Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: Klawisz od klawiatury odpadł
Forum Notebookcheck.pl > Problemy > Problemy sprzętowe
Convi
Witam!
Mojemu braciakowi w jego Lenovo Y550 opadł dzisiaj klawisz Enter z klawiatury, powiedział, że włączył laptopa i wpisując hasło do Gadu-Gadu i naciskając klawisz Enter po prostu się wyłamał. Z tego co mówił, to probówal go włożyć, ale złamała mu się jakaś malutka zielona część i jest totalna lipa bo nie da się go włożyć? Nie wiem kompletnie co robić, no przecież chyba nie ma takiej opcji żeby laptop tak wyglądał i żeby nie było jednego przycisku ;/ Prosze Was o doradzenie i pomoc.

Pozdrawiam ; )
SnakeW
Raczej go nie włożysz, może na serwisie wyminią klawę albo wsadzą ten klawisz ( niekoniecznie na gwarancji )? A mówiąc niezbyt serio: niech se przyklei plasteliną tego entera tongue.gif
Convi
Tylko, że probowaliśmy nawet taśmą klejącą ale po prostu nie da rady, odpiąłęm troszkę inny klawisz i tam są właśnie te elementy, które trzeba zaczepić do takich haczyków, bez tego nie da rady włożyć klawiszów, więc to odpada. Wysłać to na gwarancję przez Euro (bo laptop był kupowany w Euro w sierpniu...)?
koncertownik
QUOTE(Convi @ 16-10-2009, 20:29) *
Mojemu braciakowi w jego Lenovo Y550 opadł dzisiaj klawisz Enter z klawiatury, powiedział, że włączył laptopa i wpisując hasło do Gadu-Gadu i naciskając klawisz Enter po prostu się wyłamał.

To musiał nieźle walić w ten klawisz. Jesteś pewny, że nie ściemnia? smile.gif
A tyle razy na forum się powtarza, że laptopy nie są dla dzieci... laugh.gif

Uszkodzenie mechaniczne wiec serwis Lenovo zapewne zaproponuje Ci odpłatną wymianę klawiatury...
SnakeW
Tylko żeby ta wymiana klawiatury nie kosztowała 2k zł ( jak z tym włacznikiem biggrin.gif )

@koncerotwnik: weź no, ja jestem dzieckiem i jakoś laptopów nie psuję ( ja tylko telefony komórkowe, w siemensie s55 odpadł mi przód i pół klawiatury [ ale komórka uzywana niemal zawsze niezgodnie z przeznaczeniem, np do gry w butelkę czy głupiego jasia ], a w drugiej własnie odpadła gwiazdka, a reszt aklawiszy też keidyś odpadnie bo mają spore luzy ( motorola e1000 ) )

Edit: moim zdaniem nieco ściemnia ten brat , kiedyś w klawę starego laptopa ciocia waliła pięścią i nic się mu nie stało wink.gif

Edit2: Convi, co Cię podkusiło do zakładania wątku w złym dziale?
Convi
No nie wiem czy nie ściemniał ;/ Może się przestraszył wkońcu to laptop wink.gif Mama też juz wie, trochę się poddenerowała ale nawet gdyby złamał tą jedną zieloną część kiedy pewnie go próbował włożyć to co wink.gif? Ehh nie wiecie ile może kosztować taka wymiana klawiatury, nie chcę nawet o tym myśleć. Mają wymienić ten klawisz i nic mnie to nie obchodzi! Wkońcu mamy do tego prawo!
SnakeW
niby prawo macie, ale za wymianę poluzowanego włacznika od wifi policzyli sobie 2k zł biggrin.gif
koncertownik
QUOTE(Convi @ 16-10-2009, 20:55) *
Mają wymienić ten klawisz i nic mnie to nie obchodzi! Wkońcu mamy do tego prawo!

Skoro brat połamał klawisz to nie masz prawa do naprawy bo na jakiej podstawie? To tak jakbyś tłukł młotkiem po klawiaturze albo laptopem o biurko a potem żądał naprawy w ramach gwarancji bo klawisze wyleciały, czy obudowa popękała.

Kontakt z serwisem to jedyne, co możesz zrobić, ale nie zdziw się jeśli powiedzą to, co i ja napisałem.
M K
Ja dwa razy połamałem klawiaturę od Asusa F3SV, raz enter, potem P i za każdym razem po 4 dniach wracał z nową biggrin.gif Ale w przypadku Lenovo bym na to nie liczył raczej.
Convi
Ehh masakra. Jak bym wiedział, że tak wygląda serwis Lenovo to... to nie wiem co bym zrobił tongue.gif Ale nieważne, jadę do Euro akurat ratę płacić więc biorę laptopa i jedzie ze mną. Będziemy się skarżyć.
mayugo
Wymiana klawiatury we własnym zakresie wyszłaby chyba najtaniej i najszybciej, chyba że serwis sobie poradzi z jednym guzikiem w przyzwoitej cenie.
koncertownik
QUOTE(Convi @ 17-10-2009, 15:18) *
Ale nieważne, jadę do Euro akurat ratę płacić więc biorę laptopa i jedzie ze mną. Będziemy się skarżyć.

Napisz koniecznie, co wyszło z tego skarżenia.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.