Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: [S] Clevo W230SS
Forum NHL.pl > Giełda > Sprzedam / Kupię
bjorm
W ładnym stanie, dokladne zdjęcia, testy bakterii, chlodzenia itp, jakos w przyszlym tyg.

Konfig:
13,3 FHD IPS
i7-4710QM
8GB RAM
GTX 860M
1TB HDD

Cena: 2400zl.

Kliknij aby zobaczyć załącznik
Master_one
Hmm czy wersja ss nie miała czasem GTX860M?
bjorm
chyba masz racje, albo mam model W230SD albo z 860M, sprawdze dzis dokladnie.
Yedi
Wydajność identyczna .. Styka do nowszych gierek na medium ?
Master_one
Yedi nie chodzi o wydajność lecz dokładność specki 230sd miały 960m a 230ss miały 860m. Kurcze Bjorm kusisz tymi cleviakami smile.gif
Na medium do nowszych gierek powinno styknąć. Gorzej z najnowszymi.
Yedi
Do grania na stałe to ja mam stacjonarkę smile.gif Ale czasem muszę na weekend gdzieś podjechać ..

Palmresta da się wymienić za jakąś sensowną kasę ?
Master_one
No właśnie to ciekawe resellerzy clevo pewnie słono sobie życzą za palmresty a na rynku wtórnym chyba tego za wiele nie ma.
bjorm
na pewno uciagnie gierki na medium, dlaczego chcesz wymieniac palmrest?
mi sie jednak wydaje ze jest zauwazalna roznica miedzy 960M a 860M, dzis bede wiedziec co to dokladnie jest, czy SS czy SD.
Yedi
Bo nie lubię takiego wytartego - sam lubię go powycierać smile.gif
bjorm
a to chyba ze smile.gif nie wiem jak jest z wymiana i dostepnoscia, wymiana pewnie prosta a zamowienie pewnie najszybciej z ebaya.
Master_one
Czemu te cleviaki są takie drogie ogólnie? Niech mi to ktoś wyjaśni sad.gif nowe kadłubki pod koniec można było rwać za 1400 a teraz używki droższe ehh. Dziwne to i pewnie dlatego trudno też je sprzedawać.
bjorm
co jest drogie? chyba zartujesz.
moze pomysl tak: jaka masz obecnie, w tej chwili alternatywe w kasie do 2500zl, w 13 calach albo nawet 14 calach z wydajnoscia tego clevo? no wlasnie, nie masz nic, a na dodatek w obecnej chwili ten clevo to z tego co mi wiadomo to jedyny taki w polsce na sprzedaz.
nowiutki
QUOTE(Master_one @ 25-07-2017, 16:23) *
Czemu te cleviaki są takie drogie ogólnie? Niech mi to ktoś wyjaśni sad.gif

Bo nie ma alternatywy? A produkcja się skończyła i sprzedawane są ostatnie dostępne sztuki?

Co prawda jest Saelic G422 z 1050Ti ale raz że to 14 cali (a więc jest większy i cięższy), a dwa że cena ponad x2 wyższa.
frankmartin
960m to to samo co 860/850 gddr5 tyle , że podkręcony . no 850m ma 2gb pamięci a pozostałe 4gb.
maximus.
na medium styka najwyżej pogra w oknie laugh.gif biggrin.gif
Master_one
Bjorm drogie są te cleviaki ogólnie. Nie ma na nie zbytu a ludzie i tak je cenią mimo że ostatnie nowe kadlubki schodziły po 1400-1500zł (szkoda że sie wtedy nie załapałem sad.gif ) Wiem że alternatywy żadnej nie ma ale w stosunku do nówek ich wartość jest wysoka. Taki x230 już po 450zł schodzi a clevoszczak 2400 tak więc wartość trzymają.
nowiutki
QUOTE(Master_one @ 25-07-2017, 17:53) *
Taki x230 już po 450zł schodzi

Przesadzasz. W pełni wyposażonego X230 z matrycą IPS, zadbanego i od pewnego sprzedawcy nie dostaniesz za 450zł... smile.gif

a clevoszczak 2400 tak więc wartość trzymają.

Przynajmniej połowa wartości lapka to sama karta. W X230 jej nie uświadczysz.

Wiem że alternatywy żadnej nie ma ale w stosunku do nówek ich wartość jest wysoka.

Przepraszam: do jakich nówek? smile.gif

Z 13 calowych gamingów sprzedawanych jako "nowe" znam chyba tylko Alienware 13 z 960m, ale to koszt od 3500zł wzwyż.
Master_one
Nowiutki "nówek" czyli ostatnich cen tego modelu a w zasadzie kadłubków doposażonych. No tak masz racje za 450zł nie uświadczysz doposażonego x230 za takiego to z 1000zł a clevo.2400 smile.gif
Naturalnie w x230 dedykowanej karty nie uświadczy.
bjorm
QUOTE(Master_one @ 25-07-2017, 19:09) *
Nowiutki "nówek" czyli ostatnich cen tego modelu a w zasadzie kadłubków doposażonych. No tak masz racje za 450zł nie uświadczysz doposażonego x230 za takiego to z 1000zł a clevo.2400 smile.gif
Naturalnie w x230 dedykowanej karty nie uświadczy.

czyli sam sobie wlasnie odpoweidziales, przy pomocy nowiutkiego i mnie, dlaczego sa takie ceny a nie inne.

EDIT: karta oczywiscie siedzi 860M, dzieki za czujnosc.
Master_one
Czyli to w230ss. Bjorm ja nie twierdze że Twoja oferta jest zła smile.gif stwierdzam jedynie że zakup nowego kadłubka tego modelu to był jeden z lepszych biznesów smile.gif
tyriel
Generalnie kusi mnie ten kadłub jak by nie to że za dużo rozgrzebanych projektów to bym łyknął do zabawy na święta biggrin.gif w ogóle to klęska urodzajów z tymi clevo u Ciebie do już drugi w przeciągu 2 m-cy więc może na święta też jakiegoś upoluję, bo teraz na zabawę czasu nie mam sad.gif
Master_one
Dorzuce jeszcze tak w ramach porównania
http://allegro.pl/clevo-w230ss-laptop-13-3...2.html#thumb/10
tyriel
szkoda że grafa ma tylko 2gb vram
Master_one
Tyriel on i tak się wyróżnia na tle konkurencji nawet z 2GB ram
bjorm
QUOTE(Master_one @ 25-07-2017, 21:09) *
Dorzuce jeszcze tak w ramach porównania
http://allegro.pl/clevo-w230ss-laptop-13-3...2.html#thumb/10

noooo nie powiem, to byla kosa oferta. byla, ale obecnie nie ma zadnej na allegro wiec nie widze powodu do obnizana mojej ceny wyjsciowej, ktora skadinad wiadomo, jest zawsze do negocjacji.
Master_one
Była była obecnie ni ma ani jednego na alle.
informator_boga
To nie ten sam co Master wrzucal?

https://www.olx.pl/oferta/clevo-w230ss-lapt...99-IDnBeg4.html
bjorm
wyglada na ten sam.
informator_boga
Ten ekran 4k przy 13 calach to mogli.sobie chyba darować? Gry odpalone w niższych rozdzielczościach niż natywna nie będą wyglądały dziwnie?
Luqart
QUOTE(informator_boga @ 26-07-2017, 0:08) *
Ten ekran 4k przy 13 calach to mogli.sobie chyba darować? Gry odpalone w niższych rozdzielczościach niż natywna nie będą wyglądały dziwnie?

Kiedyś był całkiem fajny temat dlaczego matryca 3K czy tam 4K w W230SS reaguje źle na skalowanie do FHD (według nauki powinno się skalować idealnie).
Po latach znalazłem wyjasnienie, http://i.imgur.com/8pYBfcU.png
Te matryce nie są w pełni 3K czy 4K.

Czyli tak przeskalowanie do mniejszej rozdziałki spowoduje efekt mgły czy jak to ludzie nazywają.
Będzie wyraźnie mniej ostro.
Master_one
Dlatego fullhd w tym modelu było lepsze smile.gif
Yedi
FHD było jedynym powodem dla którego odpuściłem tę sztukę z alle
Master_one
Tą z QHD?
Master_one
Hehehe dobre gościu niby go sprzedał na allegro za 2300 ale czeka na lepsze oferty na olxie tongue.gif kino normalnie tongue.gif
bjorm
Mam W230SS w konfigu:

13,3'' FHD IPS
i7-4700QM
8GB RAM
128GB SSD
GTX 860M 2GB
Bez OS

Normalne ślady użytkowania, czyli rysy na deklu itp, bez wyłamań itp. Zdjęcia na dniach.
bjorm
Laptop spoko zachowany, nie ideał ale też nie złom. Wiatrak lekko skrzeczy, spróbuję go później przeczyścić ale i tak proponowałbym zakup nowego na ebay, koszt 50zł, albo allegro 100zł. Nie mam czasu na repasting, co zawsze dobrze zrobi maluchowi. Wear level 35%. Matryca naprawdę miodzio. Bardzo ładna.
I z powodu powyższych, cena 1900zł.

https://imgur.com/a/hev2fWU
andrzejz78
QUOTE(Luqart @ 26-07-2017, 0:26) *
(według nauki powinno się skalować idealnie).

No i u mnie tak jest

Oczywiście każdy z kim o tym rozmawiam czy piszę twierdzi że muszę mieć gorszy obraz na fullhd i już
Mógłbym co prawda wyjaśnić że moja matryca (prawdziwe 4K) to RGB a nie pseudo 4K gdzie jest RGBW ale dla świętego spokoju twierdzę że obraz trochę gorszy jest wink.gif

http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy...html#komentarze
bjorm
X
bjorm
X
bjorm
1650zl.
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.