Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: komputer stacjonarny 2 propozycje
Forum NHL.pl > Opinie i kwestie szczegółowe > Komputery stacjonarne
piter19931
Hej,

zastanawiam się ostatnio nad kupnem desktopu. Czy ktoś mógłby mi doradzić pomiędzy tymi 2 opcjami? :

http://allegro.pl/intel-do-gier-i5-6500-dd...6056772805.html

http://allegro.pl/power-gamer-i5-6400-8gb-...6354408977.html

Z góry dzięki
qbar24
Do gier zdecydowanie opcja z 1060, gtx 960 jest dużo słabszy. Dodatkowo wspominanie o Windowsie w przypadku pierwszej aukcji trochę śmierdzi, bo zaznaczają, iż jest to "demo"... Zwróć tylko uwagę, że aby w pełni cieszyć się nowym sprzętem fajnie by było dokupić dysk SSD (co najmniej 128gb) - w drugim zestawie go domyślnie nie ma.
boniu
Serio ktoś jeszcze kupuje składaki na alledrogo?
Ja myślałem że to wymarło.
Master_one
Boniu czemu miało wymrzeć? Toż to cała idea puszek.
boniu
No bo nie wiadomo co kupujesz. Wystarczy zerknąć na kanał yt morelowego sklepu, jakie cyrki ludzie robią.

Jak już mam blaszaki to tylko własnoręcznie składane. W robocie (jak jest potrzeba) nawet składam tak już po godzinach bo to mnie odpręża smile.gif
Ostatnio mój 4690K dostaje ostro do pieca przez jeden z produktów od jetbrains przy statycznej analizie kodu wielkiego projektu.
Nie chciałbym pracować na jakimś lapku przy takim obciążeniu.
Lock22
Najsłabsze z możliwych płyt głównych na Skylake z bieda chipsetem H110M. Wsadzają takie nawet do 6600K lub 6700K. Dodatkowo wybuchowe zasilacze za grosze to domena gotowców z allegro.
SonicQ
Autorze, co będziesz chciał na tym komputerze robić?
Ze sloganów allegro wnioskuję, że ma być to komputer do gier.

Ze swojej strony (z dwojga złego) wybrał bym numer 2 z podanych przez Ciebie propozycji. Jednak gdybyś podał kilka szczegółów ktoś z pewnością podał by swoją propozycję. Napisz więc:
- przeznaczenie (czy to mocno wymagające gry, czy nie? multimedia?)
- myśl o rozbudowie (czy w przyszłości interesuje Cię robienie SLI/Crossfire, Raidu itp. - słabsze płyty nie pozwalają na tego typu działania.)
- jaki masz budżet?

Generalnie wystrzegaj się tanich zasilaczy, bo możesz upiec sprzęt - taka rada z doświadczenia wink.gif
Alwego
Patrząc po cenach tych dwóch modeli to autor tematu w ultra detalach grać nie zamierza. Dlatego i SLI/CF można sobie darować. W przyszłości zrobi upgrade do 1070 / 1080 unikając jednocześnie wszystkich problemów związanych z łączeniem grafik, a na razie to bym chyba poczekał na gtx 1050, albo przynajmniej na większą dostępność i niższe ceny nowości.

Na marginesie - te zestawy z allegro są wyraźnie nieopłacalne, tanie podzespoły, a ceny jak za podzespoły z półki, dwóch wyżej.
W takim budżecie zastanawiałbym się nad i3-6100. Fakt, że w wielu grach jest słabsza od i5, ale w niektórych pozycjach wyższe zegary to nadrobią, a i może idealnie pasować do gpu ze średniej półki zapewniając i tak płynny obraz.
hint: http://www.eurogamer.net/articles/digitalf...-i3-6100-review
piter19931
Generalnie jestem człowiekiem dość rozdartym, z jednej strony chciałbym kupić laptopa i tu poważnie rozważam lenovo y700, a z drugiej trochę lepszego desktopa.

Komputer służy mi głownie do grania w cs go (i może w jakieś nowsze tytuły bo teraz mam śmiecia a nie komputer), ale także do codziennych zabaw i programowania graficznego - przede wszystkim matlab/simulink.

Co do cen, o których mowa, z tego co sprawdziłem te zestawy są dużo tańsze, niż jak chciałbym te wszystkie części kupić oddzielnie.

Na pewno nikt nie włoży mi do komputera nic innego niż jest w ofercie, bo o tym ktoś coś wspominał.

P.S. Dysk SSD mam dlatego tez zestawy są bez niego. Dodatkowo nie buduję maszyny na poziomie Rocket Science, więc łączenie grafik odpada
System też posiadam, więc to DEMO mnie w ogóle nie interesuje

Budżet ~ 3000 zl
Lock22

Nieznacznie przewyższa budżet (3300zł), ale masz wyważony zestaw z mocnym procesorem z odblokowanym mnożnikiem i5 4690K, szybkim ramem ddr3 2133MHz, płytą z chipsetem z97 do OC, szybką kartą graficzną GTX 1060 i dobrym zasilaczem.
piter19931
Z góry dzięki, jestem aktualnie w pracy i proxy blokuje mi link, ale zaraz po powrocie do domu sprawdzę to cudo smile.gif
Lock22
Poprawiłem link bo administrator forum blokuje nawet serwisy hostingowe (fotosik). Nie wiem co oni mają tutaj za zwyczaje z blokowaniem wszystkiego :/
Aha, zapomniałem o chłodzeniu procesora - musisz doliczyć 100zł na jakąś fere 3
piter19931
Okej, już widziałem zestaw.

Jedyny minus to cena, ponieważ wypadałoby dorzucić tam jeszcze jakiegoś 'twardziela' z 1TB, a wtedy koszt przekracza już 3500 zl sad.gif

A mógłbym prosić jeszcze o opinię dotyczącą lenovo y700 (wiem, że to nie w tym temacie, ale wykorzystam już zainteresowanie) smile.gif
Lock22
Nie bardzo jest z czego schodzić, tańsze karty będą już sporo słabsze od GTX 1060, a procesory zostają jedynie z zablokowanym mnożnikiem.
Lenovo y700 ze swoim badziewnym 960M będzie na oko 3-4 razy słabszy od tego zestawu.
piter19931
Jeszcze jedno pytanie, wiem do czego służy mnożnik procesora i że może on spowodować nadmierne nagrzewanie, więc:

czy mnożnik można ustawić w tryb auto tak, że skalowanie będzie się włączać samo (tryb boost) czy to jedynie opcja dla mnie 'ryzykanta' i mogę sobie podkręcać do woli ~ albo przynajmniej do pierwszego dymu z procka lub innego podzespołu ?
Sparc
QUOTE(piter19931 @ 17-08-2016, 9:23) *
Okej, już widziałem zestaw.

Jedyny minus to cena, ponieważ wypadałoby dorzucić tam jeszcze jakiegoś 'twardziela' z 1TB, a wtedy koszt przekracza już 3500 zl sad.gif

Dysk możesz dokupić później.

QUOTE(piter19931 @ 17-08-2016, 9:23) *
A mógłbym prosić jeszcze o opinię dotyczącą lenovo y700 (wiem, że to nie w tym temacie, ale wykorzystam już zainteresowanie) smile.gif

Laptop dobry w swojej klasie, ale serwis ma fatalny.
piter19931
Właśnie dużo słyszałem o tym serwisie i szczerze mówiąc trochę bagatelizuję sprawę, gdyż mój aktualny laptop HP działa 4 lata bez usterek smile.gif

Może jestem marzycielem, ale liczę, że jak kupię teraz laptopa to też będzie bezproblemowy smile.gif
Lock22
QUOTE(piter19931 @ 17-08-2016, 9:43) *
Jeszcze jedno pytanie, wiem do czego służy mnożnik procesora i że może on spowodować nadmierne nagrzewanie, więc:

czy mnożnik można ustawić w tryb auto tak, że skalowanie będzie się włączać samo (tryb boost) czy to jedynie opcja dla mnie 'ryzykanta' i mogę sobie podkręcać do woli ~ albo przynajmniej do pierwszego dymu z procka lub innego podzespołu ?

Spokojnie na chłodzeniu typu Fera 3 lub Fortis podkręcisz procesor na 4,5GHz i nie będzie przekraczał 70-75 stopni. Można oczywiście pozostawić włączone C State wtedy procesor przy braku obciążenia będzie schodził z taktowaniami nawet do 800MHz. Dymu żadnego nie będzie, rozbudowane chłodzenia nie pozwolą na osiągnięcie krytycznych temperatur, po za tym procesor ma zabezpieczenia przez przegrzaniem i wchodzi throttling. Uwalić możesz go jedynie ustawiając bardzo wysokie napięcie rdzenia. Na internecie jest mnóstwo poradników dotyczących overclockingu i dla tego procesora nie zaleca się przekraczania 1.35V. Do tego napięcia wszystko będzie ok. 4,5GHz powinno się dać osiągnąć na 1,2-1,25V, zależnie od sztuki.
piter19931
QUOTE(Lock22 @ 17-08-2016, 9:51) *

Okej sporo się tutaj dowiedziałem, dzięki za informacje.

Już na sam koniec, gdzie na forum mogę poprosić o wycenę laptopa na sprzedaż ?
Lock22
W dziale obok http://www.nhl.pl/index.php?showforum=59
piter19931
QUOTE(Lock22 @ 17-08-2016, 9:17) *

Nieznacznie przewyższa budżet (3300zł), ale masz wyważony zestaw z mocnym procesorem z odblokowanym mnożnikiem i5 4690K, szybkim ramem ddr3 2133MHz, płytą z chipsetem z97 do OC, szybką kartą graficzną GTX 1060 i dobrym zasilaczem.

Już ostatni raz sorry za spam, rozumiem, że ten zestaw jest przemyślany i jak zamówie komplet na morelkach to też mi go złożą.

Czy nie warto byłoby dorzucić jeszcze 8GB RAM przy tak mocnej karcie i potencjalnym dysku SSD ?
Lock22
Musisz dołożyć do tego chłodzenie procesora. Polecam Fera 3, Fortis lub Grandis.
Dokładanie dodatkowego 8GB ram nie jest konieczne, żadne gry nie biorą więcej niż 8GB na tę chwilę.
Poskładać będziesz musiał sam, nie wiem czy oni składają za dopłatą. Ale to naprawdę prosta sprawa, jedyny problem możesz mieć ze złożeniem chłodzenia procesora, ale jest instrukcja i filmiki na youtube krok po kroku.

Kartę graficzną możesz też kupić oddzielnie na allegro bo jest taniej i lepszy wybór. Na przykład:
http://allegro.pl/gigabyte-gtx-1060-gaming...6424892218.html
piter19931
Okej, w takim razie wielkie dzięki, prześpię się z tą opcją w głowie i na dniach coś zdecyduje smile.gif

Lock, a czy nie warto zainwestować w coś 6 generacji w tych samych pieniądzach np. i5 6600k?
Lock22
Warto, ale będzie kilka stówek drożej.
piter19931
Dlaczego? cena procesora taka sama ?
Lock22
Bo płyty, ram ddr4 są droższe. Chyba, że iść w 6 gen i płytę na ddr3, ale według mnie słaba opcja, lepiej już dołożyć do ddr4.

W sumie nie wiele drożej wychodzi (2390zł + koszt GPU). Złożyłem zestaw podobny do mojego z sygnaturki.
piter19931
pytanko do tego ostatniego zestawu:

po co wrzucac DDR4 na 3GHz, jak płyta obsługuje max 2,4 GHz?
Lock22
Obsługuje dużo szybsze tyle że w trybie OC. Bez problemu można wybrać w biosie profile xmp na szybsze pamięci.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.