Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: Proszę o pomoc z laptopem
Forum Notebookcheck.pl > Problemy > Problemy sprzętowe
czekolada881
Witam mam laptopa Asus M51s, po włączeniu laptopa i oknie producenta wyskakuje czarny ekran z czerwonym logiem American Megatrends, czytałem gdzieś że może to być spowodowane zużyciem bateryjki podtrzymującej pamięć biosa ale po otwarciu tylnej klapki nie widze nigdzie owej bateryjki. Nie wiem co mam z tym zrobic. Na tym czarnym ekranie na dole pisze żeby nacisnąć F2 do SETUP albo F1 do kontynuacji otwarcia systemu i po wciśnięciu F1 normalnie się ładuje system ale jest inna data i godzina niż powinna być. Proszę o pomoc w tej sprawie.
_apsik
zeby wymienic cmos baterie w tym modelu musisz wyciagnac cala plyte glowna.tajwanczycy bardzo dobrze ja schowali niestety.
czekolada881
No właśnie zauważyłem wczoraj, ale myślisz że to będzie benkowo bateryjka?? czy może być coś jeszcze?? a wgl. dziekuje ci za odp.
duzyy
Na 98% bateria smile.gif
czekolada881
Mhm, Dziękuje wam bardzo. Wychodzi na to że najgorsze będzie to że na naj mniej 2-a dni zostane bez komputera smile.gif, ale wyjdzie na zdrowie. rolleyes.gif
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.