Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: Problem z blaszakiem
Forum NHL.pl > Opinie i kwestie szczegółowe > Komputery stacjonarne
Erazer
Mam problem z moim pecetem złomkiem, otóż po włączeniu gry, czy nawet 3dmarka ten się wyłącza całkowicie - zupełnie jakby ktoś zasilanie odciął, a następnie sam się włącza...
Problem nie występuje przy innych czynnościach, nie wyświetlają się żadne przekłamania obrazu, czy informacje o niestabilności sterownika.
Nie sądzę aby problemem były temperatury, dzieje się tak samo przy chłodzeniu na max, czy auto na gpu.
Nawet przy uruchomieniu 3dmarka 11 komputer się wyłącza, jakiś czas temu nie było takiego problemu.

Specyfikacja z grubsza:
Mobas: MSI H81M-E35 V2
CPU: Xeon e3-1220v3
GPU: Gtx 970 4Gb Gainward
Pamięć: 8GB DDR3
Dysk: 1TB HDD
Zasilacz: CoolerMaster 600W

Na co wam to wygląda?
waldeksik
słaby zasilator ?

gpu-z i odpalenie pytajnika tez reset ?
Erazer
600W to słaba zasiłka Twoim zdaniem na taki konfig? Wcześniej nie było problemów, traci moc czy jak?
Po naciśnięciu pytajnika uruchamia render i śmiga zarówno w oknie jak i full ekranie
waldeksik
OCCT - test na cpu , a potem osobno na gpu - na chwile wlaczyc tylko
potem jak sie nie wylaczy laczony
Lobomad
Zgadzam się z przedmówcą wink.gif - jak tempy na cpu i gpu są w normie i system był reinstalowany od zera (więc nie wina softu) to najprawdopodobniej pada zasiłka - poza tym warto jeszcze sprawdzić baterie biosu, w blaszankach przez to usrojstwo miałem sto i jeden dziwnych błędów - od wsypującego się windowsa (bsody) przez nieodpalające dyski aż po całkowita martwicę smile.gif. Najgorsza możliwa opcja to padające chipsety bo wtedy mobo do serwisu albo wymiany.
Erazer
Obciążenie osobno CPU i GPU idzie i nie ma problemów, na zakładce POWER SUPPLY po włączeniu testu od razu zgon
Erazer
Czyli co, można śmiało założyć, że to zasilacz się sypie?
waldeksik
no myslalem ze nie trzeba tego pisac a tutaj jednak
Erazer
Tak tak, ale chciałem mieć to na piśmie smile.gif
Nie zalega czasem komuś zasilacz?
waldeksik
napisalbym ci zebys go otworzyl i sprawdzil czy jakies kondensatory nie sa padniete ale raczej nie masz dobrych palcow do grzebania ;p
reven1010
@Erazer
nie patrz na zasilacz że jest dobry pod względem opisu maksymalnej mocy jaka jest napisana. Najważniejsza jest jego sprawność i napięcie na liniach/linii 12V. Może się okazać że zasilacz 400W sprawdzi się lepiej niż ten Twój 600W. Dlatego zasilacze z certyfikatem sprawności są droższe niż bez. Akurat nie podejesz modelu swojego coolermaster wiec ciężko sprawdzić czy jest ok, ale moim zdaniem przy wymianie zerknij na jakiś 80+ Bronze przynajmniej. Zasilacz to najważniejsza część komputera, niech nikt Ci nie wmówi inaczej.
Ja kupiłem Swojego ThermalTake Smart Modular 530W dla płaskich kabli a przy okazji się trafiło ze jest całkiem znośny (nie ma certyfikatu, ale sprawność ma dobrą). Jakbym musiał wymieniać to brałbym coś z droższych certyfikowanych
Erazer
Zaraz go wytargam z budy, to zobaczę co za cacko tam siedzie dokładnie.
reven1010
nie "wytarguj" z budy, zerknij na tabliczkę znamionową i będzie jasność
Erazer
reven1010
Generalnie model dobry. Może po prostu przyszedł na niego czas? Albo miałeś pecha i trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.