Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: Przerywający dźwięk przez HDMI w Sony Vaio EB3S1E
Forum Notebookcheck.pl > Problemy > Problemy sprzętowe
Mastodon
Vaio EB3S1E kupiłem w zeszłym tygodniu. W sumie jestem zadowolony, ale jest jeden poważny problem.

Przy podłączeniu do telewizora przez HDMI występują takie dziwne przerwy w dźwięku co kilka sekund podczas oglądania filmów, ale gdy gram w jakąś grę, nic takiego nie występuje. Przy słuchaniu muzyki zdarza się to tylko w momencie kiedy komputer jest nieco mocniej obciążony (jeżeli otwarcie nowej karty w Chrome można nazwać obciążeniem).

I teraz tak, zauważyłem, że w momencie podłączenia kabla HDMI dźwięk idzie przed urządzenie ATI HDMI audio driver (czy jakoś tak), więc nie przez podstawową kartę dźwiękową. Zastanawiałem się czy to może być problem sterownika Radeona czy może chodzi o chipset, czyli również podstawową kartę dźwiękową.

Wydaje mi się, że problem może być w chipsecie i jego zintegrowanej karcie graficznej, bo najprawdopodobniej z niego idzie sygnał video podczas filmów. Myślę, że tak jest dlatego, że problem nie występuje podczas grania, kiedy za grafikę odpowiada Radeon.

Przeczesałem już trochę internet i znalazłem kilka podobnych problemów, ale nie znalazłem jego rozwiązania. Czy ktoś mądry może się wypowiedzieć? Czy dobrze kombinuję z tym chipsetem? Zaznaczam że sterowniki są aktualne, przynajmniej Vaio Update tak twierdzi wink.gif

Ostatecznie jeżeli nikt dzisiaj mi nie odpowie, będę dzwonił na serwis Sony, bo podobno dość dobrze działają.

I jeszcze 2 mniejsze dodatkowe pytanka, trochę związane z tematem, więc nie zakładam nowego wątku:

- czy można jakoś skonfigurować kompa w taki sposób, żeby przy podłączaniu HDMI automatycznie zmieniał rozdzielczość ekaranu na inną, a po odłączeniu HDMI znowu zmieniał na natywną matrycy?

- co zrobić żeby windows nie nadpisywał ustawień kolorów radeona? Kiedy wejdę w CCC ustawiam korekcję gamma na niższą, bo pulpit jest taki bladziutki. Działą chwilę normalnie, ale po restarcie systemu, czy po obudzeniu go z drzemki, znowu wszystko jest blade. Musze wtedy wejść w CCC i tam gamma jest dobrze ustawiona, ale muszę wcisnąć przycisk "PRZYWRÓĆ USTAWIENIA CATALYST" i znowu kolorki są OK. Czy nie da się tego jakoś ustawić? To jest jakiś konflikt windows - catalyst prawdopodobnie.
Ivory
Witam, mam ten sam problem z muzyką przez HDMI podczas odgrywania filmów, oraz nawet mp3z np. z winampa. Co ciekawe jak puszczę płytę dvd to nie przerywa oraz gry takie jakie Mafia II działają w pełnej zgodzie z dźwiękiem...

Czy ktoś wie co zrobić żeby nie przerywało dźwięku przy oglądaniu avi przez HDMI?

Dzięki z góry za info.
Mastodon
Witam.
Nie zaglądałem tu jakiś czas, bo już straciłem nadzieję.

Ivory, sam instalowałeś system, czy może masz ten preinstalowany przez SONY? Jeżeli tak, to czy usuwałeś jakieś oprogramowanie?

Ja mam ten preinstalowany przez SONY i odinstalowałem kilka programików, które nie były mi potrzebne. Ale nic poza tym. Mi również DVD i gry działają bez problemów.

Pisałem i dzwoniłem z tym tematem to serwisu SONY VAIO, ale nie potrafią mi pomóc.
rupert84
Witam,
Mam ten sam problem. Przy podłączaniu kompa przez HDMI do televizora przy odtwarzaniu filmów obraz idzie normalni, natomiast dźwięk przerywa. Próbowałem na 3 różnych kablach , objawy takie same co kilka sekund przerwanie na ok sekundę. Strasznie denerwujące. Czy ktoś może rozwiązał już ten problem ??
Mastodon
Ivory i Rupert, czy możecie napisać jaki macie model lapka i czy macie preinstalowany system? Ewentualnie jakich kodeków używacie do divx'a?

Byłoby naprawdę miło gdyby ktoś ze stałych bywalców wypowiedział się na ten temat, bo być może jest to walka z wiatrakami? Przeryłem internet polsko- i angielskojęzyczny i nic nie mogłem znaleźć na ten temat. Nie chcę żeby ktoś zrozumiał mnie źle, bo nie marudzę, ale spodziewałem się jakiejś pomocy na największym forum o laptopach w Polsce smile.gif

Ja nadal walczę, dzisiaj wisiałem na telefonie i molestowałem serwis VAIO.

Dzisiaj wieczorem będę przeinstalowywał system do fabrycznego i zobaczę czy coś to zmieni. Nie sądzę żeby to coś dało, ale to jedyna rzecz jaką podpowiedzieli mi 'fachowcy' z serwisu.

Fakt jest taki, że owszem, odinstalowałem kilka(naście) programów których nie potrzebuję (jedyne 5 GB z dysku twardego), między innymi jakieś tam media center marki Sony i być może tam były jakieś sterowniki, kodeki czy inne dziadostwo.
Mastodon
Pozwolę sobie na BUMPa.

Reinstalka nic nie dała. Nadal jest ten sam problem, więc na bank nie jest to wina braku jakiegoś fabrycznego oprogramowania.

Nastąpił jednak pewien przełom, tzn. przypadkiem puściłem obraz na raz przez monitor laptopa i telewizor i o dziwo - działa wszystko OK! Wcześniej zawsze ustawiałem, że obraz był tylko na TV i było to przerywanie. Niewiele mnie to urządza, ale przynajmniej coś tam więcej wiem.
Ivory
Witajcie,
moj komp to EB 3M 1E

Mam system preinstalowany i w zasadzie nie zmieniany poza odinstalowaniem kilku niepotrzebnych programow od sony. Potwierdzam to napisał przedmówca, że jak zrobię wyświetlenie ekranu zarówno na laptopie i na TV to dźwięk nie przerywa smile.gif Nie mam żadnych kodaków instalowanych, bo wszystko oglądam na vlc, który ma je wbudowane.

Dobre choć to, zamknę pokrywę w laptopie i mogę działać tylko na tv. Ale swoją drogą ten błąd powinien już przez sony być naprawiony smile.gif

Pozdrowienia

Mastodon
Hej Ivory, ale jak zamkniesz pokrywę laptopa to już ci nie przerywa dźwięk? Jak masz poustawiane w takim razie opcje zasilania?
rupert84
Witam,
Odnośnie pytania do modelu lapka to ja mam VPCEB2Z1E/BQ , system preinstalowany. Powyrzucałem też kilka zbędnych programów od VAIO i generalnie to nie powinno być przyczyną. Co do kodeków mam zainstalowany K-Lite Codec Pack 6.6.6. player - best player.

też przeszukałem mase stron żeby uzyskać pomoc , generalnie odpowiedzi nie znalazłem.

philip_o
Witam

Ja jakiś czas temu też walczyłem z tym problemem :/ Kontakt z serwisem nie dał żadnych efektów... standardowe głupie gadki: przeinstaluj system... bla bla bla.

Metodą prób i błędów zauważyłem ze po podłączeniu się do TV po HDMI dźwięk w AVI'cach przestaje przerywać jeżeli w tle puszczę inne źródło obrazu i dźwięku. Po prostu odpalam w przeglądarce np. youtuba, pałzuje, sciągam do paska i odpalam film. Wiem że brzmi to idiotycznie i nie wiem o co "come one" ale działa zawsze !!!!!!!!

Pozdrawiam
marek_m
Witajcie.

Kupiłem tego laptopa 3 dni temu i do wczoraj, kiedy podłączyłem go przez HDMI do TV nie było problemów. Tak jak piszecie co jakiś czas tnie dźwięk. Czy ktoś zna rozwiązanie problemu? Przypuszczam że to kwestia sterowników.

Dodam tylko, że sprzęt był wystawowy więc żeby mieć pewność że nikt mi nie namieszał w ustawieniach postawiłem system na nowo (kompletne recovery).

Pozdrawiam, Marek
furo
QUOTE(philip_o @ 18-12-2010, 11:02) *
Witam

Ja jakiś czas temu też walczyłem z tym problemem :/ Kontakt z serwisem nie dał żadnych efektów... standardowe głupie gadki: przeinstaluj system... bla bla bla.

Metodą prób i błędów zauważyłem ze po podłączeniu się do TV po HDMI dźwięk w AVI'cach przestaje przerywać jeżeli w tle puszczę inne źródło obrazu i dźwięku. Po prostu odpalam w przeglądarce np. youtuba, pałzuje, sciągam do paska i odpalam film. Wiem że brzmi to idiotycznie i nie wiem o co "come one" ale działa zawsze !!!!!!!!

Pozdrawiam

Jesteś mistrzem!!
Specjalnie zarejestrowałem się w tym serwisie żeby Ci odpowiedzieć!
Nie mogłem już znieść tego dźwięku i nie mogłem wcześniej znaleźć sposobu na to:( To kolejna wpadka po piszczeniu laptopa na baterii.
Ale twój sposób działa i wczoraj oglądałem pierwszy raz film bez pisków:)
Dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

crls
u mnie ten sposob nie pomaga. Podłączałem komputer do 3 różnych TV i na jednym - LG - nie przerywa, wystepuja tylko drobne trzaski. W supporcie Sony radzili mi już różne dziwne operacje ale nic nie pomaga więc sugerowali aby oddać do serwisu. Na razie komp mi jest potrzebny, ale jak bede mial troche wolnego to odsyłam do nich. Ale ciekawi mnie co zrobią jeśli nic nie zdziałają? Niby można oddać do sklepu w ramach nie zgodności towaru z umową, ale jest chyba określony okres na takie czynności.
YaroGD
QUOTE(crls @ 10-05-2011, 20:42) *
Niby można oddać do sklepu w ramach nie zgodności towaru z umową, ale jest chyba określony okres na takie czynności.

Wcale nie tak niby. Jesli byles klientem indywidualnym to masz 2 lata. Tu na 4um nhl jest caly watek poswiecony zagadnieniom prawnym - polecam goraco lekture smile.gif.
peperg
ROZWIĄZANIE PROBLEMU
W telewizorach na ekranach Samsunga (Samsungach, Sony i pewnie jeszcze kilku innych) trzeba zrobić prosty trick. Dla wejścia np. HDMI3/DVI (tak jest w moim samsungu) nadać nazwę "PC". To załatwia sprawę. Procesor telewizora wie, że to jest wejście z kompa i nie próbuje tego obrazu przetwarzać, wyostrzać ani nic. Obraz jest idealny a dźwięk nie przerywa.
Jeśli zobaczycie, że obraz nie wypełnia całego ekranu to w Catalyst Control Center (lub odpowiedniku) trzeba przesunąć pasek skalowania na 0%.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.