Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: Prośba o pomoc przy wyborze komponentów
Forum NHL.pl > Opinie i kwestie szczegółowe > Komputery stacjonarne
fryderykst
Witam,
stworzyłem taki oto koszyk:

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB(WD10EZEX)
Dysk SSD HyperX FURY 120GB(SHFS37A/120G)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)
Pamięć Crucial Ballistix Sport LT DDR4, 8GB, 2400MHz, CL16 (BLS8G4D240FSC)
Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black (SPC143)
Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140)
Karta graficzna Asus GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 (192 Bit) DVI-D, 2xHDMI, 2xDP, BOX (DUAL-GTX1060-O6G)
Procesor Intel Core I5-7600K, 4.2GHz, 6MB BOX (BX80677I57600K)
Płyta główna ASRock Z270 Killer SLI, Z270, DDR4, HDMI, DVI-D, ATX

W jednym z popularnych sklepów cena za wszystko wyszła 4355,74 zł.

Chciałbym prosić o pomoc, co tu można zmienić, aby wyszło trochę taniej, możliwie jak najtaniej oczywiście biggrin.gif Ale w granicy rozsądku. Zależy mi na pracy biurowej, kilka programów na dwóch monitorach oraz jakaś gierka(stąd 1060). Karty raczej nie zmienię, chociaż nie musi to być akurat ASUS.

Podeślijcie jakieś fajne sklepy internetowe, lub stacjonarne dostępne we Wrocławiu, gdzie można sprzęt wziąć na raty, ale tak żeby te raty był niskie, bo tutaj mi wyszło ponad 700 zł kosz rat.

Pozdrawiam,
Fryderyk
czaros357
pytanie czy chcesz kręcić procka czy nie?

ja chyba zamiast tego geforca wolałbym rx480 z 8gb np msi.
Bohyn
Hmm, ja bym zostawił gtx 1060. Podobno MSI ma najlepszy uklad chlodzenia z dostepnych modeli 1060, choc sam za firma nie przepadam (po padajacych plytach glownych).
Jesli masz zamiar cos grac, to ja dalbym jednak dysk ssd ok 250gb, na system i niech chociaz wejdzie ta jedna gierka. Dysk moglby wtedy zostac WD. Albo zostaw ten 128 ale wstaw najszybszy hdd a tu w tym wyadku chyba króluje hitachi.

Teraz przechodzimy do kwestii podkrecania. Podkrecasz czy nie?
Jak nie to procek bez K i na plycie glownej tez spokojnie mozesz przyoszczedzic.
czaros357
Jeżeli grafika nie na rok a dłużej to raczej zdecydowanie Rx480... Po tym co widzimy co robi ze starszymi grafami nvidia a jak zyskują starsze radeony. Druga sprawa 8gb nie 6gb. Trzecia Radeon i Nvidia od MSI mają przecież to samo chlodzenie;)
Minus że jak ktoś chce podkręcić grafe to Radek słabo wypada.
Nie mówię tu niestety nic z autopsji tyle co poczytałem/poogladalem
Bohyn
Ach te sterowniki, zmuszaja nas do aktualizacji. Po za tym nie przesadzajmy, nie ucinaja polowe wydajnosci.
Co prawda to prawda, chip z rx480 bedzie wykorzystywany jeszcze przez kilka dobrych lat przez AMD w kolejnych grafal ze sredniej półki, wiec i stery beda musialy byc ok.
Niestety to samo chlodzenie MSI na rx480 radzi sobie juz zdecyowanie gorzej.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.