Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: Zalany laptop
Forum Notebookcheck.pl > Problemy > Problemy sprzętowe
crysis94
Tydzień temu zalałem laptopa.
Niby działa wszystko poza klawiaturą (ona ma jakby ciągle wciśnięte kilka przycisków, więc ją wyjąłem), ale zaliczyłem już 2x blue screena.
Szybko po zalaniu wyłączyłem lapka i wyjąłem baterie i go osuszyłem do góry nogami otwartego.
Jak przygotować go do odesłania na gwarancje, żeby go przyjęli, substancja była słodka, lepka i pachnąca.

Asus N53SV

Przeczytam wieczorem.

Z góry dzięki za pomoc!
nowiutki
QUOTE(crysis94 @ 11-08-2012, 9:47) *
Jak przygotować go do odesłania na gwarancje, żeby go przyjęli, substancja była słodka, lepka i pachnąca.

Nie ma szans. Pierwsze co serwis sprawdza to ślady uszkodzenia mechanicznego i zalania.
Chamelleon
Jedyne co możesz zrobić to albo podrzucić lapka do prywatnego serwisu i zapłacić za naprawę albo poszukać na YT jak rozłożyć Twojego lapka, kupić Cleansera w płynie lub jakiś inny płyn do układów drukowanych oraz płyn do czyszczenia matryc i Cleanserem wyczyścić płytę a płynem do matryc klawiaturę. Jeśli nic nie zostało popalone w lapku to za 30-40zł (koszt płynów) sam to zrobisz a jeśli uszkodzenia są już na płycie to tylko oddanie do serwisu.
crysis94
Teraz przeczytałem.
Wewnątrz laptopa nie ma zbytnio żadnych śladów zalania.
Jedynie na klawiaturze i zawiasach.
Czy wymiana klawiatury na taką kupioną na allegro narusza gwarancje?
Już go w miarę ogarnąłem, tylko ta klawiatura pachnie i jest ewidentnie uszkodzona.
Na elektronice nie widać żadnych śladów.
Nie wiem tylko, jak wygląda wnętrze głośnika, ale nie wiem, czy jego otworzenie nie narusza gwarancji.
Chamelleon
Poczytaj sobie na stronie producenta jakie są warunki gwarancji albo zadzwoń do serwisu i zapytaj. Przeważnie jest tak, że wymiana jakichkolwiek części wiąże się z utratą gwarancji ale zdarza się też tak, że producent nie ma standardowej gwarancji i możesz wymienić pewne podzespoły bez utraty gwarancji.
stream
Można również liczyć na to, że serwis nie zauważy zmienionej klawiatury smile.gif.
Chamelleon
Nie liczyłbym na to. Bardziej bym się skłaniał ku temu, że się nie przyczepią jak się dobrze tą zalana wyczyści.
stream
Klawiatura chyba nie jest przypisana do laptopa (serial number itp.).

Pozdrawiam!
misieek
Sprobuj uruchomic notebooka i popracowac bez klawiatury, moze tylko Ona jest uszkodzona.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.