kolini
Chyba nie sądzisz, że się postarał? Już wcześniejsze Studio nie były zbyt udane (kumplowi w 1537 napęd DVD poszedł z dymem - dwukrotnie!), ale z racji niewysilonych konfiguracji dawały jeszcze radę z chłodzeniem, a i matowe obudowy zachęcały do zakupu. Model 1555 pojawił się z "palcującą" obudową, felerną matrycą i wysokimi temperaturami pracy. W kolejnych Studio nie przeprojektowano układu chłodzenia i chodzą jak suszarki, przegrzewają się, dziedzicząc przy tym wady poprzednich modeli. Pozostaje mi się cieszyć, że mój egzemplarz i tak nie jest najgorszy, bo migotania matrycy praktycznie nie ma, a temperatury trzyma w normie, ale jeśli chodzi o komfort pracy, to dużo bardziej wolę działać na starym D620 niż na tej świecącej zabawce.
M K
Chyba nie sądzisz, że się postarał?

Sądzę dokładnie odwrotnie. Póki cena jest dobra to jest ok, ale mimo wszystko nie postarali się.
araneus
Witam wszystkich,

tez zakupilem tego Della. Rowniez zauwazylem migotanie matrycy szczegolnie przy nizszych jasnosciach i ciemniejszych tlach.
Na linku /4c4c4c.jpg widać miganie na calym ekranie. kumpel ma notka HPka 17" i tam jest idealnie (matryca podsswietlana LED).

Podczas telefonu gosc z serwisu powiedzial ze Dell wie o tym i ze wlasnie przygotowuja BIOS, ktory ma to poprawic..
Ciekaw jestem.
Czy maja obowiazek juz teraz serwisowac tak dlugo az problemu nie rozwiaza, czy faktycznie moga wykrecac sie biosem etc..

ehhh..

pozdrawiam
aranues
kolini
Jeśli dobrze poczytasz ten wątek, to znajdziesz mój wpis o tym, że mi serwis Della odpowiedział dokładnie to samo czyli, że problem jest im znany i pracują nad jego rozwiązaniem i że kolejny BIOS ukaże się na dniach i załatwi sprawę. Sęk w tym, że mówili tak już kilka miesięcy temu, a BIOS-u jak nie było tak nie ma. Zaczynam podejrzewać, że Dell olał już ten model laptopa, bo pojawiły się nowsze, a do tego od dłuższego czasu nie ma nie tylko BIOS-u, ale nawet innych nowych sterowników. No cóż - Dell olewa klientów, to ja przy wyborze kolejnego laptopa oleję Della. A zapewne zrobi tak więcej zniesmaczonych użytkowników i w pewnym momencie Dell może obudzić się z ręką w nocniku. :-)

PS
Może nie będzie tak źle - poczekajmy na ten nowy BIOS...
M K
Sęk w tym, że mówili tak już kilka miesięcy temu, a BIOS-u jak nie było tak nie ma.

Widocznie są zajęci wypuszczaniem nowych, jeszcze bardziej niedopracowanych i wkurzających modeli jak Studio 1558.
kolini
Widzę MK, że śledzisz ten wątek równie pilnie jak ja, a nawet opinię na temat serii Studio masz podobną. biggrin.gif
araneus
z eng forum wsparcia dell (wypowiedz klienta):

"Hi I also solve (finally!) My problem. I have a new machine from Dell. All the hardware is equal - I had ATI 4570 and AUO10ED and now I have ATI 4570 and AUO10ED. I can't see any difference except the fact that the new one isn't flicker. My advice is do not wist time to call a technicians - ask directly for replacement. Dell knows the problem and accepting replacement."

http://en.community.dell.com/forums/p/1926...spx?PageIndex=7

moze warto sprobowac?
M K
QUOTE(kolini @ 28-02-2010, 0:06) *
Widzę MK, że śledzisz ten wątek równie pilnie jak ja, a nawet opinię na temat serii Studio masz podobną. biggrin.gif

Jakiś czas temu znajomemu poleciłem właśnie Studio 1555 jako dobry wydajnościowo laptop w niskiej cenie, po jakimś czasie zorientował się o migotaniu, więc mu powiedziałem, że to kwestia biosu, że wystarczy trochę poczekać. Ale się chyba przeliczyłem.
illumanti
Ja mam matryce SEC (szczegóły w screenie). Od samego początku nic mi nie migotało. Aktualizowałem bios, i dalej nic mi nie migocze, sprawdzałem na każdej jasności, wpatrywałem się dość długo - ja nic u siebie takiego nie widze wub.gif
Vanorton
Mam ten laptop od miesiąca. Jestem bardzo zadowolony. Kupiłem go nawet wiedząc że ekran migocze bo znam ten problem z laptopami i nie przeszkadza mi.
Wczoraj wrzuciłem nowy bios A11 i nic to nie zmieniło. Nie wiem jaką mam matrycę ale u mnie migotanie widać tylko gdy mam jasność ustawioną na max połowie i tylko na jednym kolorze - ciemno szarym i tylko na tym kolorze. Jedyny moment gdy to widać to trzeba włączyć podgląd pliku pdf w Adobe Reader i zamknąć ten plik ale nie program - pozostaje wtedy to ciemnoszare tło.
Nawet z tą "potężną" wadą szczerze polecam mojego Della innym. Bardzo wydajny (kupiłem w najmocniejszej konfiguracji) cichy, dobra bateria. Styka.
A na pocieszenie powiem Wam, że na u mojej zony na jej laptopie po zciemnieniu podświetlenia do połowy ekran migocze po całości, na każdym kolorze oprócz białego. A kompa ma niewąskiego bo MacBook Pro. Po ustawieniu normalnej jasności migotania u niej nie widać ani deko.

Pozdro
merys
witam

mam dokładnie ten sam problem z migotaniem które robi sie wk..... zwłaszcza ze lap nie kosztowal 1000 zł tylko ok 4000 zł. kontaktowalem sie z serwisem Della juz od poczatku grudnia
i zlewaja temat kilka monitow i za kazdym razem to samo ze inzynierowie pracuja bo to wada fabryczna matrycy i wymiana jakiejkolwiek czesci nie przyniesie rezultatu bo nie moga wstawic innych podzespolow niz w pierwotnej konfiguracji. Dzis wrzucilem bios A11 i dalej to samo. Wiesniaki wiedza ze jest wada fabryczna a nie wycofali ich z produkcji i ani ze sprzedazy. dzis przeszli samych siebie skirowalem do nich pismo z wada i ze nic z tym nie robia tylko mydla oczy i napisalem do rzecznika praw konsumenta oraz do stowarzyszenia konsumentow polskich aby prawnicy sprawdzili czy Dell nie rusza przepisow prawa gwarancyjnego. Bo sprzet wadliwy a nie chca go wymienic. Chcialem zeby zmienili mi matryce na 1367x768 ale powiedzieli ze nie moga. problem wystepuje wedlug nich w wiekszosci w matrycach full hd. jak mi odpisze rzecznik i ci ze SKP.PL to dan znac a jak nie to bedzie trzeba opisac i naglosnic na wiekszych serwisach spolecznosciowych i redakcjach komputerowych.
araneus
pomysl z rzecznikiem udany. bo wg mnie jezeli wymiana podzespolow nie pomaga - powinien byc zwrot kasy lub nowy calkiem produkt (model). komus wlasnie zwrocil kase dell. moze nawet w tym temacie byl ten problem juz poruszany a calkiem mozliwe z w linku powyzej ode mnie (z tymze to juz za granica)
goro08
Witam !!
Jak aktualnie wygląda sytuacja z matrycami w dell studio 1555 ?? Mam zamiar kupić ten model z x-komu http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=48325. Czy istnieje duże prawdopodobieństwo ze trafie na ta wadę ?? , czy występuje ona we wszystkich matrycach ??
M K
Pomijajac kwestie grafiki czemu Studio 1555? Za ta cene są mniej wkurzajace modele wink.gif
goro08
QUOTE(M K @ 1-06-2010, 16:42) *
Pomijajac kwestie grafiki czemu Studio 1555? Za ta cene są mniej wkurzajace modele wink.gif

Możesz mi podać modele o podobnych parametrach za ta cenę , pomijając samsungi i acery.Przymierzałem się również do asusa, który według opinii użytkowników hałaśliwie piszczy smile.gif.
W międzyczasie czekam dalej na odpowiedz odnośnie tych matryc.
Pozdrawiam
M K
Taki Acer z T4400 i HD5650 będzie o wiele wydajniejszy od tego Studio, bedzie mniej sie grzal i wcale nie bedzie gorzej wykonany od tego Studio. A przeciez sa rozne Asusy K50 np. z GF320M ktore nie piszcza.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.