Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: Windows 10 za darmo
Forum NHL.pl > Ogólne > Dział ogólny
Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
nowiutki
http://pclab.pl/news61554.html

Duży LOL smile.gif
duzyy
Usługa? Ciekawe jakie dodatki będą płatne ekstra wink.gif
bisoner
Nastała era DLC do Windowsa. Tak jak to zrobili z grami.
Mullrof
więc warto poszukać taniej ósemki teraz...
kto wie czy tak nie zrobię.
Sparc
Tylko się nie zdziw, że z taniej pirackiej licencji kupionej na Allegro nie dasz rady zrobić aktualizacji do 10.
Mullrof
o tej wersji nie myślę ale dziękuję za zainteresowanie - chociaż cyniczne.
frankmartin
Czyli jak mam fabrycznie windows 7 lub 8 w lapku nawet jeśli skasowałem oryginalną partycję przywracania to aktualizacja do 10 powinna zadziałać?
bisoner
Jeśli nie będą poblokowane jakieś podstawowe funkcje to czemu nie aktualizować do 10? Sam pewnie tak zrobie. Kiedy niby premiera?
Mullrof
no tak, ale martwi mnie jedna rzecz.
nie będzie to oby "zainstaluj win8 a później kliknij guzik aktualizacja"? takie rozwiązanie było by szczwane bo oferowało by możliwość instalacji tej 10ątki tylko przez rok.

a ja już po doczytaniu kwiatka z dirextX12 tylko dla win10 jestem pewny, że w taką win10 na pewno się zaopatrzę. przy moim modelu to będzie obowiązek
frankmartin
Jak będzie równie dobra i bezproblemowa jak 7 to biorę bez zastanowienia.
bisoner
No a o co chodziło z tym, że darmowy przez rok? Czyli po roku wyskoczy Ci, ze licencja sie skonczyla i trzeba juz normalnie zaplacic?
Mullrof
nie nie, ja obstawiam, że będzie jak z systemami z msdnaa. możesz instalować jak jesteś studentem i korzystać z niego dożywotnio ale jeśli już nie jesteś studentem to instalować ci nie wolno. przy czym w przypadku win10 będzie to bloknięte już i zostaniesz przy swoim win8
duzyy
Oby tylko ne było jak z Office 365 wink.gif
Mullrof
no ja myślę, że to w tym kierunku pójdzie. ale z drugiej strony jak bym miał płacić 50zł rocznie za taki system to w sumie czemu nie. ale będzie drożej ;/
bisoner
Wole raz zaplacic 300-400 i mieć na zawsze wink.gif
bjorm
jest coś na temat ewentualnej, kiedykolwiek deaktualziacji powrotnej do 7?
Sparc
QUOTE(bjorm @ 22-01-2015, 13:40) *
jest coś na temat ewentualnej, kiedykolwiek deaktualziacji powrotnej do 7?

Raczej nie będzie, po prostu trzeba będzie postawić 7 na nowo.

QUOTE(bisoner @ 22-01-2015, 11:29) *
Jeśli nie będą poblokowane jakieś podstawowe funkcje to czemu nie aktualizować do 10? Sam pewnie tak zrobie. Kiedy niby premiera?

Mniej więcej w październiku.
nowiutki
Mnie tylko zastanawia jedno - o ile rozumiem że aktualizacja do Win10 będzie darmowa tylko w pierwszym roku to co w sytuacjji gdy powiedzmy w drugim musimy przeinstalować system (i przy okazji zrobić format dysku) ? Wtedy też będzie nam przysługiwać 10 ? A jeśli nie to co w sytuacji gdy ludzie zaraz po aktualizacji zrobią sobie "prywatne" partycje przywracania z już zainstalowaną 10 i będą z nich korzystać w następnych latach ?
Mullrof
no właśnie o to pewnie pójdzie. że aktualizacja dostępna tylko pierwszy rok.
pewnie trzeba będzie zrobić obraz dysku ^^
r0177
A może będzie tak że ten kto zrobi update do W10 w pierwszym roku to będzie też mógł w kolejnych latach a ten kto nie zmieścił się w wyznaczonym terminie będzie musiał potrząsnąć sakiewką? smile.gif
jot23
Może aktywacja Win10 w ciągu roku spowoduje, że klucz aktywacyjny Win7 będzie działał z Win10 i po formacie możemy aktywować system tym kluczem? Gorzej jeśli wtedy zablokują ten klucz dla Win7...
Sparc
Warto zwrócić uwagę, że porzucili Windows RT i tablety takie jak Surface 1 i 2 oraz Lumia 2520 nie dostaną Windows 10.

http://www.theverge.com/2015/1/22/7871563/...dows-10-upgrade

Oraz, że nie wszystkie Lumie dostaną aktualizację do Windows 10.

http://pocketnow.com/2015/01/22/windows-10-phone-updates
duzyy
QUOTE(jot23 @ 22-01-2015, 18:38) *
Może aktywacja Win10 w ciągu roku spowoduje, że klucz aktywacyjny Win7 będzie działał z Win10 i po formacie możemy aktywować system tym kluczem? Gorzej jeśli wtedy zablokują ten klucz dla Win7...

Taki sam update był z visty do 7 i z 7 do 8. Działa dalej? Nie.
Trzeba sobie zrobić backup i tyle smile.gif
wacek_1984
Wczoraj czytałem o tym i śmiałem się do tabletu, żona pytała czego rechotałem tak w kiblu.

wydawca: M$
Nazwa gry: Windows 10
gatunek: system operacyjny
Cena: darmowa, ale płatna, czytaj Freemium

Nie sądziłem że dożyję systemów i DLC do nich.
Sparc
Jest nowa wersja Technical Preview w języku polskim

http://windows.microsoft.com/en-us/windows...requirements-pc
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso
shadow_xx
Zainstalowałem na MSI EX630, poużywałem dłuższą chwilę i pierwsze wrażenie mam mieszane.
Na plus:
-nie było problemów z instalacją sterowników z windows 7 (czytnik kart, CIR, chipset)
-powrót menu start (w zasadzie jest połączeniem klasycznego menu start z ekranem start znanym z windows 8). Fajnie, że jest wybór czy chcemy rozmiar klasycznego menu start czy pełnoekranowe (windows 8)
-bardzo podoba mi się rozbudowany menedżer zadań, ale to już było w windows 8

na minus:
-po restarcie nie pamięta hasła do sieci wifi, mimo zaznaczonej opcji "połącz automatycznie". W sumie nawet po rozłączeniu z siecią zapomina hasło
-pobrałem darmową grę ze sklepu, jednak cały czas wyświetlała komunikat, żeby zalogować się na konto MS, mimo że byłem zalogowany

Co prawda to technical preview, więc niedociągnięcia zapewne zostaną poprawione. Generalnie po pierwszym użyciu windows 10 bardziej przypadł mi do gustu niż windows 8. W wolnych chwilach będę testował ten system, bo zapowiada się, że zostanie lepiej przyjęty niż windows 8.
Pokrzept
QUOTE(shadow_xx @ 26-01-2015, 0:51) *
[...]
Na plus:
-powrót menu start (w zasadzie jest połączeniem klasycznego menu start z ekranem start znanym z windows 8). Fajnie, że jest wybór czy chcemy rozmiar klasycznego menu start czy pełnoekranowe (windows 8)
[...]

Mam nadzieję, twórcy StartIsBack postarają się doszlifować swoją aplikację i nie będziemy zmuszani do czytania jakże istotnych informacji w stylu: "Maja Ostaszewska nie je mięsa i cieszy się zdrowiem" za każdym razem, kiedy będziemy chcieli uruchomić jakąkolwiek aplikację ;-).

Jackowski
haha uśmiałem się serdecznie smile.gif
Sparc
Microsoft podał dziś, że Windows 10 będzie dostępny za darmo
duzyy
Też mi to wpadło w ucho ale zobaczymy smile.gif
SkubiDoo
Za darmo na rok.. a później? ;P
duzyy
Jak za darmo na rok? przez rok będzie za darmo przejście smile.gif piraci mają czas na uzbieranie na nowy OS.
Sparc
A później będzie 10.1
nowiutki
A jest już może info co z reinstalką 10 gdy minie już rok ? To mnie najbardziej ciekawi.
duzyy
Pewnie będzie narzędzie do zgrywania sobie kopii systemu i tyle.
Sparc
Aktualizacja dla piratów nie bedzie oznaczała legalizacji, ani nie da wsparcia technicznego.

http://www.spidersweb.pl/2015/03/windows-10-legalnosc.html
Ireneusz
Po przemyśleniu ja nie aktualizuję Windows 7 czy Windows 8.1, po testach win10 jakoś przekonania do tego OS nie mam, komputery się starzeją czy padają to pęd za aktualizacją OS mało sensowny, tak na koniec ciekawe jakie cuda będzie win10 robił na zaktualizowanym Piracie rolleyes.gif
nowiutki
Większość przejdzie na Win10 tylko z jednego powodu - DX12.
Ireneusz
Ta większość to nowi użytkownicy którzy mają wsparcie w sterownikach do Windows 8.1, sens w aktualizacji komputera z 2008 - 2010 jest mierny bo brak wsparcia w sterowniach do chipset i reszty (te automatyczne instalowanie sterowników przez Windows to moim zdaniem za mało) , tak z autopsji to Dell Vostro bez wsparcia dla Windows 8.1 traci na wydajności ~ 30% a przecież na nim nie gram a tylko jakiś film czy grafikę obrabiam, o niebo szybciej działa na staruszku Windows 7, Korporacje nie będą wchodzić w Windows 10 to można zgadnąć bo nawet nie zasmakowały Windows 8.1 a to one nabijają kieszeń Microsoft $.
przysłowiowy Kowalski się skusi bo za Free aktualizacja ale co będzie za rok ?
jak dla mnie to Microsoft za bardzo chce zalać rynek Windows 10 i pozbyć się szybko starych OS Windows 7/8 (8.1) ale czy ta sztuczka się uda, szczerze wątpię cool.gif
Luqart
Ja siedzę na 8.1 na Alienie z SandyBridge który nie ma wsparcia 8.1 i nigdzie nie widzę tej straty 30% biggrin.gif Gdzie ty ją wytrzasnąłeś?
Win10 też miałem. Żadnej straty w wydajności.
Ireneusz
SandyBridge to 2 generacja po moim i5 M560 więc i chipset nowszy, z autopsji pisałem bo obróbka filmów dłuższa o minimum 10minut, przeglądarki internetowe też czkawkę miały a procesor nie jest słaby + 8GB RAM < więc to nie wina sprzętowa, testowałem te nowe OS (8/8.1/10) na innych Dell z lat 2008 do 2010 i to nie jednostkowy problem, tak na marginesie od Windows 8 za dużo usług sieciowych działa a nie wszystkie da się wyłączyć (żrą zasoby procesora / pamięci / Microsoft tylko wie co jeszcze ślą do niego czy gdzie indziej).
Mullrof
ja na win10 spadek wydajności jakiś tam widziałem ale nie jakiś drastyczny.
a dopracują ten system jeszcze i myślę, że nie będzie żadnej różnicy
K4CP3R
Pytanie z innej beczki. Ktoś wie coś na temat współpracy 10 z E-GPU? tongue.gif Niestety 8.1 w tej kwestii się nie popisał a to jest dla mnie główny czynnik determinujący zmianę systemu.
kony
QUOTE(Ireneusz @ 19-03-2015, 22:10) *
Microsoft tylko wie co jeszcze ślą do niego czy gdzie indziej).

NSA musi wiedzieć, co robisz na komputerze wink.gif Teraz już każdy nowy Win i Mac ma odpowiednie wejścia, aby sprawdzać co robi użytkownik na kompie, dlatego bardzo bawiła mnie nowa reklama windy z podkreśleniem na 'security' i 'privacy'. Zresztą, nawet firmware wielu dysków twardych ma takie wejścia, a skoro Toshiba, czy Sandisk zgodziły się na coś takiego, to tym chętniejszy z pewnością był Microsoft i Apple, które użytkowników mają zupełnie w pupie i interesuje ich tylko zysk.
mati5000
co do starych chipsetów to win 10 technical preview spokojnie poleciał na moim ibm T43 i sterki all co prawda nie dedykowane pod win10, ale jednak smiga
Andi T61
Pojawiła się juz na waszych windowsach możliwość zarezerwowania Windows 10? U mnie dziś wyskoczyło.
chomicius
QUOTE(Andi T61 @ 1-06-2015, 15:38) *
Pojawiła się juz na waszych windowsach możliwość zarezerwowania Windows 10? U mnie dziś wyskoczyło.

Tak. Mam 8.1 .
SonicQ
Mi też to wyskoczyło. Zastanawiam się poważnie nad tą aktualizacją, ale obawiam się że Lenovo nie opracuje nowych sterowników do takiego archaika jak z580.
SkubiDoo
To nie jest jeszcze aktualizacja ludzie...
Sparc
http://www.spidersweb.pl/2015/06/windows-1...-systemowe.html
http://www.spidersweb.pl/2015/06/windows-1...go-brakuje.html
http://www.spidersweb.pl/2015/06/windows-1...miera-data.html

Darmową aktualizację z Windows 7 i 8.1 dla konsumentów pobrać będzie można wcześniej przez Windows Update i uruchomić 29 lipca.
Nie ma możliwości przejścia z 7 i 8 Home na 10 Pro.
Ani z wersji 32 bit na 64 bitową.
Aktualizacja jest przypisana do płyty głównej i można będzie jej dalej używać gdy minie rok.

Sprzedaż pełnej wersji systemu ruszy 31 lipca w cenie:
Windows 10 Home 109,99 dolarów (ok. 410 złotych). http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...6-892-_-Product
Windows 10 Professional 149,99 dolarów (ok. 560 złotych) http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...8-491-_-Product
Przedsprzedaż jak widać już ruszyła.

Cortana nie będzie działała w Polsce.
Xbox Music i Video chyba też.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.