Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Wydanie bez ograniczeń: Zakup laptopa - studia
Forum Notebookcheck.pl > Kupno > Kupno laptopa
ozio2
Witam,
Jestem studentem pierwszego roku na Automatyce i Robotyce. Będę miał styczność z programowaniem w C/C++, tworzeniem oprogramowania w UML. Ponadto w grę wchodzi programowanie mikrokontrolerów i modelowanie 3D, np. w Autodesk Inventor, programowanie na platformie Arduino. Wymagam mobilności i solidności, i oczywiście dobrej, przyzwoitej pracy podczas działania w mojej dziedzinie od przyszłego sprzętu. Cena gra rolę ale jest mi jak na razie ciężko się ustosunkować. System Windows 8 na starcie bardzo mile widziany. Proszę o opinię, radę i wiedzę związaną z tym tematem. Pozdrawiam =)
ozio2
Myślę, że budżet może sięgać do 3500 zł smile.gif
duzyy
Ekran FHD może i procesor i5 a najlepiej i7 i dysk SSD smile.gif
Modele? Hmm...
ozio2
Cały komplet pewnie kosztuje nieziemskie dla studenta pieniądze biggrin.gif Ale czekam na opinie i propozycje smile.gif Najlepiej w okolicach 3000 pln =)
duzyy
Acer v3 z ekranem IPS i wymiana dysku na SSD smile.gif
ozio2
Ciekawe, ciekawe smile.gif Koszt to ok. 2800 + win 8 + dysk SSD (chyba ok. 500 zł), wyjdzie troszkę ponad 3000 biggrin.gif Podoba mi się matowa matryca, aczkolwiek nie wiem czy do modellingu nie przydałaby się nieco większa. Proszę o radę i dalsze propzycje smile.gif
duzyy
Przydałby się zewnętrzny monitor...
hatchet
Jeżeli chodzi o Windowsa, to bym się na twoim miejscu dowiedział czy nie masz na uczelni darmowego oprogramowania Microsoftu.
ozio2
Pytałem dzisiaj i niestety nie ma możliwości uzyskania darmowego windowsa biggrin.gif
drwalus
QUOTE(ozio2 @ 28-10-2013, 20:30) *
Ciekawe, ciekawe smile.gif Koszt to ok. 2800 + win 8 + dysk SSD (chyba ok. 500 zł), wyjdzie troszkę ponad 3000 biggrin.gif Podoba mi się matowa matryca, aczkolwiek nie wiem czy do modellingu nie przydałaby się nieco większa. Proszę o radę i dalsze propzycje smile.gif

Może poczciwy y580? unsure.gif
W 3300 na luzie i5 FHD + 120SSD +1TB (wszystkie dyski wewnątrz). Oczywiście GTX660 i Windows 8 w zestawie,
Co prawda matryca błyszcząca 15.6 ale całkiem fajna opcja.
Jak napisał duży zawsze może pod monitor się podpiąć.
Wersja z i7 jest na razie nie osiągalna ale i5 w połączeniu z SSD radzi sobie bardzo przyzwoicie. rolleyes.gif
ozio2
Pomyślałem, że nawet jak będę pracował przy modellingu, itp. to używać będę ekranu, który podłącze do laptopa. Interesuje mnie 15,6'', 4-rdzeniowy procesor intel i7 z dobrą kartą graficzną i oczywiście windows 8 smile.gif Chyba można coś takiego znaleźć w cenie ok 3000. Proszę o pomoc wink.gif
Wodzian
y580 do takiego budżetu.
drwalus
QUOTE(ozio2 @ 30-10-2013, 17:53) *
Pomyślałem, że nawet jak będę pracował przy modellingu, itp. to używać będę ekranu, który podłącze do laptopa. Interesuje mnie 15,6'', 4-rdzeniowy procesor intel i7 z dobrą kartą graficzną i oczywiście windows 8 smile.gif Chyba można coś takiego znaleźć w cenie ok 3000. Proszę o pomoc wink.gif

Ciężko będzie. dry.gif
Jeżeli budżet z pierwszego posta jest aktualny (3500) to możesz dozbierać 200zł i pomyśleć o MSI GE60 - 15,6" lub GE70 - 17".
Za 3700 możesz dostać wersję Intel Core i7-4700MQ, NVIDIA GeForce GT 750M, 8GB RAM, dysk 500 7200/obr.

Najlepiej w budżet wkomponował by się y580 z i7 ale niestety na razie go nie uświadczysz.
umcacz
Zamiast Y580 wchodzi teraz po prostu Y510p z grafiką 755M (=660M @ 980MHz) i procesorami Haswell. Spełni wymóg mobilności bo będzie działać zintegrowana grafika (przy Y510 z SLI nie działa) i potrzyma 5-6 godzin na baterii.

Z drugiej strony dopłacając parę groszy mamy SLI 2x 750M z tym, że czas pracy na baterii lawinowo spada, a na uczelni przydałaby się dobra bateria. Cóż studia i gry nie idą w parze, ciężki wybór biggrin.gif
kaszteryzan
QUOTE(duzyy @ 28-10-2013, 20:24) *
Acer v3 z ekranem IPS i wymiana dysku na SSD smile.gif

A co myślicie o tym, dobra oferta bo sam się zastanawiam?
Acer Aspire V3-571g i5-3230M, GeForce GT 730M, 4 GB RAM, HDD 1 TB, Full HD IPS za 2348 zł
ozio2
Wybór chyba padnie na lenovo g580 i7-3632QM, 4 rdzenie,4GB ramu, GeForce 635M, 15,6" w okolicach 2700 z windows 8. Co sądzicie tym?
drwalus
QUOTE(ozio2 @ 31-10-2013, 12:00) *
Wybór chyba padnie na lenovo g580 i7-3632QM, 4 rdzenie,4GB ramu, GeForce 635M, 15,6" w okolicach 2700 z windows 8. Co sądzicie tym?

Zdecydowanie odradzam. Procesor jak najbardziej na plus jednak karta graficzna widziała lepsze czasy. Nie wykorzystasz całego potencjału procesora właśnie przez leciwą kartę graficzną. Cena kusi ale ogólnie nie warto.
Zdecydowanie lepiej prezentuje się y510, który polecił kolega wyżej.
ozio2
Y510p prezentuje się ciekawie, szczególnie matowa matryca z rozdzielczością 1920x1080. Poza tym, plasuje się na dość wysokiej pozycji wśród moblinych procków (Haswell i7), i oczywiście karta graficzna na wypasie biggrin.gif Cena 1k więcej od G580, największy mankament.
Interesuje mnie czy Lenovo G580 (w szczególności karta GF63M) poradzi sobie z AutoCADami. Jakbyś mógł dokładniej opisać problem z GF635M smile.gif
duzyy
AutoCAD to nie czasem CPU?
Pablooo88
Na studiach to przede wszystkim CPU i RAM. Projekty 3D gdzie potrzebne jest GPU to dopiero na koniec studiów zapewne albo dopiero w pracy
duzyy
A wtedy to i tak zmiana sprzętu smile.gif
ozio2
Chcę kupić coś co posłuży mi dosyć długo i poradzi sobie na studiach (i pewnie w pracy, chyba, że będzie potrzeba to po nauce kupię nowy sprzęt). G580 da radę biggrin.gif? Dorzuciłbym pewnie do tych 4gb ramu jeszcze jedną kostkę 4gb(ok. 150pln). Czekam na opinię
duzyy
Studia przetrzymać ale potem zalecam zmianę sprzętu.
Pablooo88
Pytanie jeszcze jaka praca potem - bo możesz projekty robić w 2D i nigdy Ci się nie przyda GPU mocniejsze. Na najbliższe 5 lat stawiam na CPU i RAM
ozio2
Intel i7 z 4gigowym ramem nawet spoko(+ ewentualne następne 4). Mam od ręki za 2700 z win8 smile.gif Co prawda niedługo będę brał udział w kursie z modelowania 3D w programie Autodesk. Ciekawe czy g580 się sprawdzi w tym polu, bo na tym mi zależy.
Zastanawiam się jeszcze nad tym Y510p, tylko, że to to aż 1k więcej (może przez okres studiów nie będę potrzebował wygórowanej grafiki)
ozio2
Miałem małą przygodę z G580, mianowicie po zakupie od razu zwróciłem bo produkt był wadliwy :<
Zastanawiam się teraz nad: Lenovo Z500 i7 8gb ramu 15,6"
Słyszałem wiele negatywnych opinii o "ósemce", a poza tym jestem przyzwyczajony do win 7.
Co o tym sądzicie?
duzyy
I7 i z500 - nie.
ozio2
Dlaczego nie? Coś w zamian?
duzyy
Smukły laptop i i7 ? wink.gif
ozio2
Rozumiem smile.gif No to w grę wchodzi y510p: matowa matryca 1920z1080 FullHD i7 8 gb ramu
Dosyć duży wydatek z windows 7 jest to podchodzący 4000
Trochę tańsze są modele z prockami i5 i błyszczącą matrycą (+mniejsza rozdzielczość). Mam pytanko, czy jest kolosalna różnica między tymi matrycami. Słyszałem też, że lepiej brać HD niż Fulle.
Chyba, że i5 z lepszą matrycą sprosta moim wymaganiom :>
TheSznikers
Y510p nie spełni wymagania mobilności... Tzn brak optimusa = max 2h pracy na baterii... A przy np wifi jeszcze mniej.
A pozatym pod obciążeniem to będziesz mógł sobie na obudowie jajka smażyć do śniadania.
ozio2
Najlepiej mi pasowałby model y580 z i7, lecz niestety nie ma go w sprzedaży, przynajmniej ja nie znalazłem (oprócz dwóch na allegro w dziwnych cenach przy lekkich uszkodzeniach) NO ale cóż. W taki razie jestem nabity w butelkę :v
W sumie nie jestem uparty na Lenovo, może być coś innego =)
O, znalazłem MSI CX61 2OD intel i7 - 4702MQ (4cores) 8GB ramu, dysk 120GB SSD i 750GB SATA, matowy 15,6". Ciekawa karta graficzna(GF 740M) i procek. No i win7 Home =) 3600pln
Wodzian
QUOTE(ozio2 @ 8-11-2013, 12:43) *
Rozumiem smile.gif No to w grę wchodzi y510p: matowa matryca 1920z1080 FullHD i7 8 gb ramu
Dosyć duży wydatek z windows 7 jest to podchodzący 4000
Trochę tańsze są modele z prockami i5 i błyszczącą matrycą (+mniejsza rozdzielczość). Mam pytanko, czy jest kolosalna różnica między tymi matrycami. Słyszałem też, że lepiej brać HD niż Fulle.
Chyba, że i5 z lepszą matrycą sprosta moim wymaganiom :>

Różnica między matrycami na bank jest duża, zobacz reckę y500 na głównej - jest opis matrycy full hd, taka sama jest w y510.
Co do mobilności to w y510p masz duży zasilacz i sam laptop jest dość ciężki, ale nie wydaje mi się żeby to był duży problem w jego przenoszeniu, niektórzy przesadzają albo mają problemy z kręgosłupem:-). Optimus działa tylko na wersji z jedną grafą.
ozio2
Okej, czyli y510p znowu do rozważenia smile.gif
Dzisiaj znalazłem coś godnego uwagi:
http://www.saturn.pl/warszawa-zlote-tarasy...a-19n,id-906970
Moim zdaniem wykonanie jest średnie, ale za to bebechy są super :>
Co sądzicie o tym sprzęcie?
Tomasz Cyba
QUOTE(ozio2 @ 9-11-2013, 14:07) *
ale za to bebechy są super :>

Procesor tak, ale karta grafiki z 64-bitową szyną - niezbyt.

recenzja Toshiby Satellite L50-A
ozio2
Rozumiem, dzięki za podrzucenie recenzji smile.gif
MSI też odpada. Chyba jest to wadliwy sprzęt, taką przynajmniej uzyskałem informację.
Patrzyłem Delle, szczególnie Inspiration. Podoba mi się wykończenie, jest piękne :> Nie wiem jak z kartami AMD ale chyba lepiej zakupić Nvidię GF.
Zostaje Lenovo (y510p) i Delle, chyba, że wpadnie komuś coś ciekawego do głowy, proszę się nie wstydzić.
Proszę o rychłą pomoc, ponieważ potrzebuję sprzętu dosyć szybko i dziękuję za na razie uzyskaną pomocną dłoń w szukaniu smile.gif)
ozio2
Pomocy =))
Wróciłem do rozważania MSI: (linki blokowane są)
CX61 i7-4702MQ | GT 740M | matowa 15.6" | 8GB ramu | + 128 GB SSD | Windows 8 | 4400 mAh bateria
W okolicach 3600
-----> Jak tam opinie?
Tomasz Cyba
Drogo jak na laptop z kartą grafiki z 64-bitową szyną danych.
ozio2
W takim razie Lenovo y510p i7.
-> Chyba, że włączając mniejsze koszta wezmę coś ze słabszym prockiem i5. Tylko nie wiem, czy pociągnie przy modellingu 3D, itp. (?) Wiecie chcę zgrać cwaniaka, żeby się ostro nie wykosztować i mieć dobry, i solidny sprzęt =)
ozio2
Zdecydowałem się na Lenovo y510p i7 8GB + 1920x1080 FHD matowa =)
Dzięki za udzieloną pomoc.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.