Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Przejdź do normalnego widoku: komputer nie odpala
Forum NHL.pl > Opinie i kwestie szczegółowe > Komputery stacjonarne
shly
czesc zlozylem kompa na ryzenie 1600 i nie wiem co jest nie tak nie odpala po uruchomieniu nie zaswieca sie ani mysz ani klawiatura, ekran calkowicie ciemny, wylaczysz mozna go jedynie poprzez wylaczenie zasilacza przytrzymanie przycisku uruchomienia nic nie daje
wszystko wygląda na ok podlaczone
i strasznie dziwne jak wylacze go tym zasilaczem to z glosnikow wydobywa sie glos czlowieka przez 2 sekundy mimo, ze nic nie uruchomilem jeszcze... nawet windy nie instalowalem
plyta asrock ab350m pro4, ryz 5 1600, gtx 1060, zasilacz silentiumpc vero 500w
jest to tak 4 komp którego składam i nie miałem takich problemów, jak macie pomysły piszcie tongue.gif
Lock22
Heh ja miałem podobnie jak zmieniłem i5 6600K na i7 6700K, ale to dlatego, że nie zrestowałem CMOSu. Po resecie wstał od razu. Może też tego spróbuj? Jak nie to wyjmij procek i zobacz czy wszystkie piny są całe. Choć to PGA to nie tak łatwo pogiąć jak na LGA. Posprawdzaj też na różnych memkach.
btw. zasilacz nie powala do tego zestawu. spc to żadna rewelacja, a 500W wcale nie tak dużo. Bez OC jeszcze spoko, ale po OC ryzenki wciągają bardzo dużo papu. No i płytka raczej nie powala jeśli o chodzi o sekcje zasilania także odradzam jakieś mocne oc.
reven1010
Standardowo ja zawsze najpierw obwiniam zasilacz. Jeśli masz jak to sprawdź inny na tym kompie lub ten w innym kompie.
Sprawdź po kolei czy wszystko podłączyłeś jak należy, wyciągnij dmuchnij i podłącz porządnie jeszcze raz tak, żeby wszystkie zatrzaski wskoczyły jak należy. U brata było kiedyś podobnie jak przewód od zasilacza do zasilania CPU był niedociśnięty.
Jeśli masz głośniczek do płyty głównej to go podłącz i sprawdź czy są jakieś piski.
Jakie masz pamięci? Może płyta główna nie ma najnowszej aktualki biosu i nie ogarnia pamięci? Sprawdź na jednej kości w różnych slotach (jeśli masz więcej niż jeden moduł). Jeśli wchodzi do biosu ale nie idzie dalej, to ustaw pamięci na niższe taktowanie i sprawdź. Ewentualnie ściągnij najnowszy bios pod RYZENy który ogarnia pamięci - o ile się nie mylę to aktualka nazywa się AGESA 1.0.0.6. ale uważaj żeby była konkretnie pod Twoją płytę!

Póki co tyle. Sprawdź i daj znać czy pomogło
shly
Oki zresetowalem cmosa, wyjalem płytę i na nowo zamontowalem wszystko:)
dzięki wielkie, zrobię dzisiaj wielkie testy w koncu!
jedynie co mialwm zle to faktycznie kabel zasillania do plyty odstawal na 1mm..... chyba to bylo to, raczej zmienie ten zasilacz bo nawet kablema kiepskie oprocz mocy:D
reven1010
No i git smile.gif Swoją drogą to tą AGESA 1.0.0.6. też sobie ogarnij co i jak - chociaż doczytaj czy Ci to potrzebne czy nie smile.gif. Nie wiem czy Twoja płyta główna obsługuje wyższe częstotliwości RAMu ale jeśli tak to pewnie bez tej aktualki będzie miała z tym problem.
shly
juz jej ustawilem na 3200 biggrin.gif i odpalilo
reven1010
A no to w ogóle bajka. Miłego używania smile.gif
shly
dziękuję narazie, to mam jakies jaja z tym sprzetem winda nie ogarnia karty sieciowej... a uruchamiam go resetem xD
reven1010
Źle podłączyłeś kable od przycisku power/reset do płyty głównej. Ja wiem że to nie honor patrzeć do instrukcji, sam mam do nich awersję, ale jak nikt nie patrzy to można tongue.gif Nikt nie widzi tongue.gif
shly
Wiesz co przedtem normalnie odpalalem go przyciskiem power, a po zdemontowaniu i wpieciu jeszcze raz wszystkeigo juz tylko na reset sie uruchamia, a moglbym przysiac ze identycznie podpialem biggrin.gif
reven1010
Jeśli masz podpięte prawidłowo, to może Ty masz uwalona płytę główną jak są takie jaja? Lepiej sprawdź smile.gif
shly
Nie no działa już na opak kabelki miałem biggrin.gif, dzięki za pomoc, jak zaktualizuję wszystko to będę się chwalił testami smile.gif
narazie to 15.5k cpu score w firestrike'u, ale pamięci mimo ustawienia w biosie na 3200, na 2133 chodzą jednak ... ;D więc wymaga aktualki jednak ten bios
shly
ogólnie jaka swietna plyta, klikam internet flash i mi pobralo automatycznie bios i zainstalowalo biggrin.gif
reven1010
W sensie że już działa ram jak należy na 3200?
shly
na 3066 z napieciem 1.35 chodzi smile.gif narazie wystarczy
To jest wydanie "lo-fi" naszego forum. Aby przejść do wersji z obrazkami, formatowaniem i innymi ozdobnikami kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.