Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: Wymiana podzespołów w PC
Forum NHL.pl > Opinie i kwestie szczegółowe > Komputery stacjonarne
SonicQ
Dostałem pytanie o możliwość lekkiej modernizacji leciwej stacjonarki o następujących parametrach:
CPU: PDC E5200
MOBO: ASRock g31m-s
GPU: Radeon HD4350
RAM: 4GB DDR2 (2x2)
HDD: 500 GB Segate
Zasilacz: Logic 500ATX 500W

Wstępnie wymyśliłem wymianę:
CPU> E8400
GPU> HD5770/6770
Zasilacz> Antec VP 500

Dobrze kombinuje? Czy polecacie jakieś inne modele w/w podzespołów? Budżet całej zabawy to 350-400 zł.
Pytanie też, czy to się w miarę opłaca.
Komputer służy głównie do gier (LoL, NFS Underworld 2/ Carbon, Skyrim), oglądania filmów, torrentów i przeglądania internetu - właściciel chciałby po modyfikacji grać płynnie w/w tytuły na "średnich-niższych detalach a nie najniższych jakie ma teraz". Ogólnie komp chodzi jak mój 13 letni z celeronem 1,8 ;/
waldeksik
optimum chyba wybrałes smile.gif
proc moze byc 8200 tez spokojnie ale 8400 tym bardziej

zasilator to jakas uzywke kup do 100zeta podejrzewam ze 350W starczy ale jak stac to antec tez okej

podobny zestaw skladalem siostrze niedawno:
e8500, 5770 i mam jakiegos starszego 350watowca huntkey'a

edit
mozna by sie pokusic o wymiane grafiki (200zeta ), zasilacz (do 50zeta) i kupic ssd smile.gif zamiast cpu

zasilator :
http://allegro.pl/zasilacz-atx-huntkey-350...5890479612.html
tylko do grafy potrzebujesz przejscia z molexa na 6pinow

ja taki kupilem ostatnio - z kablami biedno no ale za cene 30zeta z przesyłka darmowa i błyskawiczna to nie ma co narzekac
http://allegro.pl/300-wat-delta-3ma-moc-p4...5792326352.html
SonicQ
Dzięki za info wink.gif
Zastanawiam się właśnie, czy 350W wystarczy do tego - w takim przypadku mógłbym oddać za symboliczną złotówkę mojego Fortrona 350W. Myślałem też o Corsair VS 450W w przypadku nówki, tylko nie wiem co było by lepsze.
waldeksik
napewno 350w starczy - mam starszego huntkeya , co prawda chyba tylko mass effect3 byl testowany (niestety na 1280x1024) na maksa z zapasem na grafice
SonicQ
Kurczę, mój Fortron to 300 Watowy model FSP300-60GTM. Zobaczymy jak to adziała - najwyżej trzeba będzie kupić nową zasiłkę.
waldeksik
http://allegro.pl/fortron-300w-fsp300-60gt...5076868851.html
na 12v masz 18A wiec to samo co u mnie
SonicQ
Zestaw złożony - komp dostał"drugie życie".
Procesor nieco szybszy przy kilku programach na raz - a przynajmniej takie odczucie się pojawiło.
Różnica w wydajności graficznej ogromna - tytuły które chodziły na minimalnych idą na średnich i wyższych (na razie przetestowany Vindictus, Blade & Soul, Assasin III i NFS SHIFT) ten ostatni na max detalach - temp zwiększyła się z 43 - 52.
Fortron pracuje cicho i stabilnie trzyma napięcia - sprawdzone miernikiem.
Całość psuje teraz buczący box'owy wentylatorek CPU - pewnie za miesiąc lub dwa ustąpi miejsca czemuś lepszemu.

@waldeksik dzięki za opinie i podpowiedzi wink.gif
waldeksik
milo slyszec
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.