Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: SAMSUNG R780 - Pierwsze Wrażenia
Forum Notebookcheck.pl > Nasz serwis > Recenzje użytkowników
Strony: 1, 2, 3, 4, 5
PeeBee
QUOTE(Zbigniew Szalbot @ 25-02-2010, 21:07) *
Po tylu postach to chyba trudno się mylić, ale byłbym zobowiązany za uwagi aktualnych użytkowników tego modelu. Dziękuję!

ZS

koncertownik ma tyle postów bo to przecież Professional SPAMER laugh.gif ...

Sorry ale nie mogłem się oprzeć happy.gif ...
gorim
No więc problem z dyskiem twardym generalnie rozwiązany - eksperymentując wyłączyłem w mcafee wszystkie zadania za wyjątkiem firewall. Twardy się uspokoił a avira robi swoje smile.gif
BladyJack
Witam smile.gif
Czy nie denerwuje Was ta wielka wtyczka zasilacza? Odstaje na 5 cm, potem jeszcze zgrubienie filtra... Kabelek zaraz za wtyczką zgięty ostro, myśle że nie wytrzyma dwóch lat i popęka (tak miałem w HP-kach).
Ma ktoś może namiar na pasujące do R780 małe, zgrabne wtyczki kątowe?
Pozdrawiam.
Markus1985
Też mnie ta wtyczka zastanawia :-)

Ale znalazłem coś takiego - http://allegro.pl/item934072244_oryg_zasil..._inne_wawa.html
BladyJack
QUOTE(Markus1985 @ 28-02-2010, 9:03) *
Też mnie ta wtyczka zastanawia :-)

Ale znalazłem coś takiego - http://allegro.pl/item934072244_oryg_zasil..._inne_wawa.html

Zauważ jak sprytnie zamaskowana angielska wtyczka 220V smile.gif

Ogólnie super, tylko cena z kosmosu.
Myślę, że wystarczyłby metrowy kabel z gniazdkiem na jednym końcu i taką właśnie kątową wtyczką na drugim. Po prostu przedłużacz wyjścia z zasilacza, który kosztowałby 20 zł. Manufaktura, która zrobi coś takiego ma zapewniony zbyt i wdzięczność posiadaczy lapków Samsunga.
smile.gif
tachoo
QUOTE(Zbigniew Szalbot @ 25-02-2010, 12:52) *
...

Nie wiem, czy to się komuś przyda, ale szukałem rozszerzenia gwarancji na Samsunga R780, ponieważ w Euro chcą niemal 600 zł za przedłużenie o jeden rok. Otóż znalazłem rozszerzenie, które można kupić online za znacznie mniejszą kwotę:
http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/237720/

Rozmawiałem telefonicznie ze sprzedawcą i jest to klasyczne rozszerzenie gwarancji na podzespoły do trzeciego roku. W przypadku - nie daj Boże - awarii sprzęt wysyła się do firmy Samsung.

...

ZS

Ta gwarancja (raczej gwar.+ubepieczenie) w euro-rtv-agd jest realizowana przez hestie (przez 3 lata) i jest to dobry sposób na wymianę laptopa np za 2,5 roku -(przez przypadek moze sie cos wylać na klawiaturę, a wtedy R780 nowego nie bedzie juz na rynku, ale beda inne w tej cenie lub nieco droższe (można dopłacić)
M K
To oni go wymieniają, nie naprawiają?
zszalbot
QUOTE(tachoo @ 28-02-2010, 13:12) *
Ta gwarancja (raczej gwar.+ubepieczenie) w euro-rtv-agd jest realizowana przez hestie (przez 3 lata) i jest to dobry sposób na wymianę laptopa np za 2,5 roku -(przez przypadek moze sie cos wylać na klawiaturę, a wtedy R780 nowego nie bedzie juz na rynku, ale beda inne w tej cenie lub nieco droższe (można dopłacić)

Wydaje mi się, że podstawowa gwarancja w euro-rtv-agd dotyczy tylko uszkodzeń mechanicznych (np. awarii dysku lub matrycy), natomiast jest jeszcze jakaś rozszerzona gwarancja (za około 900 zł) i być może ten rodzaj gwarancji zapewnia naprawę w wyniku zdarzeń losowych. Przyznam jednak, że nie dociekałem i mogę się mylić.

Mimo wszystko wydaje mi się, że dwuletnie rozszerzeżenie gwarancji na uszkodzenia mechaniczne za tę cenę:
http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/237721/ jest bardzo atrakcyjną propozycją. Rozważam różne modele Asusa, Della i Samsunga, ale chyba jednak wybiorę Samsunga właśnie z uwagi na gwarancję. Laptopy mają to do siebie, że czasem się psują. Gwarancja to podstawa.

ZS
M K
Mimo wszystko wydaje mi się, że dwuletnie rozszerzeżenie gwarancji na uszkodzenia mechaniczne za tę cenę:

To nie jest żadna gwarancja na uszkodzenia mechaniczne. To zwykłe rozszerzenie gwarancji Samsunga.
zszalbot
QUOTE(M K @ 28-02-2010, 18:43) *
To nie jest żadna gwarancja na uszkodzenia mechaniczne. To zwykłe rozszerzenie gwarancji Samsunga.

Racja - źle to ująłem. Chodziło mi o awarie niezawinione przez użytkownika.

ZS
typplejer
Witam. Zastanawiam się nad R780 i Dell 1747. Jednak na chwilę obecną w tym drugim jest tylko HD+. I jak to jest z matrycą R780 i 1747, czy HD+ lepiej odzwierciedla kolory niż w R780? Czy 4-rdzeniowy będzie lepiej sprawować się jak 2-rdzeniowy w R780 i na 32-bitowym systemie? Bo w 1747 jest od razu 64-bit Win 7. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Przeznaczenie laptopa : grafika, gry.
Markus1985
To ja mam 2-rdzeniowy procesor?? myślałem że4-ro patrząc na menager urządzeń i everesta :]
koncertownik
QUOTE(Markus1985 @ 1-03-2010, 17:49) *
To ja mam 2-rdzeniowy procesor?? myślałem że4-ro patrząc na menager urządzeń i everesta :]

Łał! Odkryłeś Amerykę! tongue.gif
To procesor dwurdzeniowy z HyperThreading i tym sposobem "udaje" cztery rdzenie. smile.gif Tu specyfikacja:

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=47341...des=SLBNA,SLBNB

# of Cores 2 (Liczba rdzeni 2)
# of Threads 4 (liczba wątków 4)
Markus1985
Ale Alien VS Predator chodzi bez zacięcia :-D
zszalbot
Wprawdzie już o to pytałem, ale chętnie poznałbym opinie właścicieli R780 (z i5 na pokładzie) na temat kultury pracy tego urządzenia. Jaki jest hałas po kilku godzinach pracy? Na ile różny jest hałas przy poszczególnych poziomach zasilania (o ile dobrze pamiętam producent domyślnie wbudował 3 schematy zasilania)? Wiem, że nie otrzymam danych podobnych do tych, które przedstawiają recenzenci (czyli hałasu mierzonego liczbą decybeli), ale mimo wszystko liczę na wasze opinie i z góry za nie dziękuję!

ZS
ludwikk
Witam interesuje mnie zakup tego laptopa i moja pytanie zupełnie z czystej ciekawości a być może sam się o tym przekonam czy na tym samsungu będzie można zagrać w A.R.M.A 2 przy przyjemnych dla oka detalach. Z góry dzięki za odpowiedź.
zszalbot
Jeśli ktoś szuka R780, to polecam aktualną promocję Vobisa. 200 zł taniej niż w Euro plus zew. dysk w prezencie!
http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_1..._2_5_500gb.aspx
matteusz
QUOTE(Zbigniew Szalbot @ 5-03-2010, 16:05) *
Jeśli ktoś szuka R780, to polecam aktualną promocję Vobisa. 200 zł taniej niż w Euro plus zew. dysk w prezencie!
http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_1..._2_5_500gb.aspx

Kurcze, super oferta:)
Akurat pasuje do mojej ceny i wszystko...żeby jeszcze przetrwała do końca marca, bo pod koniec tego miesiąca chyba kupuję....:smile.gif
yoruus
Oferta Vobisa bardzo dobra bo objęta także kredytem 0%, wprawdzie tylko bodajże na 10 miesięcy.
zszalbot
Mam pytanie o funkcję sleep and charge. Czy ona umożliwia ładowanie baterii telefonu komórkowego po podłączeniu przez zasilające gniazdo USB w tym modelu?
truszcz
Oferta w Vobis dotyczy nieco słabszego procesora M430 (w ofercie Euro jest M520).

Gniazdo sleep and charge wg opisu powinno dawać zasilanie (5V) nawet wtedy, gdy notebook jest wyłączony (i niepodpięty do zasilania). Należy to skonfigurować (domyślnie jest ta opcja wyłączona, być może ze względu na oszczędność energii). Inna sprawa, że nie każde urządzenie (komórkę?) można dobrze naładować przez to złącze (tu jest tylko 5V a może i nie, jeśli bateria notebooka słaba), nie wspominając o efektywności energetycznej (bardziej "zielone" powinno być jednak ładowanie ładowarką przeznaczoną specjalnie dla komórki).
aleq
juz od 2 tygodni sledze ceny, parametry kilku komputerów i raczej wezmę tego R780 wersje JSO2PL z Vobisu z extra dyskiem twardym

interesowaly mnie inne modele np.

ACER 7740 / i5-430 / hd5650 / 500 gb/ 4gb / no-OS ~3050 zł

PB LJ75 / i5-430 / hd5650 / 500 gb / 4 gb /W7HP 64bity!!!! 3199 zł

(zastanawia mnie czemu tak szybko znikl z Vobis? malo sztuk czy az tak duze powodzenie sprzedazy)

co myslicie kupowac? czy poczekac ? moze cenka znowu spadnie w Vobisie...

czy za max 3500 dostane cos konkretnego o tych samych lub podonych parametrach?

DZIEKI

briksik
czy podłączałeś lapka pod tv fullhd hdmi-hdmi jeśli tak to czy obraz na tv w roz 1920/1080p 60hz był na całym ekranie, może to głupie pytanie ale ja mam problem z acerem 7740p i jeszcze mogę go oddać i wymienić na tego samsunga
damien
Niema sensu raczej oddawać jesli to uważasz za jedyna wadę tego modelu, bo pewnie się okaże, że to tylko kwestia dopasowania obrazu do telewizora z poziomu sterowników. Ja tak miałem w moim acerze z kartą graficzną Ati i nie doszedłem do tego zanim odsprzedałem go z powodu głośnej pracy jak dla mnie, a następnie podłączając komputer stacjonarny ze zintegrowaną kartą Ati HD 4200 również obraz przez port HDMI miał tą sama przypadłość tj. brak wypełnienia ekranu telewizora w 100%. Tym razem szczęściem szybciej trafiłem na odpowiednią opcję w sterownikach. Chociaż zupełnie przypadkowo, bo już myślałem, że po prostu mój TV nie współpracuje dobrze z laptopami itd.

Jeśli również masz Ati w tym acerze to po podłączeniu przez HDMI do telewizora wejdź wtedy w ati catalyst center i szukaj tam opcji dopasowywania do ekranu. Jak Nvidie to pewnie również w sterownikach znajdziesz taka opcję.
briksik
no dobra a czy podłączałeś swojego samsunga do tv i jak z obrazem bo może rzeczywiście wymienię bo coś w opcjach nic nie znajduję a ważna dla mnie jest współpraca z tv
damien
Może w wersjach catalyst dołączanych do laptopów nie ma tej funkcji, bo to są starsze wersje sterowników, być może dlatego w laptopie nie znalazłem takiej opcji, bo na komputerze mam jedne z nowszych dla zintegrowanego radeona 4200. Tak na marginesie aktualnie nie posiadam żadnego laptopa, dopiero niedługo będe kupował ale teraz się nie spieszę aby znowu jakiejś "suszarki" nie kupić smile.gif

A w opcjach dostosowywania do ekranu szukaj koniecznie dopiero po podłączeniu do telewizora, większość sterowników do czegokolwiek uaktywnia niektóre opcje dopiero jak się podłączy do sprzętu, który z takiej opcji korzysta lub jej wymaga. Na komputerze klikam prawym przyciskiem myszy na pulpicie wybieram catalyst center, a następnie szukaj tej opcji (to będzie pewnie suwak) w display manager, dispaly panel albo display options teraz nie powiem dokładnie, bo nie pamiętam. Teraz się ta opcja nie wyświetla, a dopiero jak podłącze komputer do telewizora. Już wiele razy podłączałem więc to jest pewne przynajmniej u mnie. W każdym razie jak raz ustawiłem dla danego telewizora to później już nie musiałem dlatego teraz nie pamiętam gdzie dokładnie pokazuje się ta opcja.

Z tak błachego powodu nie ma co zmieniać laptopa odrazu jeśli nic innego Ci nie przeszkadza czy nie uważasz za wadę.
Kontrast
Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć ile płyt DVD tworzy program recovery i jak zrobić te płyty. Otworzyłem Samsung Recovery Solution > Oprogramowanie systemowe i utworzyła się jedna płyta. Sprzedawca mi powiedział, że będą dwie. Jedna z oprogramowaniem, druga ze sterownikami. Czy coś zrobiłem nie tak? I drugie pytanie. Jak zmienić ustawienia, aby bateria ładowała się do 80 procent? Dzięki za odpowiedzi.
tom27
BATERIA ŁADOWANA DO 80%:Start wpisz batterylifeextender otworz ten programik i tam jest opcja ladowania do 80 %.
grzymek
QUOTE(Kontrast @ 21-03-2010, 18:46) *
Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć ile płyt DVD tworzy program recovery i jak zrobić te płyty. Otworzyłem Samsung Recovery Solution > Oprogramowanie systemowe i utworzyła się jedna płyta. Sprzedawca mi powiedział, że będą dwie. Jedna z oprogramowaniem, druga ze sterownikami. Czy coś zrobiłem nie tak? I drugie pytanie. Jak zmienić ustawienia, aby bateria ładowała się do 80 procent? Dzięki za odpowiedzi.

Program User Guide strona 98 tam jest opisane.Kopia zapasowa stanu początkowego.
Kontrast

Dzięki. Tak zrobiłem i wyszła jedna płyta. To znaczy, że Pan sprzedawca jest źle poinformowany.
rohlik
QUOTE(briksik @ 17-03-2010, 23:56) *
czy podłączałeś lapka pod tv fullhd hdmi-hdmi jeśli tak to czy obraz na tv w roz 1920/1080p 60hz był na całym ekranie

Jakbyś dalej był zainteresowany - podłączałem - obraz jest w porządku, w pełni wypełnia powierzchnię ekranu przy założeniu, że na TV jest ustawienie "pixel w pixel". Ja mam na swoim TV od Sharpa domyślnie ustawiane 50Hz po podłączeniu hdmi do laptopa, ale w opcjach karty graficznej raz zmieniłem na 60Hz i też chodziło - nie testowałem tego specjalnie, bo akurat nie miało to dla mnie większego znaczenia.

Jak macie pytania o szczegóły to napiszcie, mam tego lapka w wersji z Euro.
kerimek
Próbował ktoś może zainstalować win7 64bit? W vobisie od sprzedawcy usłyszałem że jest taka opcja i pasuje kod z obudowy. Również w jednej z recenzji ( http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_1...zakl=3#zakladki )jest to opisane. Jednak chciałbym to potwierdzić w bardziej wiarygodnym źródle.
dedoha
Tak, możesz na swoim kluczu zainstalować wersję 64-bitową, ale musisz sobie sam ją skombinować skądś smile.gif
Teopl
Ja mam juz zainstalowaną Winde 7 64 i wszystko działa smile.gif

A ja mam problem bo są nowe sterowniki do GT 330M na stronie producenta(LINK) i nie chcą działać nie wiem czemu ktoś wie o co chodzi ??
Barol
Musisz sciagnac zmodyfikowany .inf z www.laptopvideo2go.com z forum i podmienic z orginalnym. Ja smigam na 197.16 juz, roznica jest spora.
Kontrast
Dzisiaj w ofercie Komputronika zauważyłem, że R780 ukazał się z systemem w wersji 64 bitowej. Czuję się troszkę oszukany. Dlaczego producent do tej pory instalował wersję 32 bit? Cena obu komputerów w tej samej konfiguracji jet identyczna. Co, Samsung osiągnął przez dotychczasowy brak możliwości wyboru i czy będzie możliwa zmiana już posiadanego systemu?
Morgan
QUOTE(Barol @ 30-03-2010, 16:14) *
... Ja smigam na 197.16 juz, roznica jest spora.

tzn jaka bo ja czytam wszędzie i rożnie piszą raz ze temp niższa raz wyższa o 10C, fakt podobno szybsze około 5-10fps w nowych grach ale benchmarki tego nie pokazują. Lecz gdybyś mógł zrobić w 3dmarku test byłbym wdzięczny.

QUOTE(Kontrast @ 30-03-2010, 19:44) *
Dzisiaj w ofercie Komputronika zauważyłem, że R780 ukazał się z systemem w wersji 64 bitowej. Czuję się troszkę oszukany. Dlaczego producent do tej pory instalował wersję 32 bit? Cena obu komputerów w tej samej konfiguracji jet identyczna. Co, Samsung osiągnął przez dotychczasowy brak możliwości wyboru i czy będzie możliwa zmiana już posiadanego systemu?

ściągnij z netu (klucz będzie pasował) lub dzwoń do M$ zapłacisz ewentualnie za przesyłkę.

Barol
QUOTE(Morgan @ 30-03-2010, 20:16) *
tzn jaka bo ja czytam wszędzie i rożnie piszą raz ze temp niższa raz wyższa o 10C, fakt podobno szybsze około 5-10fps w nowych grach ale benchmarki tego nie pokazują. Lecz gdybyś mógł zrobić w 3dmarku test byłbym wdzięczny.

Temperatury sa identyczne jak na orginalnych sterownikach. A oceniam po fpsach w grach, w benchmarku jest ok 100 pkt nizej ale wazniejsze jest dla mnie te 10 fps wiecej w gierkach, bo jest to bardzo widoczne.
rohlik
QUOTE(Morgan @ 30-03-2010, 21:16) *
dzwoń do M$ zapłacisz ewentualnie za przesyłkę.

raczej odeślą do Samsunga tak jak w przypadku Acera - kiedyś na infolinii M$ usłyszałem, że gwarantem całości zakupu włącznie z systemem jest producent sprzętu, a na infolinii Acera usłyszałem 160 zł za DVD + ok. 2 tygodnie czekania ... porażka
kerimek
Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale może ktoś z użytkowników będzie znał rozwiązanie problemu. Kupiłem samsunga R780, uruchomiłem, podzieliłem na 2 partycje dysk no i zrobiłem kopię za pomocą recovery. W zarządzanie komputerem/magazyn widziałem 4 partycje (15gb (chyba z obrazem), system, c, d), wszystkie były oznaczone jako partycja podstawowa. Następnie za pomocą zarządzania dyskami w windowsie podzieliłem d na dwie partycje. Jednak wszystkie partycje oprócz tej 15gb są widoczne w zarządzaniu dyskami jako wolumin prosty. Nie mogę teraz za pomocą recovery przywrócić stanu 'zerowego', również za pomocą ghosta nie mogę wybrać na którą partycję przywrócić wcześniej zrobiony w ghoscie obraz. Co należy w tej sytuacji zrobić aby nie stracić obrazu?
Dodam że przy próbie przywrócenia za pomocą recovery pojawia się że nie można zlaleźć x:\winclon\manager1.exe
ancient
pozwolę sobie dodać screen przedstawiający wydajność układu chłodzącego z i5-520m i GT330m (czyli model jaki był tutaj testowany)
(25 minut Orthosem z ustawieniem Small FFT i priorytetem 8, a wcześniej z 20 minut testów Orthosa z innymi ustawieniami, z różnymi priorytetami, w tle (przez 45 minut) chodził Furmark)

rohlik
QUOTE(kerimek @ 2-04-2010, 14:25) *
Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale może ktoś z użytkowników będzie znał rozwiązanie problemu. Kupiłem samsunga R780, uruchomiłem, podzieliłem na 2 partycje dysk no i zrobiłem kopię za pomocą recovery. W zarządzanie komputerem/magazyn widziałem 4 partycje (15gb (chyba z obrazem), system, c, d), wszystkie były oznaczone jako partycja podstawowa. Następnie za pomocą zarządzania dyskami w windowsie podzieliłem d na dwie partycje. Jednak wszystkie partycje oprócz tej 15gb są widoczne w zarządzaniu dyskami jako wolumin prosty. Nie mogę teraz za pomocą recovery przywrócić stanu 'zerowego', również za pomocą ghosta nie mogę wybrać na którą partycję przywrócić wcześniej zrobiony w ghoscie obraz. Co należy w tej sytuacji zrobić aby nie stracić obrazu?
Dodam że przy próbie przywrócenia za pomocą recovery pojawia się że nie można zlaleźć x:\winclon\manager1.exe

Po pierwsze - problemem (w Twoim przypadku) jest to, że oprogramowanie do przywracania dostarczone z laptopem dedykowane jest dla tzw. przeciętnego użytkownika, a co za tym idzie - nie przewiduje ono sytuacji, że użytkownik będzie grzebał przy partycjach i teraz po prostu głupieje widząc 1 nadmiarową partycję. Niestety wiąże się to także pośrednio z oprogramowaniem takim jak Norton Ghost. Dlatego spróbować można przywrócić oryginalne partycje tak jak były i sprawdzić czy możliwe jest przywrócenie partycji z systemem.

Po drugie - zakładam, że skoro zrobiłeś 5 partycję to tak naprawdę nie zrobiłeś 5 partycji podstawowej tylko przekształciłeś 4 partycję podstawową ("D:") w partycję rozszerzoną a na niej dalej robiłeś woluminy logiczne (związane jest to z tym, że dla kompatybilności wstecz liczba partycji podstawowych jest ograniczona do 4, lub do 3 + 1 partycja rozszerzona - tak w wielkim skrócie) - tu znowu jest ten sam problem co powyżej - niekompatybilność oprogramowania z użytkownikiem zmieniającym ustawienia... Jeśli jednak jakimś cudem udało Ci się zrobić 5 partycję podstawową to wydaje mi się, że tu może tkwić problem + rozwiązanie to co wyżej

Po trzecie - w odpowiedzi na Twoje pierwsze zdanie - problem tego typu to nie jest problem konkretnej marki czy modelu laptopa. Osobiście miałem do czynienia z Asusami, Acerem i teraz także Samsungiem, i widzę że pomimo stosowania innego oprogramowania dostarczonego przez producenta na każdym z laptopów jest dokładnie taka sama sytuacja - oprogramowanie pre-instalowane głupieje po zmianach w partycjonowaniu dysku.

Po czwarte - w przypadku zarządzania partycjami dysku twardego narzędziami działającymi pod systemem Windows lub pochodnymi, występuje problem z niedokładnym opisaniem partycji dysku twardego literami typu "A:", "B:", "C:" itd... co z jednej strony jest łatwiejsze do zrozumienia dla przeciętnego użytkownika, ale z drugiej strony jest przyczyną takich właśnie problemów jak Twój gdzie nie wiesz która partycja którą jest w rzeczywistości (zwróć uwagę na to, że możesz zamienić litery partycji na inne np początkową C: z zainstalowanym systemem na D: i zamienić pierwotnie pustej partycji D: literę na C: i tak to faktycznie będzie widoczne później w eksploratorze - pusta partycja C: i system na D: mimo iż fizycznie na dysku to właśnie ta z systemem jest pierwsza).
W tym przypadku powinieneś zapamiętać jakie są wielkości poszczególnych partycji i wtedy kombinować z partycjami LUB zmienić oprogramowanie, którym robisz obraz z działającego na windowsowskim stylu nazywania partycji na inny np linuksowy gdzie masz na sztywno napisane, że partycja fizycznie będąca jako pierwsza to sda1 i później wiedząc która partycja pod windowsem to która partycja pod linuksem jesteś w stanie rozwiązać takie problemy.
Paradoksalnie dla przeciętnego użytkownika Windowsów - rzeczywista struktura partycji w systemach Windows jest opisywana w sposób bardzo podobny do linuksowego, tylko jest bardzo dobrze ukryta przed oczami takiego użytkownika (raz udało mi się za pomocą windowsowskiego wiersza poleceń, niestety nie pamiętam jakim poleceniem, odnaleźć rzeczywistą strukturę gdzie sprzęt był opisywany w stylu \Coś\JakaśKategoria\JakaśNazwaSprzętu\CośTamDalej\IdentyfikatorPierwszejPartycji - nie pamiętam dokładnie co było napisane, ale sposób w jaki to wyglądało był dla mnie uderzająco podobny do linuksowego sposobu opisywania partycji)

Osobiście polecam metodę z linuksem opisaną powyżej - wystarczy, że najpierw zapamiętasz pod windowsem jak wygląda windowsowskie nazewnictwo partycji i ich wielkość, co mniej więcej znajduje się na poszczególnych partycjach (które jesteś w stanie sprawdzić), wyłączyć system (zamykając go - nie przez reset stan wstrzymania czy hibernację), a potem uruchomić ponownie poprzez LiveUSB jakąś dystrybucję linuksa np Ubuntu i za pomocą Gparded'a (narzędzie partycjonowania dostępne jest z menu głównego - coś podobnego do startu w windowsach) zobaczyć jak nazywane są poszczególne partycje (jeżeli zamknąłeś systemowo komputer i nie ma na dysku błędów to powinieneś być w stanie zobaczyć zawartość większości partycji w tym także 15 gigabajtowej partycji RECOVERY). Dalej gdy wiesz już jak partycje się nazywają to możesz zająć się robieniem lub przywracaniem partycji za pomocą LiveUSB CloneZilla. W przypadku CloneZilli sprawa jest dość prosta pomimo archaicznego wyglądu - cała operacja przywrócenia lub utworzenia partycji sprowadza się do kilkunastu naciśnięć strzałek, spacji i klawisza ENTER (i wpisania nazwy obrazu partycji gdy go robisz), pod warunkiem że masz przygotowane miejsce na obraz robiony lub masz go przygotowanego do przywrócenia. Na stronie CloneZilli jest video pokazujące jak tego programu używać.

Metodę tą polecam dlatego, że do tej pory jest to jedyna metoda, która zadziałała w każdym przypadku, na każdym komputerze na którym go używałem, podczas gdy z innymi programami były różne problemy (między innymi Twój). Dodatkowo zaletą tego programu jest możliwość zrobienia obrazu, który można nagrać na płytę, a potem nawet na kompie z pustym dyskiem twardym, przywrócić z niej działający system przy minimalnych czynnościach (o ile się nie mylę to jest możliwe zrobienie też obrazu przywracanego z pendrive tak jak z płyty). I co najważniejsze - nie ma z Clonezillą takich problemów jakie są na pre-instalowanym sofcie ze zmianami w ilości, wielkości czy rozmieszczeniu partycji. Możesz mieć tyle partycji ile chcesz (w ramach technicznych możliwości). Jedynym mankamentem jest to, że partycja przywracana będzie miała taką pojemność jaką miała oryginalnie więc jeśli przywrócisz ją na partycję większą to potem trzeba będzie ją Gparted'em rozszerzać (najpierw do rozmiaru oryginalnego obrazu zmniejszyć, a potem rozszerzyć do wypełnienia pierwotnego rozmiaru partycji większej) - nie sprawdzałem co się dzieje jak wrzuci się większy obraz na mniejsza partycję i czy w ogóle jest to możliwe.

Jest jeszcze jeden ważny problem związany z partycją RECOVERY - zgodnie z tym co mi powiedział facet z infolinii samsunga - w momencie przywracania systemu z partycji RECOVERY nie następuje całkowite przywracanie całej zawartości partycji a jedynie jest ona czyszczona o to czego nie ma na partycji przywracania i kopiowane z niej to czego nie było na czyszczonej. Jeśli jest to prawda to jest to wg mnie kiepskie rozwiązanie, ale i tak nie ma to dla mnie większego znaczenia bo używam Clonezilli do przywracania partycji, Gparteda do każdej poważniejszej zmiany w partycjonowaniu, a Windowsa do wszystkiego innego na codzień.

Jeżeli wpadniesz na inne rozwiązanie poza złączeniem partycji D: i E:, które widzę że już sprawdziłeś to napisz - chętnie poczytam.
kerimek
Zabawę z partycjami na razie zakończyłem i szybko raczej do niej nie wrócę - brak czasu i komp jest potrzebny.
Co do narzędzia jakiego użyłem do podzielenia partycji (z windowsa) to uznałem że nim stosunkowo najmniej namieszam i że to właśnie jest narzędzie którym przeciętny użytkownik się posłuży. Niestety myliłem sięwink.gif Jak już sobie wtedy namieszałem, próbowałem jeszcze gparted-efekt podobny ale nie wiem czy jeszcze nie miałem coś namieszane z partycjami. Później uradowany z 'sukcesu' i z potrzeby używania kompa przestałem się bawić w tworzenie partycji, więc na razie raczej nic nie napiszę odnośnie innych rozwiązań.
mastafu
Witam kolegów,

Czy ktoś z was spotkał się z problemem braku możliwości zmiany jasności ekran?
Kupiłem dzisiaj R780 niestety 32bity co zaskutkowało tym, że zainstalowałem 64bit oema i instalowałem wszystkie sterowniki i soft sam.
Soft odpowiedzialny tj. easy display jest zainstalowany. Po naciśnięciu Fn+góra albo dół, pokazuje się ikona ale paski się nie przesuwają.
Nie miałem okazji sprawdzić jak jest w preinstalowanej wersji 32bit bo odrazu zabrałem się za swoją 64bit.

Domyślam się ze to kwestia sterowników/softu, poniważ w biose jest ok, ustawianie janości ekranu działa.

Może ktoś się już z tym spotkał i oświeci mnie bo spędziłem dzisiaj parę godzin i nic...

Soft jest w najnowszej wersji 3.0.3.11
Ja9
QUOTE(mastafu @ 26-04-2010, 23:43) *
Witam kolegów,

Czy ktoś z was spotkał się z problemem braku możliwości zmiany jasności ekran?
Kupiłem dzisiaj R780 niestety 32bity co zaskutkowało tym, że zainstalowałem 64bit oema i instalowałem wszystkie sterowniki i soft sam.
Soft odpowiedzialny tj. easy display jest zainstalowany. Po naciśnięciu Fn+góra albo dół, pokazuje się ikona ale paski się nie przesuwają.
Nie miałem okazji sprawdzić jak jest w preinstalowanej wersji 32bit bo odrazu zabrałem się za swoją 64bit.

Domyślam się ze to kwestia sterowników/softu, poniważ w biose jest ok, ustawianie janości ekranu działa.

Może ktoś się już z tym spotkał i oświeci mnie bo spędziłem dzisiaj parę godzin i nic...

Soft jest w najnowszej wersji 3.0.3.11

Sam też instalowałem wszystkie sterowniki po zmianie systemu na win7 ultimate 64 i mi wszystko działą więc wniosek z tego taki że nie wszystkie sterowniki ze strony zainstalowałeś. Nie wiem dokłądnie któy jest odpowiedzialny za klawisze funkcyjne ale przejrzyj co zainstalowałeś a co nie i możę to jest włąsnie rozwiążanie.
Przypuszczam - choć nie dam głowy sobie obciąć - ze nalezy zainstalować ms hotfix common?
ancient
mastafu
Masz problem, bo sterownik do karty grafiki zainstalowałeś prawdopodobnie poprzez Windowsowy menadżer zadań (albo Win7 sam się 'obsłużył' i zrobił to za Ciebie)...
oczywiście, nie ma żadnego problemu by znów te przyciski działały -> ściągnij sterowniki ze strony Samsunga albo 197.16 wydane przez nVidia... przy sterownikach od nV będziesz musiał podmienić plik nvsm.inf (albo nvac.inf, więcej info na forum laptopvideo2go lub ww temacie o 580 na nhl.pl)
alternatywna instrukcja, też działa

edit!
jak się okazuje... możemy użyć i nowych sterowników... niestety znów trzeba babrać się z plikami...
mastafu
Bravo dla tego Pana smile.gif
Pierwszy raz się spotkałem z takim przypadkiem, dlatego nie brałem go pod uwagę. Dzięki za wskazówkę, której szukałem. Wszystko działa OK.

QUOTE(ancient @ 27-04-2010, 1:09) *
mastafu
Masz problem, bo sterownik do karty grafiki zainstalowałeś prawdopodobnie poprzez Windowsowy menadżer zadań (albo Win7 sam się 'obsłużył' i zrobił to za Ciebie)...
oczywiście, nie ma żadnego problemu by znów te przyciski działały -> ściągnij sterowniki ze strony Samsunga albo 197.16 wydane przez nVidia... przy sterownikach od nV będziesz musiał podmienić plik nvsm.inf (albo nvac.inf, więcej info na forum laptopvideo2go lub ww temacie o 580 na nhl.pl)
alternatywna instrukcja, też działa

edit!
jak się okazuje... możemy użyć i nowych sterowników... niestety znów trzeba babrać się z plikami...

Bungo
Witam,

Od ok. dwóch miesięcy jestem posiadaczem Samsunga R780 JS03 i od momentu przejścia na Win7 x64 Home Premium poszukuję odpowiedzi na pytanie: czym spowodowana jest różnica w wydajności pamięci w teście Windowsa 32-bitowego: 7,2 i 64-bitowego: 5,9?
Czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem?

Kliknij aby zobaczyć załącznik Kliknij aby zobaczyć załącznik
conti
już jestem prawie zdecydowany na zakup tego laptopa w promocji w euro-agd ale ma jedno pytanie bo sprzedawca nie potrafił mi odpowiedzieć czy po podłączeniu do TV Full HD na ekranie TV będę mógł uzyskać obraz w 1920x1080 oczywiście LCD laptopa powinien się w tym momencie wyłączyć. Tak mam teraz w starym laptopie, że jeśli na TV mam obraz w rozdzielczości matrycy laptopa to obraz jest tu i tu a jak w rozdzielczości HD TV to tylko na telewizorze.
ancient
W laptopie możesz ustawić tryb klonowania, dual-view albo przełączyć tylko na matrycę w notebooku, albo przełączyć na zewnętrzny ekran - do wyboru do koloru
Sprawdzałem na tv fullhd i obraz był w 1920x1080.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.