Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: Wybór mini komputera NUC czy ZOTAC
Forum NHL.pl > Opinie i kwestie szczegółowe > Komputery stacjonarne
viper80
Witam,
Jak w temacie mam dwa komputery do wyboru:
1. Intel NUC5I5RYH z procesorem I5-5250u, grafika Intel HD 6000, brak dysku i ramu

2. Zotac ZBOX ID92 Plus z procesorem I5-4570T, grafika Intel HD 4600, 4 gb ram i dysk 500 gb

Który będzie lepszy do codziennej pracy bez gier ?

Zotac kosztuje 350 zł więcej, niby ma dysk i ram ale grafika sporo gorsza.
viper80
Nie wiem dlaczego ale nie mogę już edytować postu.
Zotac jest 450 zł droższy od intel nuc. Dysk crucial 256gb mam od starego stacjonarnego komputera.
YogiCK
Zdecydowanie NUC, w takiej sytuacji gdzie za słabszy sprzęt musisz więcej zapłacić dużo więcej nie wiem nad czym się zastanawiasz.
kuzniewski
Wszystko zależy od tego, co kryje się pod określeniem "codzienna praca". NUC ma swoje zalety, ale procesor z Zotaca jest wyraźnie wydajniejszy i raczej to jest istotniejsza różnica niż zastosowana grafika. Ze swojej strony polecam jeszcze kilka innych mini komputerów z mocnym, czterordzeniowym Core i5 - HP, Fujitsu, Dell.
voodoo21
Do codziennej pracy polecam http://www.asrock.com/Microsite/Beebox/ . Nie wydaje żadnych dźwięków wink.gif. Internet ,filmy ,Kodi z pilota . Działa idealnie wink.gif Można tanio wyrwać .Jak się dobrze poszuka smile.gif Do bardziej wymagających zastosować to już wersja z jakimś prockiem z I3,I5 .Niby teraz coś wydali nowszego opartego na tych prockach.Jednak cena zaporowa no i już bez pasywnego chłodzenia ;p.
A Beeboxy można od 100 zl do 500 zł wyrwać jak się dobrze poszuka smile.gif.Nowe na gwarancji z ramem ,dyskiem ssd czasami ludzie sprzedają za o koło 500 zł . Bez gwarki ,działające ,bez ramu ,dysków 250 zł. Do lekkiej naprawy nawet za 100 zł wink.gif
analyzer64
Może, któryś Brix od Gigabyte'a?
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.