Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: Stacjonarka (wiem ze jestescie kozakami od laptopow)
Forum NHL.pl > Opinie i kwestie szczegółowe > Komputery stacjonarne
Alekso
Witam wiem ze glownie pomagacie ogarnac laptopy do gier pracy obrobki etc mi tez kiedys pomogliscie>
Ale tym razem chcialbym zlozyc stacjonarke.
Konfiguracja
Karta Graficzna : Gtx 970 badz 980 ew titan x black (Ktora byla by najlepsza)
Procesor : i7 (tylko ktory?)
Ram : 12 GB mysle ze 1600 wystarcza tylko ktora firma?
Plyta Glowna : (jestem zielony)
Zasilacz (ile WAT by dzwignelo i zarazem bylo dosc ciche i nie jadlo 1KW na godzine)
+ew potrzebne rzeczy np karta dziekowa sieciowa
Dysk SDD (pod system)
Ogolnie chce zaczac streamowac na twitchu
PS. Nie hejtujcie odrazu ze to forum do laptopow jestem tego swiadomy jezeli administracja uzna ze trzeba usunac ten temat to niech usuna znajde inne forum ale mysle ze ludzie sa nadal ludzmi a tutaj juz pytalem o kilka rzeczy co w rezultacie dalo duzy plus

Pozdrawiam!
Alex
Zelek_PL
A jaki masz budżet?
smg_
ok, mam nadzieje, ze nie prosze sie o warna/bana czy cokolwiek ale mysle, ze warto zaczac od zestawów polecanych na purepc.pl

wydaje mi sie, ze niezaleznie od sympatii itp jest to rzetelne opracowanie. Co miesiac publikowany jest przeglad roznych zestawów w zależności od ceny.

Zacznij od tego, zmien wg preferencji jezeli coś tam nie podpasuje i wrzuć tutaj - będzie łatwiej:)

Alekso
Maxymalnie chcialbym wywalic na to 6000PLN

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/j..._2016?page=0,19
Cos takiego tylko ze zamiast i7 moglby byc i5 6600k wolabym wode chlodzenie corsaira na cpu niz wiatrak ktory wazy 880gram
arekcc7
A opcja z poczekaniem na polarisa lub pascala?
Alekso
Jest opcja z poczekaniem bo pierw musze sprzedac mojego msi zeby zaczac to kupowac a oco dokladnie chodzi @arekcc7 ?
smg_
- no z i5 wyjdzie Ci około 5800 - mysle, ze poszczegolne wybory są OK (no chyba, ze jak w watku o g751 zajmiemy sie pytaniem kingston vs corsair;).
- zasilasz 650W, ale no wiesz sam dlaczego.
- o ile nie masz jakiejś dziwnej obudowy z radiatorem powinno byc ok.
- jakbys zamawiał caly koszyk z morele - zastanow sie czy chcesz to DVD... zamiast tego pamietaj o paście na CPU

Bo rozumiem, ze pamietasz o budzie,monitorze, etc?
Alekso
Tak pamietam o mnitorze itp itd mieszkam w uk moze tutaj sie cos wyrwie w dobrej cenie ew zamowie to ze stanow dlatego chcialbym miec jakas specyfikacje konkretna bo jak narazie znalazlem fajna kobyle za 1080 funtow co daje nam jakies niecale 6tys i sa lepsze podzespoly niz w tym co podalem link wyzej
kfazar
Ja się nie czepiam ale przecież masz dział o stacjonarkach: http://www.nhl.pl/index.php?showforum=67
Dział jest młodziutki mogłeś nie zauważyć wink.gif
Darthus
Wszystko zależne od budżetu :

Ja bym polecał coś takiego:

i7 6700k lub i5 6600k

Płyta koniecznie na z170 wybór masz spory

16 gb ddr4 , ja lubie patriot viper 3000mhz

ssd to juz zostawiam indywidualnym preferencjom

grafika jak cię stać to 980 Ti np Asus Strix lub Gigabyte G1 Gaming lub mocne Radeony r9 Fury

sieciówkę jak chcesz streamować to musisz mieć dobrą i albo zainwestujesz w płytę drogą i tam siedzą już dobre sieciówki albo coś dokupisz

Zasilacz jakiś z 750 W z certufikatem Gold najlepiej . Dobrze cenowo wypada Chieftec 750 W GDP-750C
Lock22
i5 6600K, 8-16GB szybkiej ddr4 (3000MHz i wyżej), płyta Z170 asus lub msi, gigabyte nie polecam bo BIOS odwala jakieś cyrki, resetuje ustawienia OC przy włączeniu, wywala boot failure, automatycznie wchodzi do biosu. A na karty zaczekać na Pascala albo Polarisa, gtx 1070 pewnie będzie porównywalny do 980 ti albo i lepszy za niższą cenę.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.