Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: [Windows 7 HP] "Wystąpił problem podczas uruchamiania pliku msikkm32.dll"
Forum Notebookcheck.pl > Problemy > Problemy z oprogramowaniem
Pawelec123456
Od pewnego czasu po zalogowaniu do Windowsa wyświetla mi okno RunDLL z komunikatem:

Wystąpił problem podczas uruchamiania pliku msikkm32.dll
Nie można odnaleźć określonego modułu.

Co to może oznaczać i czy może mi przeszkadzać inaczej, niż tylko wyświetlając komunikat?
Misiaczq
Google nic nie zwraca dla tego błędu:o Moze sproboj wsadzic płytke z windowsem i wcisnac Napraw;P
stream
Pobierz CCleaner, po uruchomieniu przejdź do zakładki Rejestr i kliknij Skanuj by znaleźć problemy. Potem Napraw zaznaczone problemy i spyta Cię czy chcesz utworzyć kopie kasowanych wpisów. Jak chcesz to zrób klikając Tak. Po zrobieniu kopi klikasz Napraw problemy. Skorzystaj też z dobrodziejstw zakładki Cleaner smile.gif .

Jeśli problem nadal będzie występował, wykonaj log programem OTL według tej instrukcji: http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezy...2.html#p3059741

Wyniki wrzuć na wklej.org lub wklej.to i udostępnij je tu nam na forum.

Pozdrawiam!
Pawelec123456
Nie mogę włączyć żadnego z OTL, nawet kiedy wyłączyłem antywirus. Wszystkie trzy dają komunikat:

"Exception EReadError in module OTL.exe at 00016A6B.
Error reading DiskPartitionInfo1.Active: Generic failure."

To jeszcze nic, RSIT też nie działa:

"Line 8052 (File "C:\Users\Pawel\Desktop\RSITx64.exe"):

Error: The requested action with this object has failed."

Jeżeli to jest ważne, to moja nazwa użytkownika (Pawel) nie zawiera polskich znaków.
U mnie dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy. Połowa gier wywala mnie na pulpit z komunikatem "program ### przestał działać..." - Age of Empires 1 i 2 (te dwa są naprawdę stare, więc mnie to nie zaskoczyło), ostatnio też Portal 2 (to już jest dziwne).

Moze sproboj wsadzic płytke z windowsem i wcisnac Napraw

Nie mam płytki (preinstalowany Windows...), ale utworzyłem kopię zapasową zaraz po włączeniu kompa. Sprawdzę, czy coś pomocnego na niej jest...
EDIT: Płyta robiona automatycznie Dell'owskim oprogramowaniem jest do napraw bezużyteczna.

CCleanera używam od zawsze na tym notebooku i jeszcze nigdy czegoś takiego nie było. Mam McAfee i korzystam ze Spybot S&D, poza tym sterów pilnuję raz w tygodniu DriverEasy.

Komp jest całkowicie oryginalny, hardware ma niezmienione od nowości (ma tylko 4 miesiące), system oryginalny.
Pawelec123456
Przepraszam za podwójny post, ale w trybie awaryjnym nie mam edytuj...

W awaryjnym OTL się uruchomił, okno z błędem RunDLL nie wyskoczyło.
Nie wiem, czy logi OTL z trybu awaryjnego się na coś przydadzą... Czekam na zakończenie skanowania, potem wrzucę.

OTL.txt: http://wklej.org/id/754181/
Extras.txt: http://wklej.org/id/754182/

Na pierwszy rzut niewprawnego oka:
W OTL.txt niemiła niespodzianka w liniach 265-291... Nigdy na takie strony nie wchodziłem... Czy to mogło zrobić jakieś złośliwe oprogramowanie, czy ktoś włamuje mi się do komputera?
W Extras.txt linia 283 jest niepokojąca.
stream
Najpierw odinstaluj Spybot - Search & Destroy i potem wykonaj ten skrypt uruchamiając program OTL (zapewne będziesz musiał w trybie awaryjnym).

1. Uruchom OTL.
2. Tam na dole w to pole Własne opcje skanowania / skrypt wklej
CODE
:OTL
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4:[b]64bit:[/b] - HKLM..\Run: [IntelTBRunOnce] wscript.exe //b //nologo "C:\Program Files\Intel\TurboBoost\RunTBGadgetOnce.vbs" File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-3816217614-3043214467-851908815-1002..\Run: [MSIDLL] C:\Windows\SysWOW64\rundll32.exe msikkm32.dll,DlbkirTT File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-3816217614-3043214467-851908815-1002..\Run: []  File not found
O4 - HKLM..\Run: [RoxWatchTray] C:\Program Files (x86)\Common Files\Roxio Shared\OEM\12.0\SharedCOM\RoxWatchTray12OEM.exe (Sonic Solutions)
O4 - HKLM..\Run: [Desktop Disc Tool] C:\Program Files (x86)\Roxio\OEM\Roxio Burn\RoxioBurnLauncher.exe ()

:Commands
[resethosts]
[emptyflash]
[emptytemp]

Komputer uruchomi się ponownie i wyświetli Ci się log, który wrzucisz tak jak wcześniej tutaj nam na forum. Wyrzuciłem Ci z autostartu dwa programy firmy Roxio, które dosyć znacznie spowalniają start komputera.

Wszystko powinno śmigać OK. Zaleciłem wyrzucenie Spybot - Search & Destroy bo dziś to jest już nic nie warty program. Jeśli chcesz mieć taki skaner na żądanie to polecam Malwarebytes Anti-Malware z tym że przy pierwszym uruchomieniu kliknij sobie tam że chcesz korzystać z darmowej wersji.

Pozdrawiam!

edit:
W OTL.txt niemiła niespodzianka w liniach 265-291... Nigdy na takie strony nie wchodziłem... Czy to mogło zrobić jakieś złośliwe oprogramowanie, czy ktoś włamuje mi się do komputera?
W Extras.txt linia 283 jest niepokojąca.

Ad. 1
Sprawa Spybot - Search & Destroy, który chce Cię uchronić przed tymi stronami, ale to jest poroniony pomysł - niebezpieczne strony tworzą się jak grzyby po deszczu, a szansa że trafisz na tą z tej listy jest bardzo mała.

Ad. 2
Jeden z komponentów Nero.

Pozdrawiam ponownie wink.gif

edit jeszcze raz:
Jak masz takie kwiatki z grami to wykonaj pełne skanowanie poleconym przeze mnie Malwarebytes Anti-Malware.
Pawelec123456
Log po ponownym uruchomieniu: http://wklej.org/id/754216/

Zaraz zobaczę, czy pomogło w normalnym trybie. Potem zrobię skanowanie.

EDIT: Error na starcie zniknął. Posprzątałem OTL'em i skanuję twoim softem. Zobaczymy co znajdzie.
stream
Odinstaluj jeszcze najlepiej całe to oprogramowanie Roxio. Wszystko wygląda OK. Włącz jeszcze OTL i kliknij tam u góry Sprzątanie/CleanUp.

To by było na tyle smile.gif.
Pawelec123456
AntiMalware nic nie znalazł. Poza tym już po wszystkim. Dzięki.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.