Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: HP Compaq 6715b
Forum NHL.pl > Nasz serwis > Recenzje użytkowników
miromax
Kupowałem i kupiłem. Z modeli które prześledziłem wybrałem ten na którym skoncentrowałem całą swoją uwagę. Wiem jak cenne są opinie innych użytkowników zatem postanowiłem troszeczkę pomóc wszystkim nadal niezdecydowanym.

Wstęp:

1) szukanie. zaczynałem od pułapu cenowego około 1700-1900 zł. wiadomo - celerony, semprony itp - nie warto.
2) szybko przemyślałem sprawę i stwierdziłem że tutaj (do 2000) niczego nie zwojuję (Acer i MSI - odpadły)
3) system operacyjny - początkowo LINUX - naczytałem się o nim - zrezygnowałem. Chciałem działać na laptopie a nie szukać sterowników. Vista - jest ok, ale nie potrzebuję Visty, chociaż gdybym nie miał tego systemu który mam w tej chwili pewnie bym dokupił RAMU i brałbym laptopa z Vistą...
4) cały czas chciałem posiadać na notebooki BT (komórka) i co najmniej 4 USB - to były kryteria które starałem się uwzględniać przy wyborze konkretnego modelu. Kamera - nie koniecznie.
5) wskoczyłem na pułap 2400-2500. maxymalny jaki mogłem uwzględnić.

szukałem w Asusach Toshibach Lenovo i HP. Wszystkie parametry jakich ja potrzebowałem znalazłem w HP.

Zastosowanie do zadań biurowych i multimedialnych w stopniu nie bardzo zaawansowanym.

Wybrałem model Compaq 6715b w cenie 2.300 zł.

Dlaczego HP Compaq 6715b ?


1) Marka. Fakt, każy ma coś za uszami, ale jednak co HP to HP.
2) klasyka - nie lubię świecidełek i "super ekstra" - miało być konkretnie i elegancko.
3) AMD. Sporo czytałem opinii i porównań z intelem - nie zauważam absolutnie niczego co mogło by skazać procesor tego producenta na banicję.
4) ATI X1250 - dla mnie pod XP Prof totalnie wystarcząjaca, a widziałem że daje radę gdybym tylko chciał.
5) obudowa - czytałem że "oldschool'owa" i bardzo dobrze, wykonana bardzo solidnie i o wyglądzie pozwalającym poczuć to iż ma się pod rękami coś trwałego.
6) klawisze - pisze się szybko i intuicyjnie - wszystko jest tam gdzie powinno być.
7) touchpad - dla mnie ideał. Precyzyjny z przesuwaniem w pionie. Przyciski gumowane z wypustką, pracuje się na nich po prostu cudnie.
8) panel dotykowy nad klawiszami - bardzo dobry pomysł.
9) czytnik linii papilarnych - fajna sprawa, polecam przy wchodzeniu do systemu.
10) matryca - matowa, dla mnie jeden z kryteriów głównych przy zakupie. Piszę teraz w pełnym słonecznym oświetleniu przy oknie i pracuję normalnie bez krzywienia głowy i mrużenia oczów - jakość wyświetlania oceniam bardzo dobrze. Kolory jak na ten rodzaj matrycy są odwzorowane bardzo ładnie. Nie jestem fachowcem, ale oświetlenie matrycy jej jasność i szybkość nie wzbudzają we mnie najmniejszych wątpliwości. Powtarzam, dla mnie matowa matryca była jednym z kryteriów przy zakupie laptopa.
11) wentylator - pracuje podczas zadań nie obciążających co jakiś czas i na pierwszym biegu, głośność - normalna (Acer, LG, Lenovo Toshiba i FS - które testowałem u znajomych niczym się nie różnią) - normalna jak dla mnie praca wentylatora.
12) porty - rozmieszczone z głową, powiem więcej - rozmieszczone mądrze! Wejście na stację dokującą !!!! Możliwa rozbudowa.
13) głośniki - muzyka gra bardzo głośno jak na laptopa, jestem zaskoczony ...
14) DVD - nagrywarka i odtwarzarka. Wszystko działa, sprawdzałem.
15) dysk twardy - 120 GB, dla mnie wystarczy. Dysk pracuje niesłyszalnie.
16) XP - Professional, nic dodać nic ująć. Stabilny i z mnogością softu, jedno z moich kryteriów przy wyborze laptopa.
20) bateria - podobno solidna i bardzo wydajna, nie miałem okazji tego jeszcze sprawdzić.Osobiście kupowałem długo laptopa, ale po nie długim namyśle wybrałem to czego tak naprawdę szukałem.


Polecam HP Compaq model 6715b w wersji z XP (GB836EA).Pomocy można szukać również: miromax@wp.pl ... podzielę się własnymi uwagami.
miromax
Zastanawiam się tak dosyć przewrotnie, po co powstała Vista. Ja całe swoje życie pracuję na Windowsie i nawet w XXI wieku zdecydowałem sie na Windowsa i to XP i żyje mi się z nim wyśmienicie rolleyes.gif Vista fajna jest, ale jestem do niej osobiście bardzo bardzo uprzedzony bo mam z nią przykre doświadczenie ... opisałem PROBLEM SPRZęTOWY w LG na Viście ... fatalna sprawa, a XP jak to XP - jest, działa i wszystko gra smile.gif
Tomasz Cyba
Tyż prowda. Ale gorszy od Visty jest bloatware, który zwykle jej towarzyszy.

Hmm, dobrze, że pojawiła się taka miła dla HP recenzja, bo po naszym "zjechaniu" można sobie pomyśleć, że ten sprzęt to jakiś szajs.
Sparc
QUOTE(miromax @ 15-03-2008, 17:25) *
3) system operacyjny - początkowo LINUX - naczytałem się o nim - zrezygnowałem. Chciałem działać na laptopie a nie szukać sterowników.


Na szczęście zawsze możesz zainstalować Linuksa jako drugi system.
tbed
Prawdziwym szukaniem sterowników nazwałbym instalację ich dla XP w tym laptopie bez systemu wink.gif
Na Linuksie ma działać wszystko poza czytnikiem linii papilarnych, wina jednak leży po stronie producenta układu.
http://www.linlap.com/wiki/HP-Compaq+6715B

Pozdrawiam.
szyno
QUOTE(Tomasz Cyba @ 21-03-2008, 20:43) *
Hmm, dobrze, że pojawiła się taka miła dla HP recenzja, bo po naszym "zjechaniu" można sobie pomyśleć, że ten sprzęt to jakiś szajs.
Fakt, trochę go 'zjechaliście', jak to określiłeś, ale nie było tak tragicznie.
Ze swojej strony, też go używam, powiem, że wyświetlacz mi się nie chwieje, nic nie skrzypi, a wentylator nie jest tak upierdliwy, jak to 'nakreśliliście'.
Przy korzystanie z internetu przez WiFi baterii wystarcza mi na 3h50' pracy (w trybie max. bat lub dynamic - nhc).
Trzymając go na kolanach, po pewnym czasie robi się 'nieprzyjemnie' ciepły...ale po załączeniu wentylatora (robi się głośniej, ale znośnie - wg mnie) i po chwili pracy, laptop robi się chłodny.

Tak na marginesie, przez obawy spowodowane przez 'upierdliwy wentylator', jak to określiliście w recenzji, miałem z niego definitywnie zrezygnować na rzecz R61i. Jednak zwyciężyła cena (to nie był jedyny powód), czego dziś nie żałuję.
Sylwester Cyba
szyno nie przekręcaj, no. Kto Ci pisał żebyś go kupił? Przecież ja! wink.gif

Człowiek ma wrodzoną tendencję do zaniżania temperatury (nasze receptory nie są doskonałe). Podobnie z hałasem, tu często ktoś przesiada się ze stacjonarnego (nasze minipc np. są bezgłośne). Plus umysł wycisza dźwięki ciągłe, więc po długim czasie nie słyszymy lodówki itp.
szyno
QUOTE(Sylwester Cyba @ 22-03-2008, 10:59) *
szyno nie przekręcaj, no. Kto Ci pisał żebyś go kupił? Przecież ja! wink.gif
Zgadza się, nie neguję tego. Stwierdzenie moje nie miała takiego celu. Podałem wtedy tylko jeden z powodów decyzji, nie wszystkie.
Dlatego (opinia recenzji) dopytywałem się tak o ten wentylator. Odpowiedzi, jakie uzyskałem bardzo mi pomogły i przyczyniły się, w znacznym stopniu, do takiej, ani innej decyzji. Za pomoc dziekuję.

W swoim stwierdzeniu:
QUOTE
Jednak zwyciężyła cena, czego dziś nie żałuję.
zastosowałem skrót, który nie oddawał wszystkich aspektów, który przyczyniły się do podjęcia owej decyzji. Nie chciałem nikomu nic ująć, żadnych 'zasług'. Recenzja, forum, użytkownicy z forum (nie będę wymieniał indywidualnie) byli bardzo pomocni. Niestety, wypowiedź moja była nieprecyzyjna i mogła zostać różnie zinterpretowana.

W gwoli jeszcze jakiegoś wyjaśnienia, to stwierdzenie na marginesie (z poprzedniego posta) miało tylko zaznaczyć, że pierwsze wrażenie po przyswojeniu informacji z recenzji spowodowało, że byłem bardzo blisko definitywnego wykreślenia tego modelu. Na szczęście, postanowiłem się dopytać, a Ty (Wy) okazałeś (-liście) się miły (-li) i udzieliłeś (liście) mi wyczerpujących odpowiedzi, za co dzięki. Chciałem tym zaznaczyć, że warto uwzględnić ten model w rozważaniach, nawet jak czytelnikowi recenzji, zaraz po przeczytaniu jej, wydaje się, że nie warto sobie nim głowy zawracać.

//edit
QUOTE(Sylwester Cyba @ 22-03-2008, 10:59) *
Człowiek ma wrodzoną tendencję do zaniżania temperatury (nasze receptory nie są doskonałe). Podobnie z hałasem
Na ogół, aby nie powiedzieć, że zawsze, człowiek jest subiektywny i nawet jak chce nie może zachować obiektywizmu przy ocenie pewnych stanów. Dlatego do oceny wielu czynników, nie tylko chodzi o temp. czy hałas laptopów, używa się odpowiedniego sprzętu technicznego, a nie ludzkich 'czujników'.

//edit
Doprecyzowałem tamto stwierdzenie.
Sylwester Cyba
Po prostu trzeba być ostrożnym w wydawaniu sądów. Ani my nie testowaliśmy R61i, ani Ty go nie miałeś okazji równolegle użytkować. Co innego aspekt ekonomiczny - ten potrafi skutecznie wyłonić zwyciężcę. smile.gif
szyno
QUOTE(Sylwester Cyba @ 22-03-2008, 12:20) *
Po prostu trzeba być ostrożnym w wydawaniu sądów.
Zgadza się. Bezwzględnie trzeba stosować to do wydawania opinii o ludziach i pamiętać, że słowa to nie są tylko, a aż słowa. Tu wstrzemięźliwość jest wręcz niezbędna. Często nie da się cofnąć krzywd, jakie słowa, opinie wyrządzą. Bynajmniej nie chodzi mi tu o to, że stracimy kolegę pokłócimy się z kimś, ale ktoś może mieć problemy z normalnym życiem w dany środowisku (społeczności), po mimo bezspornego udowodnienia swojej racji (przypadki ekstremalne, ale niestety spotykane).
miromax
w dwa dni po zakupie laptopa wysłałem fax z prośbą o przedłużenie gwarancji ze standardowych 12 miesięcy do 24. Po ~~trzech tygodniach oczekiwania (około miesiąca) mam na biurku gwarancję 24-ro miesięczną, nie było z tym najmniejszego problemu. Otrzymałem list polecony, czytelny i jasny w formie, poprawnie zaadresowany. Polecam taką firmę, która widać że się o klienta potrafi troszczyć - polecam HP smile.gif

Przy okazji - 10.04.2008 r. minie miesiąc użytkowania HP 6715B na XP Professional.
Jeżeli tak ma wyglądać pełna współpraca z laptopem to brak mi słów - po prostu rewelacja smile.gif dziennie około 6 godzin, w weekendy (piątek sobota niedziela) 58 godzin bez przerwy ... cóż, marka to marka!


p.s. zaznaczam że to mój pierwszy laptop.

miromax
10 maja miną 2 miesiące użytkowania mojego laptopa. Do tej pory nie miałem z nim najmniejszych problemów...oby tak dalej.

Jestem przekonany do HP i póki co nie mam podstaw by swoje zdanie zmienić cool.gif

XP Prof, wiadomo biggrin.gif
miromax
minęły 2 miesiące.HP jest ok smile.gif
szyno
QUOTE(miromax @ 7-04-2008, 19:59) *
w dwa dni po zakupie laptopa wysłałem fax z prośbą o przedłużenie gwarancji ze standardowych 12 miesięcy do 24. Po ~~trzech tygodniach oczekiwania (około miesiąca) mam na biurku gwarancję 24-ro miesięczną, nie było z tym najmniejszego problemu. Otrzymałem list polecony, czytelny i jasny w formie, poprawnie zaadresowany.
Ja zakupiłem swojego w 1 z wrocławskich sklepów i nie miałem nic (formularza) do wysłania do HP w celu przedłużenia gwarancji. Jednak, ów sklep poinformował mnie (e-mail'em), że to Oni zgłaszają fakt zakupu laptopa przez osobę fizyczną,
QUOTE
a hp przysle certyfikat przedluzajacy gwarancje w ciagu 2-3 m-cy
Jak na razie 3 miesiące nie minęły, więc spokojnie czekam na ten certyfikat. W razie W, będę męczył sklep o to:D. Mail'a na wszelki wypadek trzymam na skrzynce:D

//edit (10.06.2008r)
Napiszę tu, aby nie dodawać zbędnego posta.
Certyfikat przedłużający gwarancję otrzymałem listownie ~2.5 miesiąca po zakupie. Czyli wszystko tak jak poinformowali mnie w sklepie. Dodam, że nic nie robiłem w celu przedłużenia gwarancji, wszytko załatwił sklep. Choć mam wątpliwości czy było to zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych, bo zgody na reprezentowanie mnie, przekazywanie moich danych do HP nie wyraziłem, ale to tak na marginesie takie wtrącenie prawne.
miromax
hmmm ...


nie podoba mi się to, że nie masz przedłużenia gwarancji jeszcze ...


...ja upomniałem się o to przy odbiorze laptopa w sklepie [www.notebooki.pl odbierałem w Katowicach] i dostałem pismo "promocyjne" [które można ściągnąć też ze strony HP]...


...to pismo wypełniłem i przefaksowałem do Wa-wy łącznie z fakturą zakupu notebooka.Po przeczytaniu tego forum, myślałem że będą kłopoty z tym, ale nic z tego ... po 3 tyg. dostałem list polecony z poszerzoną gwarancję o rok!!

miromax@wp.pl w razie pytań!!

miromax
Dzisiaj mija trzeci miesiąc użytkowania HP 6715b na XP Prof.

zero zawieszeń
zero problemów z wyświetlaczem
zero problemów z obsługą i szybkością

polecam, bo sam ten sprzęt sprawdziłem. Potwierdzam tutaj, że marka ma znaczenie . . .

Mimo iż oferta notebook'ów się zmienia cały czas na korzystniejszą, ja jestem zadowolony ze sprzętu bo cały czas go użytkuję i wystarczają mi jego zasoby jakimi laptop ten dysponuje, a mogę nawet się pokusić o stwierdzenie, że mam wszystkiego tutaj pod dostatkiem.

Polecam i pozdrawiam smile.gif


miromax
Pół roku - zero problemów.Polecam cały czas ten sprzęt nawet po tak długim okresie użytkowania ... i tutaj drobna uwaga ... z perspektywy czasu wiem że grzebanie w parametrach laptopów jest bez sensu jeżeli komp ma być wykorzystany do zadań biurowych smile.gif ma być trwały, solidny i normalny jak HP. Ogladałem ostatnio z czystej ciekawości w MM Toshibę, model cały pokryty błyszczącym lakierem (łącznie z klawiaturą) - nonsens.

Pozdrawiam.
szyno
Obecnie 6735b jest lepszym rozwiązaniem od poprzednika, 6715b.
jasne
Witam!

Posiadaczem hp 6715b jestem od grudnia 2007 roku. Poszukiwałem komputera do podstawowych zadań jak: praca biurowa, filmy, muzyka, trochę walki z Corelem i oczywiście internet. Jednym z warunków była współpraca z systemem Windows XP. Za komputer zapłaciłem ok 2500 złotych i wydaje mi się, że na ten czas była to całkiem niezła propozycja.

Komputer sprawuje się dobrze, jestem zadowolony z kupna. Surowy design oraz solidna obudowa to dla mnie zdecydowane plusy.

Jeśli chodzi o matrycę pozostawia ona wiele do życzenia dla osób zajmujących się grafiką i chcących wiedzieć jakich kolorów z palety akurat używają smile.gif Jedynym rozwiązaniem jest podpięcie się pod dobry monitor. Sam przez tydzień pracy w corelu byłem przekonany, że używam koloru różowego kiedy po przeglądnięciu projektu na komputerze brata okazało się ze był to jasny brązowy smile.gif Na co dzień jednak wyświetlacz wystarcza.

Odrobinę nieprecyzyjnie moim zdaniem pracuje pasek dotykowy z regulacją głośności oraz inne przyciski. Trzeba się do niego przyzwyczaić.

Jeśli chodzi o głośność samego komputera to trudno mi ocenić gdyż nie zwracam na to generalnie uwagi. Jedno jest pewne, że CD/DVD jednak lubi wydać z siebie sporą dawkę decybeli wstrząsnąć samym laptopem.

Z czytnika linii papilarnych nie korzystam.

Komputer po zakupie posiadał system operacyjny DOS. Wcześniej ściągnąłem właściwe sterowniki ze strony hp i nie było żadnych problemów.

Jeśli chodzi o problemy....
No cóż do niedawna był jeden problem, który z tego co wyczytywałem na różnych forach nie trafiał się tylko mojej osobie. "Czarny ekran" - lubił się pojawiać od czasu do czasu co zmuszało użytkowników do wyłączenia i ponownego włączenia komputera. Było to uciążliwe zwłaszcza gdy zdarzało się podczas pracy np. nad esejem zaliczeniowym smile.gif Jakiś czas temu jednak za radą jednego z internautów, któregoś z for internetowych zainstalowałem nowe sterowniki do karty graficznej, ale nie ze strony HP oraz wyłączyłem opcję przechodzenia w stan gotowości po zamknięciu klapy. Od tamtej pory problem się nie pojawił i mam nadzieję, że już nigdy nie wróci.

Ogólnie jednak bardzo dobrze oceniam ten model jak i samą firmę HP, której użytkuję już drugiego laptopa, trzeci idzie pocztą dla taty, nie wspomnę o znajomych korzystających z zadowoleniem z innych modeli tej firmy. Mankamentem był jedynie pojawiający się czarny ekran (przynajmniej kilka razy w tygodniu), ale puki co wydaje się, że już nie powróci.

Jeśli chodzi o gwarancję to sprzedawca sam zadbał o załatwienie formalności i przedłużenie dotarło do mnie pocztą po dłuższym czasie. Być może kupowałem komputer w tym samym wrocławskim sklepie co Szyno.

To tyle z mojej strony. W razie pytań postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.QUOTE(szyno @ 15-09-2008, 15:44) *
Obecnie 6735b jest lepszym rozwiązaniem od poprzednika, 6715b.


Też tak mi się wydaje. Cenowo jest atrakcyjny, wyposażenie też satysfakcjonujące. Właśnie zamówiłem taki dla taty.
kujdak
a mi po 5 miesiącach padł procesor, po 8 zasilacz, nie miałem zainstalowanego systemu ms vista, dostałem tylko na cd xp, po odesłaniu laptopa po 3 dniach związku z niezgodnością towaru odesłali mi znów inny również z xp. formularzu o przedłużenie gwarancji nie miałem (kupiłem w komputroniku). Jedyny plus że wymiana w serwisie hp procesora trwała 3 dni (tempo ekspresowe 3 dni z wysyłką i naprawą).
Średnio jestem zadowolony.
kuba_1991
Witam szanownych użytkowników. Mam problem z waszym ukochanym laptopem hp compaq 6715b. Po ponad dwóch latach użytkowania ( czyli po zakończeniu gwarancji) laptop posiada następującą przypadłość nie da się zainstalować sterowników do karty graficznej po przeprowadzonym formacie. gdyż po ponownym uruchomieniu komputera, wyłącza on się na etapie ładowania windowsa. Przed formatowaniem było to samo. Oczywiście pojawiło się to nie dawno więc dlatego go sformatowałem sądząc że usterką może być coś w systemie. Niestety teraz laptop działa na standardowej karcie graficznej 256 kolorów. Co poradzić
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.